Antwort Jak zpracovat Daňka? Weitere Antworten – Jak zpracovat daňčí maso

Jak zpracovat Daňka?
Recepty z daňka

  1. Svíčková na rozmarýnu. Marinádu smícháme s trochou olivového oleje.
  2. Dančí plec na černém pivě se sušenými rajčaty a vlašskými ořechy.
  3. Dančí guláš
  4. Svíčková se steakovým kořením.
  5. Dančí plec na červeném víně
  6. Svíčková s fazolkami.
  7. Svíčková s ananasem.
  8. Plněná dančí kýta.

Asi nejoblíbenější druh zvěřiny je považován za lahůdku, maso je křehké a šťavnaté. Hřbet a kýta se mohou péct v celku nebo i jako steaky, plec a bok využijete na guláš a ragú, a vnitřnosti do gulášů nebo na paštiku. Při podávání nezapomeňte na omáčky, taková Švestková omáčka OTMA ke steaku nesmí chybět.Dančí maso je svými vlastnostmi velmi podobné masu jelenímu, má však výraznější chuť a vůni zvěřiny, bývá také tmavší červenohnědé barvy. Patří mezi masa dietní, obsahuje však o něco více tuku, než maso jelení. Z hlediska vitamínů se vyznačuje vyšším obsahem vitamínů A a B.

Jak dlouho se peče Daněk : Na pekáči rozpustíme tuk, maso na něm opečeme ze všech stran, podlijeme trochou vody, není-li maso protaženo slaninou, přidáme opečenou slaninu, dáme do trouby, pečeme zvolna 2 – 2 a půl hodiny.

Jak dlouho se dusi daňčí maso

Přidejte vývar, tymián, bobkový list, maso a zeleninu. Ochuťte a přiveďte k varu. Přikryjte poklicí a dejte dusit do trouby tak, aby maso změklo; trvá to asi hodinu a půl. Podávejte s bramborovou kaší a kapustou.

Co z daňčí kýty : Všechny šály z dančí kýty jsou vhodné pro veškerou úpravu od steaků, smažených medailonků, řízečků přes veškeré pečení, uzení až po přípravu gulášů nebo ragú. Váha balíčku se může lišit o +/- 5 procent.

Při teplotě mezi +5 °C až +7 °C postačí u srnčí zvěře 36 až 48 hodin, u ostatní spárkaté zvěře je to u mladších kusů 48 až 72 hodin a starších kusů 72 až 96 hodin. Při teplotách v rozmezí od 0 °C do +5 °C je potřebná doba pro zrání zvěřiny poněkud delší.

20 nejlepších zvěřinových receptů

  1. Kančí burger s brusinkami. Do 20 minut.
  2. Jelení wellington. Více než hodinu.
  3. Dušená zvěřina se zeleninou. Do 20 minut.
  4. Srnčí ragú na víně Do 90 minut.
  5. Daňčí roštěnky po burgundsku.
  6. Bažantí stehna se zelím a bramborovými knedlíčky.
  7. Jelení hřbet s dýňovým zelím, špenátem a knedlíkem.
  8. Kančí segedín.

Jaké je daňčí maso

Dančí se vyznačuje se svou typickou tmavě červenou až rudou barvou masa, je velice jemné s opravdu nízkým obsahem cholesterolu, pro lidský organizmus lehce stravitelné, první volba při dietních programech či zažívacích problémech. Má svou specifickou chuť, skvělou vůni a hodí se na mnoho kulinářských úprav.Maso si přendáme na pekáč, zalijeme sádlem, na kterém jsme ho opékali, a zasypeme pokrájenou cibulí na čtvrtky a novým kořením. Kýtu ještě podlijeme horkou vodou a pečeme v předehřáté troubě na 180 °C 90 minut.Dančí maso vyniká výraznou chutí i vůní a je velmi šťavnaté, ve srovnání se srnčím obsahuje více tuku, díky čemuž se během tepelné úpravy tolik nevysušuje. Při přípravě zvěřiny nezapomínejte na výběr kvalitního divokého koření (jalovec, pepř, muškátový oříšek, bobkový list), které podpoří lahodnou chuť dančího masa.

Orestované maso a cibuli zalijte nálevem, ve kterém se maso marinovalo, a přiveďte k varu. Duste na mírném ohni doměkka. Doba tepelné úpravy 2 – 3 hodiny v závislosti na typu masa a stáří daňka. Zatímco se maso dusí, připravte si karlovarský knedlík.

Jak dlouho péct daňčí kýtu : Kýtu prošpikujte a připravte na pečení (viz Něco navíc). Položte ji do pekáčku na cibuli, poklaďte máslem a zakrytou pečte 2 hodiny. Pak odklopte a dopékejte další zhruba půl hodiny dozlatova. Podle potřeby podlévejte vývarem.

Jak dlouho má viset zajíc : Srstnatá zvěř kromě zajíce a divokého králíka by se měla po lovu ihned vyvrhnout nebo alespoň „vyvětrat“ (otevření břišní duty bez porušení) a nechat dostatečně vychladnout. Jelenovitá a mufloní zvěř by měla po vyvržení viset v chladném prostředí (1- 4°C) alespoň 3 dny, max 14 dní.

Jak naložit maso z daňka

Celer, mrkev, petržel, cibuli a špek nakrájíme nadrobno. Přidáme bobkový list, nové koření a pepř. Maso odblaníme, osolíme, prošpekujeme, obložíme zeleninou s kořením, zalijeme rozpuštěným máslem a necháme v chladu do druhého dne.

Nežádoucí pachy pomáhá odstranit cibule. Stačí ji nadrobno nasekat, obalit v ní maso minimálně na tři dny. Podobně funguje i naložení masa do kyselého mléka či podmáslí. Vhodná je i jiná kombinace – jeden den maso obalit do cibule, druhý den přidat podmáslí a takto nechat další dva dny.K pernaté zvěřině se hodí Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon a Svatovavřinecké. K jelenímu a srnčímu masu se bude dobře hodit Frankovka nebo Cabernet Sauvignon, zaječí maso dobře doplní André. Ke zvěřině se ale nehodí jen červená vína, i bílá mohou její chuť vhodně doplnit.

Jak dlouho se vaří daňčí maso : Oloupeme cibuli a nakrájíme ji nadrobno. Poté ji osmahneme dozlatova a přidáme na kostky nakrájené maso, mírně osmahneme asi 5 minut. Vše zalijeme vodou a přisypeme sladkou mletou papriku, sůl, gulášové koření, grilovací koření a trochu pepře. Vše vaříme do té doby než maso změkne, tedy asi 45 minut.