Antwort Jak zpracovat hrášek? Weitere Antworten – Jak konzervovat hrášek

Jak zpracovat hrášek?
Z vody a soli si připravíme 2%-ní roztok – 20 g soli na 1 litr vody. Nálev necháme přejít varem. Hrášek naplníme do sklenic, zalijeme nálevem a sterilizujeme cca 20 – 25 minut těsně pod bodem varu vody. Stejně můžeme zavařovat i květák, fazolky, kedlubny či pórek.Připravíte z něj lahodnou polévku, hodí se do těstovin, rizot, k masu i rybám, do omelety a slaných nákypů a výborně osvěží třeba bramborovou kaši. Vyluštěné (semen zbavené) lusky obyčejného hrachu se ale dají využít například na vývar, který zesílí chuť hráškové nebo hrachové polévky.Čerstvé mladé lusky míváme v červnu

V bedýnkách si hrášek dopřáváme především v červnu a lusky bývají tak akorát zralé ke konzumaci. Když si lusky chcete uchovat delší dobu, doporučuji hrášek vylouskat a zamrazit nebo nasušit. I samotné lusky můžete sušit a v zimě použít do polévky na vývar. Zlepší jeho chuť.

Jak správně zamrazit hrášek : Hrášek vyloupeme, vsypeme do vařící vody (nejvýše trojnásobné množství vody ke hmotnosti hrášku) a přivedeme k varu. Hrášek vaříme 3 – 5 minut, scedíme, hned ochladíme ve studené vodě, necháme odkapat a oschnout. Naplníme ho do mikrotenových sáčků nebo například plastových kelímků a necháme zmrazit.

Jak uchovat hrách

Hrách jako čerstvou zeleninu lze uchovávat v chladu několik dní. Déle lze skladovat hrách zmrazený nebo sušený.

Jak spařit hrášek : Ve vroucí osolené vodě spařte hrášek a ihned ho vyjměte a zchlaďte v ledové vodě. Slijte, nechte okapat a rozmixujte dohladka s vývarem a s jogurtem, olejem, mátou, limetovou kůrou i šťávou.

Nerozmrazenou zeleninu vložte do hrnce s vroucí vodou a vařte 3 – 5 minut. Sceďte a okořeňte dle chuti.

Nerozmrazenou zeleninu vložte do hrnce s vroucí vodou a vařte 3 – 5 minut. Sceďte a okořeňte dle chuti.

Jak dlouho vydrží hrášek v mrazáku

Jak dlouho zmražený hrášek vydrží Naprosto s přehledem vám hrášek v mrazáku vydrží čerstvý několik měsíců. Ideální je hrášek spotřebovat před novou sklizní a uvolnit tak místo čerstvější várce hrachu.Semena hrachu se suší obtížně a jsou citlivá na sušící režim. Nejvhodnější je použít aktivní provětrávání vyšší vrstvy semen studeným nebo předehřátým vzduchem. Tento způsob sušení je zvláště vhodný pro dosoušení osiv, neboť nedochází k poškozování semen jejich vícenásobným přemisťováním.Loupaný hrách má tu výhodu, že se před vařením nemusí namáčet, je totiž zbavený tuhých slupek. Stačí ho jen propláchnout a 30 minut povařit. Loupaný hrách je rovněž lépe stravitelný než neloupaný.

Hrách opláchneme a zalijeme asi litrem vody, přivademe k varu a při střední teplotě vaříme za občasného promíchání až do změknutí, cca 45 minut. Těsně před dovařením osolíme. Hrách najemno rozmixujeme tyčovým mixérem, podle potřeby přidáme vodu – tak, aby polévky bylo požadované množství podle počtu strávníků.

Jak pripravit zmrazeny hrášek : U hrášků nebo u kukuřice tak stačí, když je v cedníku jednou či dvakrát přelejete vroucí vodou a zelenina je připravena. Hrášky jsou krásně zelené a vypadají jako čerstvě vyloupané. O kukuřici by se dalo říct to samé.

Jak se vaří hrách : Vaříme (ve vodě, v které byl namočen) cca 1 – 1,5 hodiny pod pokličkou doměkka. Během vaření hrách nepromícháváme a ani nedoléváme vodu, protože by se provařil nestejnoměrně. Vodu solíme až v závěru vaření, kdy je hrách měkký.

Jak připravit mražený hrášek

Na pánvi rozpustíme máslo, nasypeme hrášek, přidáme koření a trošku soli. Necháme prohřát a podáváme jako přílohu – s masem, vajíčkem. Hrášek je hotový velmi rychle. Nepodléváme a nevaříme!

Kromě zeleniny jako je například okurek, nedávejte do mrazáku ani šunku a další uzeniny. Mrazit byste neměli ani přílohy jako jsou rýže, kaše či vařené brambory. Celkově se ale mražení rozhodně bát nemusíte. Vědci totiž zjistili, že při správném zamrazení potraviny ztrácí jen minimum prospěšných látek.Troubu si zapněte na horkovzdušný ohřev na 40 °C. Až je předehřátá, umístěte do ní plody (houby, ovoce, zelenina) naskládané na pečícím papíru, ideálně na rošty, nebo na plech. Troubu úplně nezavírejte, aby mohla odcházet vlhkost – dejte do dvířek třeba složenou utěrku.

Jak dlouho sušit houby na vzduchu : Sušte při teplotě cca 40 – 50 stupňů. Zpočátku můžete sušit i na nižší teplotu a pozdějit teplotu zvýšit. Doba sušení se pohybuje od 5 do 8hodin podle druhu sušičky.