Antwort Jak zpracovat kachní sádlo? Weitere Antworten – Na co se používá kachní sádlo

Jak zpracovat kachní sádlo?
Kachní sádlo je vhodné k použití do základu vaření jako jako varianta k rostlinnému tuku. Skvěle ochutí smažené pokrmy, alemůžete ho také namazat na chleba – doporučujeme Valašský chleba. My sádlo používáme do kachní paštiky pro zvýraznění kachní chuti.Nejjednodušší použití husího sádla je jako pomazánka na chleba. Lze jej ale také použít jako základ na omáčky nebo při přípravě červeného zelí. Domácí husí sádlo lze skladovat několik měsíců, neotevřené husí sádlo zakoupené v obchodech ještě déle. Základním předpokladem pro dlouhou trvanlivost je dostatečné solení.Skladujte ho v uzaviratelné sklenici.

V chladu vydrží beze změny i několik měsíců.

Co udělat s Vypekem z husy : Husí výpek je lahůdkou, dá se využít mnoha způsoby: Přidat se může do těsta, pod dušené zelí i do skvělé pomazánky. Svatomartinská husa to není jen skvěle upečené maso, které rádi 11. listopadu konzumujeme se zelím a knedlíkem.

Jak zpracovat sádlo z husy

Výborné jsou bramborové placky (lokše) potřené tímto sádlem. Na sádle můžeme usmažit cibulku, nebo na něm podusit zelí jako přílohu k masu. Na husím sádle upečeme velmi chutně brambory. Sádlo se hodí i k opékání knedlíků.

Jak udělat zábal ze sádla : Naše babičky říkávaly, že teplé vepřové sádlo se vpije do těla a rozežene zahlenění. Sádlo mírně rozehřejeme, naneseme na plátýnko a přiložíme pacientovi na hrudník. Překryjeme a upevníme suchým ručníkem a necháme působit, dokud je zábal teplý.

Břišní sádlo se musí zpracovat rychleji než hřbetní. Po vyškvaření už úplně neztuhne, při pokojové teplotě bude polotekuté, protože má vyšší obsah nenasycených mastných kyselin a méně výraznou vůni.

Husí a kachní sádlo je totiž voňavé a chutné. Vyškvařené husí nebo kachní sádlo je při pokojové teplotě tekuté, což je sice jeho nevýhoda, ale i té lze poměrně dobře využít. Čistý tuk scedíme do čisté sklenice. Uložíme v chladničce asi na půl roku, nebo na maximálně rok zamrazíme.

Jak poznat zkažené sádlo

Rozhodně nekupujte a nekonzumujte hovězí maso, pokud má následující vlastnosti:

  1. slizký a lepkavý povrch.
  2. výrazně páchne.
  3. z masa vytéká příliš mnoho tekutiny.
  4. zkažené hovězí poznáte i podle barvy – černá, šedivá, zelená nebo jiná barva nemá na zdravém kusu masa co dělat.

Pokud chcete vytvořit hustou omáčku k pečenému masu, je dobré nejprve výpek z pekáčku přecedit do menšího hrnce a přivést k varu. Tím zredukujete nadbytek vody a zůstane vám pouze tuk. Na závěr přidejte světlou jíšku a k té přilijte vývar. Opět povařte a zredukujte do požadované konzistence.Když do použité, ještě horké pánve nalijete nějakou vhodnou tekutinu – víno, ovocný džus, vývar, nebo smetanu, přípečky obsahující koncentrovanou chuť masa se odlepí ode dna, částečně se rozptýlí a částečně rozpustí v tekutině. Dalším povařením šťáva zhoustne a zintenzivní na chuti.

Sádlo lze skladovat při teplotách +1 až +8 °C několik týdnů. Pokud se i přesto rozhodnete pro škvaření doma, vybírejte vysoký kus hřbetního sádla. Plát sádla by měl mít čistě bílou barvu a pevnou konzistenci. Po vyškvaření je sádlo v tekutém stavu a je nutné ho přelít do vhodných nádob.

Jak se dělá zábal : Zábaly při horečce. zábaly: Dítě zabalíme do osušky namočené ve vlažné vodě cca 18 °C teplé a ponecháme je v zábalu 10-15 minut, balíme pouze hrudník a břicho, končetiny ponecháme volné, ničím nepřikrýváme. Opakujeme 3x během 2 hodin dle potřeby.

Jak dlouho nechat zábal ze Sadla : Zábal se provádí následovně:

  1. Připravte si pruh látky.
  2. Naneste do středu sádlo a rozetřete.
  3. Přehněte napůl, abyste si neomastili oblečení a své okolí.
  4. Dejte na prsa a obalte ručníkem.
  5. Nechte působit celou noc.

Jak dobře vyškvařit sádlo

Postup

  1. 1 Vepřové sádlo nakrájejte na kostky (cca 2 cm). Dejte do hrnce se silným dnem a podlijte trochou vody.
  2. 2 Odkryté sádlo nechte pomalu škvařit ve vlastním tuku.
  3. 3 Sídlo takto pomalu škvařte, dokud uvidíte, že tuk bublá.
  4. 4 Když jsou škvarky pěkně zlaté, sundejte je z plamene a opatrně sceďte (nespalte se).


Po vyškvaření je sádlo v tekutém stavu a je nutné ho přelít do vhodných nádob. Můžete použít třeba zavařovací sklenici. Pokud chcete ale využít tradiční způsob uchovávání sádla, použijte kameninový hrnec na sádlo, tzv. sádlák.Kupované sádlo je kdykoli dostupné a můžete ho koupit jen tolik, kolik jej spotřebujete. Ale pokud máte doma zásobu, nemusíte mít obavy, protože sádlo má ve srovnání s jinými živočišnými tuky dlouhou trvanlivost. Sádlo lze skladovat při teplotách +1 až +8 °C několik týdnů.

Co udělat s Vypekem z kachny : To, co jste z kachny slili, se dá snadno upravit na omáčku. Slitá tekutina obsahuje dvě části: sádlo a šťávu z masa. Sádlo se pochopitelně na omáčku nehodí, takže nechte výpek chvíli stát, aby se usadil, a pak z něj opatrně do čisté zavařovací sklenice (nebo do dvou) slijte jen sádlo.