Antwort Jak zpracovat kořenovou petržel? Weitere Antworten – Jak uchovat kořenovou petržel

Jak zpracovat kořenovou petržel?
Seřízněte nať pár centimetrů nad kořenem, odstraníte tím přebytečné množství vody a zároveň udržíte kořen déle čerstvý. Poté kořenovou zeleninu umístěte do bedýnky naplněné vlhkým pískem, substrátem nebo hoblinami. Ideální teplota na přezimování je mezi 2–5 °C, zelenina takto vydrží až do jara.Petržel se hodí spíše pro tepelné zpracování, zpravidla ho používáme uvařený, smažený, pečený, zapečený. Hodí se do polévek, pod maso (takový králík na petrželi a mrkvi – mňam), do pomazánek, pečený s další zeleninou, grilovaný (např. na špíz) a dokonce ho můžete použít i do moučníků, protože má nasládlou chuť.Možnosti použití listové petržele jsou velmi široké, hodí se do polévek, omáček, salátů, těstovin, nasekanou použijte k posypání brambor, ve směsi s jinými bylinkami bude skvělá k pokrmům z mletého masa nebo do marinád.

Na co se používá petržel : Petržel je tradiční kořenová zelenina. Je vynikající na přípravu polévek a vývarů, smetanových a houbových omáček, nádivek, sekaných i dušených mas nebo salátů. Má silně aromatickou vůni a nasládlou, poněkud ostrou chuť. Používá se také ke zdobení pokrmů.

Jak zamrazit kořenovou petržel

Zeleninu rovnáme do mikrotenových sáčků (např. do 15 sáčků zároveň) – do každého vždy dáme odpovídající množství od jednotlivých druhů. Nebo všechnu zeleninu promícháme ve větší nádobě a směsí postupně naplníme sáčky nebo plastové nádobky. Sáčky stlačíme, abychom z nich odstranili přebytečný vzduch a zagumičkujeme.

Jak zpracovat petržel : Petržel je skvělá v tom, že lze zužitkovat úplně celá. Kořen je báječný do polévek anebo nakrájený na proužky a pečený v troubě s kapkou olivového oleje jakožto zdravé a nesmažené hranolky, které navíc neobsahují zbytečně moc sacharidů. Výborný je také nastrouhaný do pomazánek nebo salátů, jako je třeba Coleslaw.

Petržel je skvělá v tom, že lze zužitkovat úplně celá. Kořen je báječný do polévek anebo nakrájený na proužky a pečený v troubě s kapkou olivového oleje jakožto zdravé a nesmažené hranolky, které navíc neobsahují zbytečně moc sacharidů. Výborný je také nastrouhaný do pomazánek nebo salátů, jako je třeba Coleslaw.

Samotná nať se dá zpracovat do vývaru nebo do základů omáček. Na použití do salátů zasyrova je někdy příliš vláknitá a tuhá, takže je potřeba ji vždy vyzkoušet (popřípadě ji před použitím krátce blanšírovat). Nať si ale můžete jednoduše usušit do zásoby a později použít jako přídavek do vývaru nebo do polévek.

Co s kořenovou petrželi

Petržel je skvělá v tom, že lze zužitkovat úplně celá. Kořen je báječný do polévek anebo nakrájený na proužky a pečený v troubě s kapkou olivového oleje jakožto zdravé a nesmažené hranolky, které navíc neobsahují zbytečně moc sacharidů. Výborný je také nastrouhaný do pomazánek nebo salátů, jako je třeba Coleslaw.Petržel i petrželová nať působí močopudně, a tím pomáhají z těla odstraňovat škodliviny. Navíc tím, že zvyšují vylučování sodíku a vody, zlepšují krevní oběh, pomáhají omezovat otoky a slouží jako prevence celulitidy.Je užívána při poruchách trávení a jako mírné afrodiziakum.

Čaj z petrželky pomáhá léčit močové cesty, ledviny a močový měchýř. Doporučená denní dávka je jeden gram semen (čtyř čajových lžiček) na šálek vody. Nálev připravený z kořene má slabší účinek než nálev ze semen.

Sklizenou petržel omyjte, nechte okapat a nadrobno nakrájejte. Práci vám usnadní elektrický sekáček. Pak petrželku uložte do krabičky či sáčku, nezapomeňte označit názvem, poté dejte do mrazničky. Můžete rovnou vytvářet i bylinkové směsi, volte takové, jaké opravdu využijete do konkrétních jídel.

Jak skladovat petrželku : V panelákových podmínkách pro petržel bude nejvhodnější místo k uskladnění lednice. V té bude místo, kde je teplota kolem 0 až 1°C a vlhkost kolem 95%. Aby nezahnívala a měla zatím i vysokou vlhkost, dáme do proděravělého sáčku.

Jak uchovat petržel : Samostatnou kategorií je kořenová zelenina, která vyžaduje vysokou vlhkost. Kořenová zelenina by se měla skladovat v takové poloze, v jaké roste. Například mrkev nebo petržel v poloze vertikální, umístěná ve sklenici s kořeny ponořenými ve vodě.

Jak zmrazit kořenovou petržel

Zeleninu rovnáme do mikrotenových sáčků (např. do 15 sáčků zároveň) – do každého vždy dáme odpovídající množství od jednotlivých druhů. Nebo všechnu zeleninu promícháme ve větší nádobě a směsí postupně naplníme sáčky nebo plastové nádobky. Sáčky stlačíme, abychom z nich odstranili přebytečný vzduch a zagumičkujeme.

Nať petržele je možné připravovat jako léčivý nálev, případně ji lze použít v kuchyni k dochucení a dozdobení pokrmů. Má nezaměnitelnou výraznou vůni a nasládlou chuť. Skvěle se hodí především do polévek, omáček, mletého masa či rozličných bramborových jídel.Do mixéru vložte opláchnutou a osušenou petržel, česnek, oříšky, parmazán, citronovou šťávu a asi 3 lžíce olivového oleje. Vše společně promixujte. V případě potřeby přidávejte olivový olej, tak aby vznikla kašovitá konzistence. Pokud je třeba, dochuťte pesto solí.

Jak jíst petržel : Využití v kuchyni

Listy kořenové petržele lze použít stejně jako listy „listové petržele“, tedy jako bylinky. Před dalším zpracováním nakrájejte kořen na plátky, na tyčinky nebo na kostky. Kořenová petržel je klasickou součástí polévkové zeleniny a přidává se nejen do polévek, ale i do mnoha dušených pokrmů.