Antwort Jakou pájku na cínování šperků? Weitere Antworten – Jak pájet šperky

Jakou pájku na cínování šperků?
Jako zdroj tepla se používá plynový hořák nejčastěji propanbutanový nebo na zemní plyn. Pájení ( stříbra, zlata ) se odehrává při poměrně vysokých teplotách okolo 800 ~ 1200˚C. Procesu se říká tvrdé pájení oproti měkkému pájení pomocí cínu a olova při výrazně nižších teplotách 300 ~ 500˚C.Po něm jsme na první příčku umístili pájecí stanici Extol Industrial 8794520, která nás zaujala výkonem a funkcemi. V poměru cena/výkon je adeptem na vítězství Parkside Plsa 20-Li B2. Pro občasné pájení a nenáročné uživatele je vhodná páječka Bigstren 18916."Při své tvorbě používám techniku cínování. Je to technika, která vychází z tiffany techniky. V podstatě jde o to, že se kamínek nebo sklíčko oblepí měděnou páskou a dále se šperk pájí. Pomocí drátků se vytvoří konstrukce, která se dál vyplňuje cínem."

Jak správně pájet kabely : Pájení spoje: Na spoj aplikujte současně pájedlo a pájku. Nechejte pájku roztéct po celém spoji, aby mohlo působit tavidlo. Do spoje naneste přiměřené (dostatečné) množství pájky, avšak ne mnoho; pájka nesmí přetéct kolem. Pájení nesmí trvat déle, než několik vteřin, jinak pájka zoxiduje a vytvoří studený spoj.

Jak nafotit šperk

Nejlépe je využít halogenové, bílé světlo z několika stran – ze shora a zprava a leva. Můžete také použít vyleštěná zrcátka k umělému lomu světla, jejich instalací do vhodné polohy docílíte světelné ostrosti dle vaší potřeby. Kdy fotit za denního světla: denní světlo je nejlepší a nejpřirozenější zdroj.

Čím se páji : Nejstarší způsob ohřevu páječky je ve výhni, ale z pochopitelných důvodů se dnes nejčastěji používá plynový nebo benzinový plamen. Jako tavidlo se používá salmiak, chlorid zinečnatý nebo borax. Jako pájka slouží kromě stříbra slitina mědi a zinku (mosaz).

Jaké materiály můžu pájet Pájet můžeme téměř všechny kovy vyjma zinkových slitin (zinek lze pájet jen měkkými pájkami). Můžeme také navzájem spojovat různé druhy kovů. Spojení různých kovů pomocí stříbrné pájky.

Pájky podle teploty

Pájky se podle pracovních teplot, podle teploty tuhnutí, rozlišují na měkké a tvrdé pájky: Rozhraní je zhruba kolem 450 °C. tvrdé – tavitelné při teplotách nad 450 °C, obvykle slitiny mědi, zinku, stříbra a cínu (mosazi), nebo slitiny hliníku.

Co je punc s925

Vypovídá o tom, že daný šperk obsahuje 92,5 % čistého stříbra a zbylých 7,5 % tvoří příměsi, nejčastěji měď. Punc 925 je nejběžnější ryzost stříbra používaná pro šperky. Je dostatečně tvrdá na to, aby se šperky nekroutily ani nelámaly, a zároveň je dostatečně měkká na to, aby se daly dobře zpracovávat.Šperky se vyrábějí z klenotnického polotovaru, předevčím tyče, plechu, drátu, z nichž si zlatník vyválcuje materiál potřebných rozměrů, z něj poté vyřezává a tvaruje jednotlivé části šperků, které následně pájí dohromady.Teploty

Teplota Fyzikální efekt
200°C Kalafuna je žíravá
232°C Bezolovnatý cín taje
250°C Od této teploty se již pájet dá = teplota tání cínu + pár stupňů navíc na vyrovnání ztrát
303°C Teplota dostatečná na většinu pájení


Nejlepší postupy a tipy pro pájení

  1. Pro měděné dráty použijte vhodný příkon páječky (30-40 wattů).
  2. Udržujte hrot páječky čistý tak, že jej před a po každém použití otřete vlhkou houbou.
  3. Nespěchej! Před narušením spoje nechte pájce dostatek času, aby ztuhla.
  4. Opakování je matka moudrosti!

Jak fotit ve tmě bez blesku : Velmi hezky také vypadají stany v noční krajině, zevnitř nasvícené baterkou nebo svíčkou. Blesky nebo ohňostroje nejlépe vyfotíte tak, že nastavíte nízké ISO 100 – 200, clonu přibližně 5,6 – 8, vypnete redukci šumu pro dlouhé expozice a manuálně zaostříte.

Jak vydezinfikovat šperk : Alobal + jedlá soda. Plastovou misku vyložte alobalem, například Q-Clean Alobalem (koupit v e-shopu), nalijte do ní vodu o teplotě asi 80 °C a přisypte lžíci Tip Line Jedlé sody (koupit v e-shopu). Ponořený šperk pravidelně otáčejte a po třech minutách ho vyjměte, opláchněte studenou vodou a osušte savým hadříkem.

Jak správně pájet cínem

Nahřej páječku přibližně na 320°C pro kvalitní olovnatý cín. Na roztavení cínu by měly stačit menší teploty, ale my potřebujeme hlavně nahřát pájecí plošku nebo kabeláž, aby se s ní cín pořádně spojil. Až bude páječka nahřátá, rovnou si trochu cínu nanes na hrot.

Pájka v tradičním pojetí je slitina cínu a olova. Existují různé druhy pájky podle toho, k jakým účelům se používají. Kromě využití v elektronickém průmyslu je známé její používání při klempířských pracích. Pájka pro elektroniku nejčastěji obsahuje 60 % cínu a 40 % olova, což se obecně označuje „pájka 60/40“.Ideální teplota pro většinu užití je tedy zhruba 303°C, ta zajistí, že bod tání cínu bude dosažen nejen na hrotu pájky, ale i v celém objemu cínu. Zvýšení teploty o každých 10°C sníží dle výrobců životnost pájecího hrotu na polovinu.

Co znamená číslo 925 na prstenů : Punc je symbol, který určuje ryzost slitiny, ze které je šperk vyroben. Ryzost stříbra udaná číslem 925/1000 tedy znamená, že z celkové počtu 1000 dílů je 925 z ryzího stříbra.