Antwort Jakou podlahu na chatu? Weitere Antworten – Co na podlahu na chatu

Jakou podlahu na chatu?
Mezi hodně oblíbené lze zařadit imitaci betonu nebo také mramoru či kovu. Výhodou stěrkových podlah je to, že jsou bezespáré, což je snadnější pro údržbu, a také se snadno renovují. Pod stěrkovou podlahu je také možné instalovat podlahové topení, ale musít být dodrženo zásadní pravidlo, což je pomalý náběh vytápění.Jedním z nich je například keramika, která vyniká odolností a snadnou údržbou. Další variantou by mohla být podlaha z přírodního kamene. Ta dobře snáší vlhkost i vysokou zátěž. Protože je – stejně jako keramická podlaha – na dotek chladná, je skvělým nápadem umístit pod ni podlahové topení.Doporučuje se použít tvrdší dřeviny (například modřín, buk, dub), které nejsou tolik náchylné na poškrábání jako měkké dřevo. Důležité je použít vysušené řezivo, aby se prkna později nezkroutila. Povrch se impregnuje olejem nebo lazurou, což zajistí odolnost proti vlhkosti a znečistění.

Jak mít lesklou podlahu : Toužíte-li po krásně lesklých podlahách, doporučujeme použít samolešticí emulzi Q-Power Samolešticí vosková emulze (koupit v e-shopu), která je vhodná na lakované dřevo, lamino, vinyl, lino/PVC i dlažbu. Po rozetření se budou vaše podlahy krásně lesknout.

Co dát pod podlahu

Mezi spodní podlahu (beton, dřevo, ..) a plovoucí podlahu je vždy potřeba položit podklad (tlumí krokový hluk a izoluje teplo) a parotěsnou fólii, která zajišťuje izolaci před vlhkem. Nejprve se pokládá parotěsná zábrana – PE fólie. Její pásy se mají překrývat cca 20 cm přes sebe, a je potřeba je spojit lepící páskou.

Co na starou podlahu : Nejčastějším způsobem renovace je zbroušení povrchu (mnohdy stačí i překartáčovat „rejžákem“), vysátí dřevního prachu a následný šetrný nátěr. Na staré podlahy se doporučují přírodní oleje, s vosky, které jsou pro dřevo též velmi vhodné, bývá u podlah potíž, jelikož se na povrchu vytvářejí při styku s tekutinami fleky.

Pokud máte dřevěnou podkladovou podlahu, měli byste nejlépe použít podlahovou krytinu z masivního dřeva silnou 2 cm.

Vyrovnání podlahy samonivelační stěrkou

Na tuto vychytávku nedá dopustit nejeden podlahář, dokáže totiž podlahu vyrovnat na milimetr přesně. Je tak ideálním pomocníkem pro vyrovnání podlahy před položením PVC a vinylu. Vyrovnání podlahy samonivelační stěrkou se skvěle hodí pro vinylové i PVC podlahy a také pod koberec.

Čím umýt podlahu aby se leskla

Jak vytírat dlažbu Na dlažbu se hodí čistič s obsahem alkoholu, který rychle vyprchá a dobře odmašťuje. Pokud je dlažba vysoce lesklá můžete použít i přípravek na sklo. Tekutý písek, leštěnka, ocet, vosk nebo přípravek na nádobí jsou pro lesklou dlažbu téměř jistá zkáza.►Přidávejte éterické oleje do vody na vytírání podlahy. Na kbelík vody počítejte asi 30 kapek. Pár kapek můžete dát i přímo na hadr nebo mop. V parném létě použijte chladivý éterický olej máty peprné a vytřete hodně na mokro.Podklad vinylové podlahy musí být vždy rovný a pevný, bez prasklin a nežádoucích spár. Nerovnosti povrchu vyrovnáme nivelační stěrkovací hmotou. Tu aplikujeme na suchý, soudržný podklad zbavený prachu a mastných nečistot. Hrubší nečistoty u betonových podkladů je vhodné odstranit přebroušením a následným vysátím.

Pokládka lepeného vinylu (náročnější)

Narozdíl od klikového vinylu musí být pro pokládku lepeného vinylu podklad dokonale rovný a vyhlazený. Podklad by měl být vystěrkovaný a musí se zbrousit, aby se zbavil vrchní nesoudržné části a zároveň různých malých nesrovnalostí. Na podklad je nutné použít penetraci.

Jak vyrovnat starou dřevěnou podlahu : Pomocí vodováhy a pravítka určíte u podlahy nejvyšší bod. Na vyrovnání podlahy pak budete potřebovat klíny nebo tmel, který smícháte s vodou a poté nanesete na problémová místa. Kromě tmelu nebo klínů lze ještě k vyrovnání použít tzv. asfaltové střešní šindele, pomocí kterých se vyplní prohlubeniny.

Jak udělat novou podlahu ve starém domě : K vyrovnání používáme vodováhu nebo laser a pomocné hranoly, či například lešenářské trubky. Po dorovnání náspu vyjmeme vodicí pomůcky a zbylá místa dorovnáme též. Dalším krokem je aplikace betonové mazaniny. Betonovou mazaninu urovnáme obvyklým způsobem buď dřevěnou, nebo kovovou latí.

Co na podlahu v dílně

Rozlitý olej, ředidlo, nářadí, co občas spadne na zem – to všechno musí vydržet podlaha v garáži a dílně. Proto existují epoxidové stěrky a potěry, které jsou přesně pro takovou zátěž uzpůsobené.

Povrch dřevěných podlah je třeba chránit a udržovat tak, aby se po dlouhou dobu nezměnil jejich původní vzhled po povrchové úpravě a užitná hodnota, vlastnosti požadované zákazníkem. Na výběr jsou zde dvě vhodné možnosti použití ochranných materiálů, olejové a olejo / voskové nebo lakové systémy.Pomocí vodováhy a pravítka určíte u podlahy nejvyšší bod. Na vyrovnání podlahy pak budete potřebovat klíny nebo tmel, který smícháte s vodou a poté nanesete na problémová místa. Kromě tmelu nebo klínů lze ještě k vyrovnání použít tzv. asfaltové střešní šindele, pomocí kterých se vyplní prohlubeniny.

Jak levné vyrovnat podlahu : Pokud je nerovnost podkladu příliš velká, lze podlahu srovnat lokálně nahrubo například cementovým potěrem v potřebné tloušťce a poté menší nerovnosti dorovnat samonivelační stěrkou. Druhou možností je využít suchou metodu, tedy provést vyrovnání podlahy bez použití betonu.