Antwort Jakou mast na Popaleninu? Weitere Antworten – Jakou mast použít na popáleniny

Jakou mast na Popaleninu?
Popáleniny

  • MEDICALFOX Water Jel gel na popáleniny 80 ml. MEDICALFOX Water Jel gel na popáleniny 80 ml.
  • APOTEX HemaGel 5 g. APOTEX HemaGel 5 g.
  • PANTHENOL Spray 130 g. PANTHENOL Spray 130 g.
  • ALFASILVER Sprej 50 ml.
  • ALFASILVER Sprej 125 ml.
  • BETADINE Mast 20 g.
  • INFADOLAN 1600 IU/g + 300 IU/g UNG 30 g.
  • L-MESITRAN Soft 250 g.

Nejdříve vyhledejte přípravky nebo speciální krytí zaměřené na hojení poškozené pokožky. Patří mezi ně např. WaterJel, Betadine (pokud nemáte alergii na jód), Flamigel, HemaGel, mastný tyl, hydrokoloidní náplasti a produkty s panthenolem. Nezapomeňte krytí včas měnit, hlavně když zvlhne potem nebo po sprchování.První pomoc při popáleninách

Extrémní teplo se musí co nejrychleji zchladit a proto dejte postižené místo pod mírný proud studené vody. Místo chlaďte tak dlouho, než ucítíte úlevu, což může trvat i několik desítek minut. Sprej na popáleniny ve formě hydrogelu, na ošetření drobných domácích povrchových popálenin.

Jak vypadá popálenina 1 stupně : POPÁLENINY 1.

Spálenina prvního stupně je stejná jako spálenina od slunce. Postihuje pouze vnější vrstvu kůže a způsobuje, že postižené místo zčervená a bolí. Povrchové popáleniny kůže také často svědí v důsledku uvolnění histaminu. Kromě slunce je častou příčinou popálenin prvního stupně vařící voda.

Co na popáleniny kůže

Puchýře se neodstraňují, aby nedošlo k infikování obnažené tkáně. Po ochlazení popáleného místa (vlažnou vodou, ne tekoucí) se kůže ošetří krémem nebo mastí s hojivým účinkem (s výtažkem z heřmánku, měsíčku, aloe vera, s kalciumpantotenátem, dexpanthenolem) a sterilně se kryje (obvazem nebo náplastí).

Čím mazat spálenou kůži : Zkuste panthenol ve spreji třeba MedPharma Panthenol 10% Sensitive chladivý sprej. Díky aplikaci nastříkáním nemusíte namáhat podrážděnou spálenou pokožku roztíráním krému. Velmi příjemný je také chladivý efekt pěny s panthenolem například Panthenol Omega Chladivá pěna s aloe vera 9%.

Mezi babské rady patří bílý jogurt či tvaroh. Důležité je pokožku mazat, aby zůstala hydratovaná. Mažte několikrát denně. Mast na popáleniny používejte pouze v případě menších zranění.

Aby se rána zahojila bez strupů a jizev, použijte prostředek, který vytváří ideální prostředí pro hojení ran, známé jako vlhké hojení. Při použití obvazu nebo náplasti se nemusíte obávat přilepení na ránu. Prostředky vlhkého hojení pro urychlení hojení ran jsou: Hemagel, BepanGel, Flamigel a ActiMaris.

Jak vypadají popáleniny 2 stupně

K popálenině lehčího druhého stupně nejčastěji dochází při opaření vodou a párou nebo mohou vznikat jako popáleniny od oleje. 2b: poškození kůže zasahuje do hluboké vrstvy kůže a proto je i hojení delší, dokonce může trvat 3-6 týdnů. Kůže je výrazně červená až bělavá a na místě vzniká hluboký puchýř naplněný tekutinou.Popáleniny třetího stupně (nekróza)

Jedná se o ireverzibilní poškození epidermis i dermis v celé šíři, zničení kapilární sítě dermis. Rána má bílé či šedobílé zbarvení. Rány jsou bezbolestné. Velmi malé plochy se mohou zhojit kontrakcí okolní tkáně, malé a větší plochy vyžadují kožní štěp.Drobné popáleniny: Popáleniny 1. stupně a drobné popáleniny 2. stupně.

  1. Nejdůležitějším úkonem je chlazení popálenin.
  2. V případě lokálních popálenin provádějte chlazení studenou tekoucí vodou, co nejčistší.
  3. Po zchlazení zakryjte popáleninu ideálně sterilním nepřilnavým krytím.


Mimořádně účinné jsou přípravky s obsahem aloe vera či panthenolem, které podporují hojení, hydratují a urychlují regeneraci. K dostání jsou ve formě balzámů, sprejů, gelů, emulzí, pěn či klasických mlék. Vyzkoušejte například dm značku SUNDANCE. Úlevu vám ale přinese i obklad z odvaru z heřmánkového čaje.

Co je dobrý na spáleniny : Po ochlazení popáleného místa (vlažnou vodou, ne tekoucí) se kůže ošetří krémem nebo mastí s hojivým účinkem (s výtažkem z heřmánku, měsíčku, aloe vera, s kalciumpantotenátem, dexpanthenolem) a sterilně se kryje (obvazem nebo náplastí).

Kdy přestane pálit popálenina : Rána se spontánně zahojí během 2 až 3 týdnů a obvykle nezůstává jizva. K popálenině tohoto lehčího 2. stupně nejčastěji dochází při opaření vodou či párou. Hluboké (IIb) – při hlubším popálení zasahuje poškození kůže do hluboké vrstvy dermis, proto je hojení delší, tedy 3 až 6 týdnů.

Co je nejlepší na hojení ran

Aby se rána zahojila bez strupů a jizev, použijte prostředek, který vytváří ideální prostředí pro hojení ran, známé jako vlhké hojení. Při použití obvazu nebo náplasti se nemusíte obávat přilepení na ránu. Prostředky vlhkého hojení pro urychlení hojení ran jsou: Hemagel, BepanGel, Flamigel a ActiMaris.

Hojí jak drobná poranění (řezné rány, oděrky, puchýře, popáleniny I. a II. stupně atd.), ale také chronické rány (vředy na bérci, proleženiny, jizvy, pooperační stavy, diabetické defekty atd.). HemaGel urychluje proces hojení rány, snižuje riziko komplikovaného hojení a zabraňuje hypertrofii jizev.Popáleniny ochlaďte. Popálená místa chlaďte pod tekoucí studenou vodou nebo ponořením do studené vody po dobu alespoň 10 minut. Rychlé ochlazení přinese okamžitou úlevu od bolesti, především však může zabránit vzniku popáleniny vyššího stupně. Nechlaďte však ledem, tím byste mohli způsobit další poškození tkáně.

Jak vypadá popálenina 2 stupně : K popálenině lehčího druhého stupně nejčastěji dochází při opaření vodou a párou nebo mohou vznikat jako popáleniny od oleje. 2b: poškození kůže zasahuje do hluboké vrstvy kůže a proto je i hojení delší, dokonce může trvat 3-6 týdnů. Kůže je výrazně červená až bělavá a na místě vzniká hluboký puchýř naplněný tekutinou.