Antwort Jaké zvíře chodí pozpátku? Weitere Antworten – Které zvíře chodí pozpátku

Jaké zvíře chodí pozpátku?
Pro pomalý pohyb používá klokan chůzi „po pěti“: ze sedu se nadzvedne na předních nohách a ocasu, a přesune zadní nohy.A chodí rak pozpátku Většinou couvá do vody, očekává totiž nebezpečí ze souše, nikoli z vody, takže vlastně „leze pozpátku.Ješterka může chodit i pozadu (obojí opět „zkříženě“, tj. levá ruka s pravou nohou a naopak). Ještěrka, neboli spiderman, je další druh lezení.

Jak chodí raci : O racích se říká, že chodí pouze pozpátku, což není pravda. Dokážou totiž nejen couvat, ale rovněž chodit bokem a vpřed. Rak je výborným lezcem a pod vodou se nebojí vyšplhat na skály, slézat z kolmých zatopených stěn nebo cestovat po větvích popadaných stromů.

Jak vypadá rak říční

Dorůstá délky i nad 150 mm a hmotnosti kolem 250 g. Tělo mohutnější a svalnaté, slabě trnitý krunýř, středně až tmavě hnědého zbarvení. Široká a velká klepeta, ze spodní strany červená až červenooranžová. Povrch klepet je drsný.

Jak vylučuje rak : Srdce nasává tekutinu ze všech částí těla a vypuzuje ji krátkou cévou dopředu. Z cévy se tělní tekutina vylévá a dostává se ke všem buňkám. Na jiných místech se tekutina nasává do jiných cév a vrací se zpátky do srdce. Má žebříčkovitou nervovou soustavu.

Veršům takovým říká se též verše račí (versus cancrinus). Jako příklad uvádí se středověký hexameter, jejž údajně pronáší ďábel: Signa te, signa, temere me tangis et angis.” Račí verše – rak leze vždy pozpátku.

Mezi nejlepší skokany patří levhart sněžný, irbis (Panthera uncia), dokáže přeskočit neuvěřitelných 15 metrů. Stejnou délku zvládne ale také jelenec běloocasý (Odocoileus virginianus). (Jen o 3 metry méně skočí i puma americká (Puma concolor).

Jaké zvíře Hýká

Kočka mňouká a vrní, pes štěká, vrčí a kňučí, kráva bučí, ovce bečí, koza mečí, kůň řehtá, prase chrochtá a kvičí, osel hýká, jelen troubí, vlk vyje, medvěd bručí, pavián vřeští, myš piští, žába kuňká a skřehotá, had syčí.“ Z raka se jí pouze maso z ocásku a klepet, tedy jsou-li dostatečně velká. V součtu je ho pramaloučko, ale vážně stojí za to (cena jednoho raka se pohybuje kolem 30 korun). Nejjednodušší je nejprve rozlomit ocásek, vytáhnout z něj maso, a pokud jsme střívko neodstranili předem, rozkrojit je a zbavit vnitřností.Potrava. Raci jsou všežravci. Žerou téměř vše od ryb přes plže po rostliny. Po vykulení (vylíhnutí z vajíček) se živí planktonem, ale jsou také kanibalističtí.

Normálně se raci pohybují popředu (na rozdíl od vžitých pověr), jinak to ovšem vypadá, cítí-li se ohroženi. Pak bleskově vyrážejí zadečkem napřed a dokáží takto pomocí ploutvičky na jeho konci velmi rychle plavat i několik metrů.

Kde se vyskytuje rak : Žijí na všech kontinentech vyjma Antarktidy. V Africe žijí původní druhy raků jen na ostrově Madagaskar, na africký kontinent však byli zavlečeni. Raci se vyskytují v tekoucí i stojaté vodě.

Jak Prezimuje rak : Tento druh raka dává přednost chladným, sladkým, stojatým nebo pomalu tekoucím vodám. Proto se s ním například potápěči, ačkoliv není příliš hojný, setkávají například v zatopených lomech. Jak název napovídá, nepohrdne ani kalným dnem, kde se může velmi rychle zahrabat do bahna.

Co je rak říční

Délka života: 20 let Popis: Rak je sladkovodní korýš. Jeho tělo se skládá z hlavohrudi a článkovaného zadečku, zakončeného ocasní ploutvičkou. Je chráněno krunýřem, na hlavo- hrudi téměř hladkým. Z hlavohrudi vyrůstají velká ši- roká klepeta, dva páry tykadel, oči na pohyblivých stopkách a pět párů kráčivých končetin.

Plodnost raka říčního se pohybuje od 150 – 200 ks vajíček. Raci se rozmnožují na podzim. Larvy se líhnou v závislosti na teplotě od května do července. Asi dva týdny po vylíhnutí, do prvního svlékání, se přidržují brv na břišních nožkách pod ohnutým zadečkem samice.Nejkratší život má jepice (1–3 dny), pokud ale nepočítáme dobu, kterou byla jepice larvou. Ze savců mají krátký život například potkani (2–4 roky) a křečci (2–3 roky).

Jaké je nejrychlejší zvíře na souši : Gepard štíhlý (Acinonyx jubatus) je kočkovitá šelma, známá jako nejrychlejší suchozemské zvíře. Je to štíhlé dlouhonohé zvíře se žlutavým, černě skvrnitým kožichem. Žije především na savanách Afriky, malá populace přežívá i v Asii. Může vyvinout rychlost okolo 100 km/h a vyniká především ve schopnosti měnit akceleraci.