Antwort Jak zvladat negativní emoce? Weitere Antworten – Jak zvládat negativní emoce

Jak zvladat negativní emoce?
Emoční inteligence aneb 10 rad, jak dostat emoce pod kontrolu

  1. Veďte si myšlenkový deník.
  2. Eliminujte negativní emoce.
  3. Přijměte své emoce a naučte se je pojmenovat.
  4. Neprožívejte negativní věci příliš
  5. Neobviňujte druhé
  6. SOS v krizi.
  7. Otázky, se kterými zvládnete každou emoci.
  8. Druné neuklidňujte, ani jim neraďte.

Poradíme vám činnosti, jak uvolnit potlačené emoce:

  1. Zhluboka se nadechněte a vydechněte. Když pocítíte záplavu negativních emocí, zastavte se.
  2. Napočítejte do deseti.
  3. Pojmenujte emoce („Mám strach, že to nedokážu.
  4. Pokud máte za sebou stresující událost, je dobré nahromaděný stres ventilovat nějakou fyzickou aktivitou.

„Krátkodobá negativní emoce je v pořádku, musíte s ní ale pracovat, neutralizovat ji,“ říká Jana Zemánková. Základní chybou je negativní emoce potlačovat. Mnohem lepší cestou je si uvědomit, co vám říkají o dané situaci, o vás samotných, o tom, co se vám honí hlavou.

Jak řešit věci v klidu : V holistickém pohledu je odpovědí na každý problém meditace. Meditace vám může pomoci udržet vnitřní klid a překonat snáze vaše starosti. Na pár minut zavřít oči a naslouchat svému dechu vám pomůže osvěžit mysl a obnovit síly. Někdo to dokáže řešit modlitbou, někomu postačí ztišení.

Jak dostat z hlavy negativní myšlenky

Pět způsobů, jak zastavit černé myšlenky a dostat je z hlavy

  1. Mluvte o svých problémech. Většina lidí se negativním myšlenkám brání tak, že se snaží na ně nemyslet, nemluvit o nich, nerozebírat je.
  2. Sepište své negativní myšlenky.
  3. Soustřeďte se na to dobré
  4. Rozptylte se něčím.
  5. Praktikujte „mindfulness“

Jak zklidnit své emoce : Pokud jsou naše emoce silné natolik, že by mohlo dojít k pořádně temperamentní hádce, je lepší v danou chvíli odejít. Při vypořádávání se s hněvem mysleme na něco pozitivního, hledat i ve špatné situaci nějakou lepší stránku. Zde se také doporučuje pracovat s odpuštěním.

Babské rady na deprese – splín a smutek, aneb jak zatočit s

  1. Nedělejte ze všeho obrovskou katastrofu.
  2. Nepřemýšlejte stále o negativních věcech.
  3. Není dobré se stále vracet do minulosti.
  4. Oslovte své okolí
  5. Snažte se dodržovat jistý denní režim.
  6. Věci nejsou vždy pouze černobílé
  7. Stále dokola si připomínejte realitu.


Dobrý den, omezené prožívání emocí se může vyskytovat jako součást projevů u řady různých (a různě závažných) psychických onemocnění či poruch, může se též vyskytovat v souvislosti s reakcí na některé mimořádné události a zážitky.

Jak se vypsat z pocitů

Pět způsobů, jak zastavit černé myšlenky a dostat je z hlavy

  1. Mluvte o svých problémech. Většina lidí se negativním myšlenkám brání tak, že se snaží na ně nemyslet, nemluvit o nich, nerozebírat je.
  2. Sepište své negativní myšlenky.
  3. Soustřeďte se na to dobré
  4. Rozptylte se něčím.
  5. Praktikujte „mindfulness“

Cvičení a stres

Když jste ve stresu doma, 10 minut denně věnovaných protahování ztuhlých svalů nebo 20 minut rychlé procházky kolem bloku s vámi může udělat zázraky. I každodenní cvičení a soustředění se na pohyb vašeho těla vám pomůže uvolnit mysl a je nezbytné pro zdravý spánek.Studie publikovaná v roce 2005 v časopise Behavior Research and Therapy ukázala, že nejlepší způsob jak se zbavit negativních myšlenek nadobro, je nepotlačovat je, ale přijmout. To znamená mluvit o svých pocitech, snažit se je dostat z hlavy, pojmenovat je a přetvořit do slov namísto předstírání, že neexistují.

Víme, jak na to:

  1. Zapomeňte na úkoly a starosti. Pořád si v hlavě přemítáte, co všechno ještě musíte v následujících dnech udělat, stihnout
  2. Přeprogramujte myšlenky. Vydejte se na procházku, na jógu nebo si jděte zaběhat.
  3. Relaxujte. Tělo odpočinek potřebuje.
  4. Zkuste aromaterapii.
  5. Nebojujte se strachem.

Jak uklidnit nervy a psychiku : Osvědčeným, i když ne vždy oblíbeným způsobem, jak se zbavit úzkosti, je pravidelná fyzická aktivita. Důležité je provozovat takovou sportovní aktivitu, která Vás baví. Jen tak u cvičení vydržíte. Pro někoho to mohou být procházky, pro jiného jízda na kole, plávání či tanec.

Co pomaha na úzkosti a stres : Léky na stres a úzkost

  • Zhluboka dýchejte a zaměřte se jen na svůj dech.
  • Relaxujte a meditujte.
  • Odpočívejte, zajděte si na masáž, vyrazte s přáteli.
  • Smějte se, zpívejte.
  • Dělejte věci, které vás baví a naplňují pocitem uspokojení
  • Pořiďte si domácího mazlíčka.
  • Vyrazte na procházku do přírody.
  • Zvolněte pracovní tempo.

Jak dopadne Neléčená deprese

Deprese patří mezi běžná onemocnění duševního zdraví dnešní populace. Odborníci nyní zjistili, že neléčené letité depresivní stavy mohou vést k neurodegenerativním zánětům mozku. Důkazy poukazují na trvalé biologické změny u lidí, kteří trpí depresí více než deset let.

nízká sebedůvěra, nízká sebeúcta. podrážděnost, hněv. ztráta zájmu o práci, studium, volnočasové aktivity nebo o sebe a své blízké únava, vyčerpání, pokles výkonnosti, nespavost, dále potíže s koncentrací, rozhodováním, pamětíAno, i to, že je někdo zkrátka pařez bez emocí a těžko s ním vyjít, může mít svůj odborný název a diagnózu. Oficiálně jde o alexithymii, jasnější je označení Pinocchiův syndrom. Alexithymie je termín vzniklý jako složenina z řečtiny. V překladu si lze vybrat mezi „nedostatkem nálady “ a jejím „postrádáním “.

Kdo je afektovaný člověk : Afektivita znamená citovost, emotivní stránku člověka. Afektovaný označuje jednání nebo člověka, který vědomě zdůrazňuje afektivitu, přehnanou a nevěrohodnou citovost.