Antwort Jak zvládat horko? Weitere Antworten – Jak zvládat horka

Jak zvládat horko?
Ideálním pomocníkem v horku je studená voda. Stačí napustit studenou vodu do vany a nechat dveře do koupelny otevřené. Voda dokonale pohlcuje teplo a ochlazuje vzduch. Je také dobré namočit několik ručníků a rozvěsit je na židlích nebo dveřích.Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou.Nejrychlejším způsobem, jak se ochladit v horkých dnech, je jednoznačně koupání v bazénu, lomu nebo na přehradě. Pokud nemáte k dispozici takové vodní plochy nebo nemáte na relax čas, postačí vám sprcha. Vyhněte se ale studené vodě, která stahuje póry, raději zvolte vodu vlažnou, které vás ochladí na delší dobu.

Jak usnout kdyz je horko : Ideálním řešením do horkých nocí je matrace Polagel – pěna s gelem, která zabezpečí klimatizaci a cirkulaci vzduchu během spánku. Materasso nabízí i matraci s termoregulačními vlastnostmi, která je vyrobena z pěny ThermoGel a obsahuje speciální mikrokapsle, které jsou schopné uchovávat energii.

Co jíst když je horko

Horkost je spojená s mužskou silou jang.

Zchladit žár těla (i výbušnou povahu) dokáže krátce vařená zelenina, ovoce (banány, jablka) i konzumace čerstvého hlávkového salátu, rajčat či papriky. Tabu jsou chlazené nápoje (například pivo nebo oblíbené nealkoholické drinky s ledem), které mohou způsobit nachlazení.

Jak se chovat v horkých dnech : Zvolněte a celkově zpomalte, vyhýbejte se vypjatým situacím. Omezte namáhavé činnosti a pochůzky venku, nebo je přesuňte na nejchladnější část dne – tj. ráno. S každou činností začínejte vždy pomalu a eventuelně tempo postupně zvyšujte, při známkách únavy okamžitě přestaňte a odpočiňte si ve stínu.

Zvlhčete vzduch

Pokud můžete, namočte závěsy, případně i ručníky a prostěradla do studené vody. Voda, která se z nich bude přes den odpařovat, sníží teplotu v místnosti alespoň trochu. Obecně se také doporučuje mít v bytě v květináčích dostatek květin, které zvlhčují. Nejlepší je seskupit jich více do jedné místnosti.

13 věcí, které bys nejraději dělal v tomhle vedru

  • Nechat si zmrazit obličej.
  • Nebo se rovnou stát ledovou sochou.
  • Být v kůži tohoto muže.
  • Zahrát si ledové šachy v ledovém hradu.
  • Postavit se do téhle zatáčky.
  • Nebo pod tenhle vodopád.
  • Udělat supermana.
  • Bydlet tady.

Jak se ochladit bez klimatizace

TOP 5 tipů, jak ochladit pokoj či byt i bez klimatizace. Inspirujte se

  1. Zatemňujte a větrejte ve správný čas. Pořiďte kvalitní žaluzie, a jakmile se slunce opře do oken, zatemněte.
  2. Pořiďte si příruční větrák.
  3. V létě vsaďte na chladivé povlečení
  4. Rozprašovač je skvělou první pomocí
  5. Omezte používání elektroniky.

Jak na horko v bytě

  1. Vylepšete obyčejný větrák.
  2. Nepoužívejte dlouho troubu nebo sporák.
  3. Zavírejte dveře v nepoužívaných místnostech.
  4. Vypněte elektrické spotřebiče.
  5. Nechlaďte se před lednicí
  6. Investujte do zatemňovacích závěsů
  7. Využijte nočního poklesu teplot.
  8. Pořiďte si protisluneční fólii na okna.
  1. Ráno všechna okna zavřete. Na ochlazení ložnice pro lepší spánek musíte začít pracovat už od rána.
  2. Dveře ale nezavírejte. S dveřmi je to ale přesně naopak.
  3. Mokrý ručník do okna.
  4. Trik s ledem a větrák.
  5. Chladivé povlečení
  6. Mrazený polštář
  7. Vypněte elektroniku.
  8. Odložte pyžamo.


V tropických dnech si pochutnejte na čerstvých zeleninových salátech nebo salátech kombinovaných (část vařená, část syrová). Pokrmy si vařte z těstovin, kukuřice či polenty, výborný je také bulgur a kuskus. Jako bílkovinu použijte tofu, které má ochlazující účinky.

Co jíst v horkých dnech : Naštěstí je mnoho druhů ovoce, které nás dokážou ochladit: jahody, angrešt, rybíz, meloun, borůvky, ananas, banány, kiwi, mango, citrusy. Přidat můžeme ještě takový tvaroh nebo jogurt, vlastně veškeré potraviny, které obsahují hodně vody a jsou lahodné po vychlazení.

Jak často větrat v bytě : Jak často se musí větrat, to závisí na tom, jak moc se místnost využívá. Jako základní pravidlo platí, že místnosti v bytě větráte podle jejich využívání třikrát až čtyřikrát denně. Pokud přes den téměř nejste doma, postačí většinou důkladně vyvětrat ráno a večer.

Jak správně větrat v paneláku

prudké větrání pomocí naplno otevřených oken a nejlépe v protisměru, aby vznikl maximální průvan. Pak stačí takto větrat pár minut a dojde ke kvalitní výměně vzduchu a přitom nevzniknou nežádoucí vysoké finanční ztráty. Teplé zdi a topení vzduch opět velmi rychle ohřejí na původní hodnotu.

Osprchujte se

Pokud je vám horko už večer, na nic nečekejte a dejte si pár minut vlažné sprchy. Tělo se celkově ochladí a na rozdíl od vypití ledového čaje vám ten pocit chvíli vydrží. Stejný trik mimochodem dělám i během dne.Terasy, balkony či lodžie lze chránit před horkem a slunečními paprsky markýzami, pokud je to tedy technicky možné. „Například pro umístění budete kvůli sklonu potřebovat výšku minimálně 220 cm a víc od podlahy,“ doporučuje David Žabčík ze společnosti Climax. Svislé markýzy bývá vhodné sladit s fasádou.

Jak prezit v autě bez klimatizace : Použijte navlhčený kapesník – přes středový ventilátor umístěte mokrý látkový kapesník, který tak ochladí proudící vzduch. Na delší cestu si jich připravte větší množství, poměrně rychle totiž usychají. Při řízení se ochlazujte – skvělým trikem je umístit si za krk a na záda láhev se zmrazenou vodou obalenou ručníkem.