Antwort Jakou barvu na plech? Weitere Antworten – Jakou barvu pouzit na plechovou strechu

Jakou barvu na plech?
Výběr barev

Na očištěnou plechovou střechu je možné použít dvousložkovou epoxidovou základní barvu, na kterou poté nanesete dvousložkovou polyuretanovou vrchní barvu ve stejném odstínu. Existují však nátěry, které je možné aplikovat i bez podkladové barvy.Pokud se rozhodnete natírat čerstvý pozink doporučuji polymérovou barvu Pegarust. Je to membránová barva, vytváří stabilní vysoce pružný film (až 200% pružnosti). To zabezpečuje dlouhou odolnost i při použití na velkých plochách jako jsou například střechy nebo konstrukce.Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.

Jak natírat plech : Nejprve používáme podkladový antikorozní nátěr, který jednak ochrání povrch proti korozi, ale zároveň zvýší přilnavost druhé vrstvy. Zvláštní péči věnujeme těm částem podkladu, které byly rezavé. Poté používáme krycí barvu, jež nátěru dodá kýžený odstín a zároveň jej chrání proti působení povětrnostních vlivů.

Jak očistit plechovou střechu

Nejprve celou střechu očistěte, buď mechanicky pomocí koštěte a smetáku, nebo nejlépe za použití tlakové vody (tzv. wapky, doporučujeme rotační trysku). Zaměřte se na odstranění prachu, mechů, lišejníků, listí, sazí a podobných nečistot.

Jak často natírat plechovou střechu : Stejně jako snad všechny jiné povrchy, i plechy je potřeba natírat minimálně dvakrát. Pokud ovšem renovujeme stávající nátěry, nejprve je nutné zlikvidovat případnou původní nesoudržnou nebo sprašující vrstvu. A to mechanicky, ať už broušením, špachtlí, nebo drátěným kartáčem. Účinná bývá i tlaková voda z wapky.

Čerstvé lesklé nezoxidované pozinkované plechy je třeba ponechat pro zaručení přilnavosti základní barvy k plechu po určitou dobu bez nátěru. Jinak se doporučuje použít speciální základní barvy deklarované výrobcem na čerstvý pozinkovaný plech. Při obnově povrchu je možné starý nátěr, který se neodlupuje, ponechat.

Pro dělení výše zmiňovaných materiálů se nejlépe hodí klasické klempířské nůžky nebo nůžky elektrické. Dělit takto můžete plechy lakované i pozinkované, rovný materiál, trapéz i takzvaný taškoplech. Nejrychlejší je práce s elektrickými nůžkami – i tady ale pozor na zrak, vždy mějte na očích ochranné brýle.

Čím natřít plechy

Pro natírání hliníku

Pro nátěry hliníku, pokud je vůbec nutný, se použijí speciální antikorozní základní barvy, např. Balakryl Antikor. Pro vrchní nátěr se použijí barvy používané i pro nátěry oceli, např. Balakryl Kov 2v1 nebo Balakryl Uni Lesk.5. Kolik vrstev základní barvy Jedna až dvě vrstvy by měly stačit.Tepelná izolace FOAMGLAS® je pro použití ve střechách s plechovou krytinou mimořádně vhodná. Řada různých systémových řešení zaručuje, že kombinace kompaktní jednoplášťové nevětrané střechy s plechovou krytinou je jedno z nejbezpečnějších a technicky nejdokonalejších řešení.

V domě nebo chalupě se nejčastěji potřebuje silikonový a akrylový tmel pro použití v interiéru, s netěsnostmi v oplechování střechy, opravou tašek nebo okapů si poradí střešní tmely. Tyto typy tmelů je možné nahradit i jediným, ač dražším, univerzálním.

Čím odmastit střechu před nátěrem : Aby se na vnějšek plechu nový nátěr dokonale chytl, nezapomeňte na oprášení a ošetření míst napadených rzí odrezovačem. Závěrem je nezbytné provést odmaštění povrchu střechy. K tomu si vezměte na pomoc technický benzín nebo aceton.

Jak dlouho vydrží pozinkovaný plech : Pozinkování zajišťuje životnost pletiva nejméně 20 až 40 let v náročných oblastech průmyslové sféry a 50-100 let v běžném využití.

Čím řezat plechovou krytinu

Pro řezání jsou vhodné např. elektrické ruční nůžky na plech. Výrobce v žádném případě nedoporučuje dělení plechů úhlovými bruskami nebo podobným nářadím.

AntiRezin – barva antikorozní, základní a vrchní která zastaví korozi, snadno se nanáší, má dlouhou životnost a neloupe se. Oblast použití: Aplikuje se jako ochrana všech výrobků ze železa, oceli, litiny, hliníku a dalších lehkých kovů.Pro malování použijte váleček a při malování místa styku dvou barev použijte malý štětec, který je přesnější. Další vrstvu barvy lze nanášet až po úplném zaschnutí první vrstvy. Pak po nanesení první barvy na stěnu, odstraňte malířskou pásku.

Kolik vrstev při malování : „Nátěr se aplikuje zpravidla ve dvou vrstvách, na podklady podobného odstínu může postačovat i jeden nátěr. Další vrstvu nanášíme po zaschnutí nátěru, tj. po 2 – 8 hodinách, což je individuální dle druhů nátěrových hmot,“ říká odborník z Domu barev.