Antwort Jak zjistit zanesení DPF filtru? Weitere Antworten – Jak se projevuje spatny DPF filtr

Jak zjistit zanesení DPF filtru?
Nejčastějším problémem je zanesený filtr pevných částic DPF. Hlavním projevem je z počátku zpožděná reakce na plynový pedál, pokles výkonu motoru. Vozidlo se opakovaně snaží o regeneraci a proto stoupá spotřeba paliva. Z výfukového potrubí jde nízký tlak výfukových plynů a nepravidelně se z výfuku značně zakouří.Autorizovaný autoservis

První možnost je kontaktování autorizovaného servisu, který by měl být schopen na základě VIN kódu určit, zda vozidlo filtr pevných částic má. Odborník to většinou dokáže vyčíst i z údajů uvedených ve velkém technickém průkazu.Projevy ucpaného či poškozeného částicového filtru

  1. rozsvítí se kontrolka DPF nebo kontrolka motoru.
  2. motor přejde do nouzového režimu.
  3. po sešlápnutí plynového pedálu vozidlo špatně akceleruje.
  4. roste spotřeba pohonných hmot.

Jak se pozna regenerace DPF : Regeneraci ale i tak můžeme poznat. Otáčky motoru se i při volnoběhu zvednou na 1000 RPM, můžeme cítit nepříjemný zápach (spálené saze) a auto spustí na plný výkon saharu (chlazení) – v DPF je při vypalování velmi vysoká teplota, proto chladí..

Jak zjistit Zaneseni DPF filtru

Příznaky zanesení filtru pevných částic jsou poměrně snadno rozpoznatelné. Vaše auto bude mít větší spotřebu pohonných hmot a nebude dosahovat takového výkonu jako dříve. V případě modernějších vozů vás upozorní i kontrolka na palubní desce, (většinou ve tvaru výfuku), že s vaším filtrem není něco v pořádku.

Jak vycistit DPF za jizdy : Praktickým a ověřeným tipem, jak vyčistit DPF filtr bez chemikálií je jízda při vyšší otáčkách. Natankujte proto plnou nádrž a hurá na dálnici. Před jízdou je potřeba zahřát motor, což umožní vypalování filtru. Než šlápnete na plyn, chvíli se projíždějte.

Jeho přítomnost ve voze lze ale zjistit z VIN kódu, případně štítku, který je vylepen na voze. Pokud jsou na něm přítomny kódy 7MB, 7MG nebo 7GG, je vůz vybaven filtrem pevných částic.

Před jízdou je potřeba zahřát motor, což umožní vypalování filtru. Než šlápnete na plyn, chvíli se projíždějte. Jakmile je motor zahřátý, udržujte ho ve středních, až vysokých otáčkách. Klíčová je také stabilní rychlost.

Jak vycistit DPF bez demontáže

Servisně jednodušší a tedy rychlejší metodou je pěnové čištění DPF bez potřeby jeho demontáže. Pro tento účel jsou k dispozici dva produkty, které efektivně a rychle rozpouští usazené saze a přitom jsou šetrné vůči materiálům používaným na výrobu filtrů (hliník, hořčík, zinek, kadmium).Od roku 2005 vstoupila v platnost norma Euro 4. V rámci ní došlo ke snížení limitního množství podílu pevných částic (sazí) ve výfukových plynech z 0,05 g/km na 0,025 g/km, tedy o polovinu.Filtr se musí zahřát na nadstandardně vysokou teplotu (nad 500°C). Pro tento účel řídící jednotka vstřikuje do motoru na konci procesu spalování extra palivo. Také je nutné zabezpečit dostatečný průtok vzduchu filtrem. Toho lze dosáhnout jízdou nad 2000 otáček na kterémkoliv převodovém stupni po dobu více minut.

Příznaky zanesení filtru pevných částic jsou poměrně snadno rozpoznatelné. Vaše auto bude mít větší spotřebu pohonných hmot a nebude dosahovat takového výkonu jako dříve. V případě modernějších vozů vás upozorní i kontrolka na palubní desce, (většinou ve tvaru výfuku), že s vaším filtrem není něco v pořádku.

Co se dá zjistit z VIN kódu : Co je možné zjistit prostřednictvím VIN kódu

  1. historii prodělaných technických kontrol,
  2. servisní historii,
  3. vybavenost vozu,
  4. počet najetých kilometrů,
  5. informace z policejní databáze (zda není vozidlo vedeno jako kradené atp.),
  6. informace o pojištění,
  7. informace o financování (například o leasingu),
  8. stáří a původ vozidla.

Jak regenerovat filtr pevných částic : K regeneraci dochází po ujetí cca 400 – 1000 km a k jejímu chodu jsou nutné specifické podmínky – alespoň 15-ti minutová plynulá jízda při středních otáčkách motoru (od 2000 do 3000), ideálně se zařazeným vyšším převodovým stupněm.

Jak zhasnout kontrolku filtru pevných částic

(Pokud se rozsvítí kontrolka filtru pevných částic DPF, je nutné docílit takového provozního stavu, kdy dojde k automatické regeneraci (vypálení sazí z filtru). S vozem je nutné jet po dobu 10 až 15 minut rychlostí nejméně 40 km/h, a s otáčkami motoru nad 2.000 ot/min.)

Když dosáhne zaplnění filtru pevnými částicemi (SAZEMI) určité úrovně, dojde k tzv. aktivní regeneraci DPF a ke spálení pevných částí na POPEL. Celý proces se pravidelně opakuje po 400-1500km než dojde k přirozenému úplnému ZAPLNĚNÍ filtru POPELEM (po 80 až 300tis km – podle konkrétního modelu a automobilky).POMOCÍ APLIKACÍ VAG DPF A CAR SCANNER LZE ZJISTIT ZAPLNĚNÍ FILTRU ČÁSTIC NESPALITELNÝM POPÍLKEM. NEJEN HODNOTU VYPOČTENOU, KTEROU UDÁVÁ KAŽDÁ ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA, JAKO MÍRU ZAPLNĚNÍ FILTRU DPF, ALE ZJISTÍME I SKUTEČNÝ STAV DPF.

Co lze vycist z VIN kódu : Pomocí VIN kódu lze vozidlo nejen identifikovat, ale také lze na jeho základě dohledat a prověřit všechny důležité informace o vozidle (výrobce, model, kód motoru, datum výroby, historii najetých km, servisní historii, předchozí poškození apod.).