Antwort Jak zkontrolovat desticky? Weitere Antworten – Jak poznám sjeté destičky

Jak zkontrolovat desticky?
Ojeté destičky se projevují zvýšenou hlučností, vada se pozná rovněž taháním auta na stranu, vibracemi ve volantu nebo impulsy v brzdovém pedálu. Opotřebované kotouče zpravidla znamenají vyšší hlučnost a nižší účinek navzdory použití zánovních desek.Zkontrolujte také barevnost kotouče, ta by měla být jednolitá. Pokud se mění do modra, nebo červena, znamená to, že byl kotouč při brždění přehřán. Pak může být chyba nejčastěji v brzdovém třmenu. Proto zkuste s kolem otočit, měli byste to zvládnout bez větší námahy.Jak poznám, že jde do tuhého

Ale nejčastěji půjde spíše o ten skřípavý zvuk. Tento zvuk jisté poznáte snadno a určitě není s ničím zaměnitelný. Navíc dalším poznávacím znamením je, že auto začne hůř brzdit – tedy jeho brzdící reflexy se začnou zpomalovat, což může být v jistých případech dost fatální problém.

Po kolika km se mění brzdové destičky : Dle stylu jízdy, konstrukce vozidla a typu materiálu desek to může být mezi 15 000 až 40 000 km. Moderní vozidla již disponují senzorem stavu opotřebení brzdových destiček, starší automobily spoléhají na akustický signál v podově pískavého zvuku (indikační plíšek na brzdové destičce).

Jak se projevuje nedostatek brzdové kapaliny

Zvuky a vibrace: Pokud při brzdění slyšíte zvuky nebo cítíte vibrace, může to být důsledkem znečištěné nebo ztracené brzdové kapaliny.

Jaká je minimální tloušťka brzdových destiček : “ Krom toho platí, že se se sjetím destiček většinou blíží ke konci i životnost brzdového kotouče. Tloušťka nového může být řekněme 26 mm, ovšem po najetí 150 000 kilometrů a sjetí prvních brzdových destiček se tloušťka zúží třeba na 23 mm. Pokud potom výrobce udává minimální tloušťku 22 mm, není již na co déle čekat.

Průměrné náklady na výměnu brzdových destiček se obvykle pohybují v rozmezí od 3000 do 3500 Kč za sadu, přičemž cena může být vyšší v případě použití vysoce kvalitních destiček nebo pokročilých brzdových systémů.

Můžete slyšet skřípání nebo jiné nezvyklé zvuky. Při brzdění vám může vibrovat volant či brzdový pedál. Nebo pedál může mít dlouhý nebo naopak krátký zdvih. Vůz také může při brzdění táhnout na stranu.

Jak zkontrolovat hladinu brzdové kapaliny

Stačí otevřít kapotu a najít zásobník na brzdovou kapalinu, který je obvykle označen symbolem brzdy. Pak už jen zkontrolujte, zda je hladina kapaliny mezi minimem a maximem. Pokud je hladina nízká, může to znamenat únik nebo opotřebení brzdových destiček.Doporučujeme provádět kontrolu brzdové kapaliny každý rok, nejpozději po dvou letech. Navštivte váš autoservis, kde přesně změří bod varu a zároveň provedou výměnu brzdové kapaliny, je-li to třeba.Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda je nutná výměna brzdové kapaliny:

  1. Vizuální kontrola: Vizualizujte kapalinu v nádržce brzdové kapaliny.
  2. Test kvality kapaliny: Existuje speciální tester brzdové kapaliny, který měří kvalitu brzdové kapaliny.


Výměna se doporučuje minimálně jednou za dva roky. Výměna není časově ani finančně náročná. Moderní vozidla mají kotoučové brzdy. Obě hlavní části kotoučových brzd – brzdové obložení a brzdový kotouč se jízdou (brzděním) opotřebovávají.

Jak se projevují Zavzdusnene brzdy : Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.

Jak poznam že mi uniká brzdová kapalina : I přestože brzdová kapalina nemá svoji zvláštní kontrolku, palubní počítač nebo přístrojová deska nedostatek ohlásí. K tomu slouží sdružená kontrolka brzd se symbolem vykřičníku v kolečku uzavřeném v závorce.

Jak si sám Odvzdusnit brzdy

S klíčem v ruce jemně otevřete odvzdušňovací ventil na prvním kole. Po otevření ventilu nechte brzdovou kapalinu proudit do odvzdušňovací nádoby. Postup opakujte pro každé kolo, začínajíc od nejvzdálenějšího od brzdového hlavního válce. Během procesu odvzdušňování sledujte hladinu brzdové kapaliny v nádobě.

Brzdový pedál, který se po vypnutí motoru jen stěží dá sešlápnout, může rovněž ukazovat na vadný posilovač brzd. Kromě toho může posilovač brzd při netěsnosti součástí nebo rzi v pouzdře slyšitelně syčet. Toto syčení je způsobeno podtlakem, který vtahuje vzduch do pouzdra posilovače brzd.Vizuální kontrola: Vizualizujte kapalinu v nádržce brzdové kapaliny. Pokud je kapalina špinavá nebo kalná, může být nutné ji vyměnit. 2. Test kvality kapaliny: Existuje speciální tester brzdové kapaliny, který měří kvalitu brzdové kapaliny.

Jak poznat spatne odvzdušnit brzdy : Každým zatlačením pedál více ztvrdne. Někdy se brzdění začne až když je pedál úplně zatlačen. Obecně se výrazně prodlouží brzdná dráha vašeho vozidla. Pokud zaznamenáte alespoň jeden z těchto příznaků, nechte si odvzdušnit brzdy vašeho auta.