Antwort Jak získat psychologa na pojišťovnu? Weitere Antworten – Jak mít psychologa na pojistovnu

Jak získat psychologa na pojišťovnu?
Jedině s klinickým psychologem mohou pojišťovny sepsat smlouvu. Uzavření smlouvy je na rozhodnutí pojišťovny a není úplně lehké se na něm domluvit. Proto mnozí kliničtí psychologové mají soukromé ordinace, kde si psychoterapie a vyšetření musí hradit klienti sami.Linka první psychické pomoci – 116 123 (dospělí v krizi, nonstop, zdarma). Linka bezpečí – 116 111 (děti, mládež a studující do 26 let, nonstop, zdarma). Dětské krizové centrum – 241 484 149 nebo 777 715 215 (děti nebo jejich rodiče, pokud si nevědí rady, jak s dětmi o nastalé situaci mluvit).Psychoterapie stejně jako lékařské úkony jsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Pouze on-line psychoterapie je za přímou úhradu.

Kdo má narok na psychologa : Do programu se pak může přihlásit každý, kdo kvůli koronaviru pozoruje zhoršení svého duševního stavu. Lidé nepotřebují žádanku od praktického lékaře. „Mělo by se jednat asi o 245 terapeutů, kteří musí být dostupní regionálně. To znamená, aby jeden region nebyl zvýhodněn a jeden znevýhodněn.

Jak poznat že potřebuji psychologa

Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.

Jak jít k psychologovi : Jak a kde se na psychologa/psychiatra obrátit

K psychologovi i psychiatrovi se můžete zpravidla objednat telefonicky, e-mailem nebo osobně. Co se týče psychologa, pak pokud chcete, aby terapii hradila zdravotní pojišťovna, musíte vybrat klinického psychologa, který má smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou.

Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.

Můžete také kdykoliv zavolat na tyto linky: Linka první psychické pomoci – tel. 116 123 (nonstop), ZDARMA. Linka důvěry Centra krizové intervence – tel.

Kdy jít k psychologovi a kdy k psychiatrovi

Obvykle platí, že když je to na léky, je to na psychiatra, a když je to na terapii, tak na psychologa. Ale je to velmi individuální. Někdy stejně odešlu pacienty k psychologovi a naopak, pacienti jsou ke mně posláni od psychologa. Já sama se snažím s každým, kdo ke mně přijde, domluvit.Cena za sezení se pohybuje v rozsahu od 600 do 1500 Kč podle konkrétního terapeuta.Orientační ceník služeb

služba cena Kč/hod.
Individuální psychologická konzultace 800
Párová psychologická terapie 1000
Rodinná psychologická terapie 1000
Psychologická diagnostika dítěte , dospělého dle složitosti vyšetření 700-2000


Psychiatr je lékař a má vystudovanou lékařskou fakultu. Psycholog má naopak humanitní vzdělání (obvykle filozofickou fakultu). Například vztahové problémy, sebevědomí, otázky životního smyslu a naplnění má smysl řešit spíše s psychologem. Někteří psychologové se specializují i na léčbu různých fobií (strachů).

Co řeší psycholog : Psycholog vystudoval na filosofické fakultě, má přehled o lidské duši (psychice) a také o tom, jak se člověk chová v krizových situacích. Může poradit v tísni, při konfliktech, problémech v manželství nebo s dětmi, starostmi v zaměstnání a dalších situacích, které vycházejí z mezilidských vztahů a krizových situací.

Kdy je vhodné navštívit psychologa : Psychologa můžete vyhledat například ve chvíli, kdy se potřebujete rozhodnout, potřebujete získat informace, chcete ve svém životě něco změnit nebo si přejete, aby vás někdo bezpečně provázel nelehkým obdobím. Ze své zkušenosti uvádím některé příklady životních situací, ve kterých lidé psychologa vyhledali.

Jak poznat že jsem psychicky na dně

Napoví vám následující výčet příznaků, které mohou být důvodem k návštěvě odborníka.

  1. Potíže se spánkem.
  2. Snížený zájem o věci, které vás dříve bavily.
  3. Všechno vás rozčiluje.
  4. Jste zaplaveni hanbou a pocity viny.
  5. Vaše chutě se výrazně změnily.
  6. Pociťujete nadměrnou únavu.
  7. Neschopnost se soustředit.


Psychický kolaps je stav, pro který je typická zvýšená únava, podrážděnost, problémy se spánkem, ale i deprese, apatie a frustrace. Příznaky psychického kolapsu se vyplatí nepodceňovat a začít je včas řešit.Orientační ceník služeb

služba cena Kč/hod.
Psychologické přednášky a semináře 1300
Skupinová psychologická terapie 1000
Psychologická zpráva z vyšetření pro lékaře, soud 500
Supervize – individuální,skupinová 1000-1300

Kdy za psychologem a kdy za psychiatrem : Psycholog je odborník vzdělaný v humanitních vědách, obvykle vystudoval psychologii na filozofické nebo pedagogické fakultě. Psychiatr je vždy lékař, vystudoval medicínu a psychiatrie je jeho další specializace, zakončená atestací z psychiatrie.