Antwort Jakou nebankovni půjčku? Weitere Antworten – Co je potřeba k nebankovní půjčky

Jakou nebankovni půjčku?
K získání nebankovní půjčky je zpravidla vyžadována plnoletost, občanství ČR, je potřeba mít přístup na internet, mít mobilní telefon a vlastní bankovní účet – přesné podmínky však závisí na jednotlivých společnostech.Zatímco bankovní půjčky poskytují banky, které musí mít bankovní licenci od České národní banky (ČNB), nebankovní půjčky nabízejí instituce, které sice také musí mít licenci, ale na poskytování spotřebitelského úvěru.Každá finanční instituce má vlastní podmínky pro konsolidaci půjček. Základním předpokladem je, že jste plnoletí a máte bydliště na území České republiky. Poté musíte předložit občanský průkaz, doklad o příjmu a smlouvy o úvěru nebo jiné dokumenty, z nichž banka zjistí aktuální stav splácení.

Která banka půjčí se záznamem v registru : Do BRKI informace o úvěrech posílají pouze tuzemské banky nebo stavební spořitelny. Do NRKI se dostanou údaje o půjčkách i od nebankovních poskytovatelů úvěrů (např. splátkové a leasingové společnosti). Oba registry vzájemně spolupracují a informace si vyměňují.

Jak zjistit nebankovní půjčky

V neposlední řadě, je možné se obrátit i na Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Na stav svých dluhů se mohou lidé poptat u obou rejstříků najednou, přes jednu webovou stránku www.kolikmam.cz.

Na co si dát pozor při půjčce : Důkladně čtěte smlouvu

  1. celková výše půjčky.
  2. celková částka, kterou za úvěr zaplatíte.
  3. úroková sazba a RPSN.
  4. délka splácení půjčky.
  5. výše měsíčních splátek.
  6. podmínky předčasného splacení úvěru.
  7. co se stane při opoždění se splátkou.
  8. právo na odstoupení od smlouvy.

Banky mají poměrně přísné podmínky na hodnocení bonity klientů a pokud vám řekly „ne“ nejčastěji k tomu vedl jeden ze tří důvodů: Nedostatečný příjem, negativní záznam v registru dlužníků nebo nedostatečná výše zástavy. Jakmile vás jedna banka odmítne obvykle upadáte do bludného kruhu.

Jako řešení se nabízí refinancování půjčky. Co znamená refinancování půjčky Refinancovat půjčku znamená převést ji do jiné banky, která nabízí pro Vás výhodnější podmínky. Nová banka za Vás splatí u staré banky celý úvěr, a pak Vám nabídne nový ve stejné výši, ale s jinými podmínkami.

Kolik můžu mít konsolidaci

Kolik si můžu půjčit Neradi bychom vás dostali do potíží, proto je důležité vyplnit žádost a my vyhodnotíme maximální výši úvěru, která je pro vás vhodná. Maximální limit u Půjčky na cokoliv a Konsolidace půjček je 800 000 Kč. U Půjčky na bydlení si můžete půjčit až 1 000 000 Kč.Opravdu kvalitních a důvěryhodných nebankovních společností je pomálu, a proto je třeba vybírat půjčku opravdu pečlivě. V našem srovnání se na prvním místě umístila půjčka od Zonky. Druhé místo uhájila nebankovní společnost Kamali a jako třetí se umístil Home Credit se svojí flexibilní půjčkou.Jediný registr umožňující prověření kohokoli je evidence exekucí. Výpis z registru dlužníků, resp. registru exekucí není možné zdarma získat, dle vyhlášky je vždy zpoplatněn.

První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku.

Co delat kdyz si na mě nekdo vzal půjčku : Dodejte mu důkazy, že jste půjčku neuzavírali vy – nevyřizovala se přes váš e-mail, z vaší IP adresy ani přes vaše telefonní číslo. Podejte trestní oznámení na neznámého pachatele – to uděláte na policii. Ověřte své jméno v registru dlužníků – zjistíte tak, jestli na vás nečekají ještě další nečekané půjčky.

Co se nejvíce půjčuje : Nejčastěji si Češi půjčují u banky, na úvěr si nejvíce pořizují auto nebo motorku. Přes 40 % Čechů splácí v současné době nějaký úvěr. Pořídili si na něj především auto nebo motorku (13 %) anebo zrekonstruovali byt (11 %). Nejčastěji Češi dluží do výše 200 tis.

Co potřebuju na půjčku

Při žádosti o půjčku je potřeba standardně předložit dva doklady totožnosti. Mezi ty se počítá občanský průkaz, cestovní pas, ale i rodný list, zbrojní průkaz či letecký průkaz.

Banky dnes mohou svým klientům půjčit nejvýše 90 % z ceny zastavované nemovitosti, a to jen v případě, že jsou mladší než 36 let. Pozor, cenu nemovitosti, kterou dáte bance do zástavy, určuje kvalifikovaný odhadce, který stanovuje její skutečnou hodnotu. 90 % se tedy vypočítá z této hodnoty.Pokud vám podmínky stávající půjčky nebo úvěru nevyhovují, můžete zkusit štěstí u konkurence a vsadit na refinancování. Refinancovat můžete klasické spotřebitelské půjčky, oblíbené je však i refinancování hypotéky. V tomto případě převádíte celý závazek k novému věřiteli, se kterým si sjednáte výhodnější podmínky.

Kdy se vyplatí konsolidace : Obecně se dá říct, že konsolidace se vám vyplatí především tehdy, pokud máte několik menších půjček, u kterých platíte vyšší úroky a další poplatky. Záleží také na tom, jaká je vaše motivace. Tedy jestli jen chcete přehlednější účetnictví, potřebujete snížit měsíční splátku nebo vám jde o možnou úsporu.