Antwort Jak zjistit věřitele? Weitere Antworten – Jak zjistím jestli jsem v registru dlužníků zdarma

Jak zjistit věřitele?
Jediný registr umožňující prověření kohokoli je evidence exekucí. Výpis z registru dlužníků, resp. registru exekucí není možné zdarma získat, dle vyhlášky je vždy zpoplatněn.V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:

  1. Centrální evidence exekucí (CEE)
  2. Bankovní registr klientských informací (BRKI)
  3. Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
  4. Sdružení SOLUS.
  5. Finanční úřad.

Jak zjistíte, že máte záznam v SOLUSu Zjistit, zda jste vedeni v registru dlužníku není nic složitého. Na internetové stránce www.solus.cz stačí vyplnit formulář s žádostí o výpis z registru. Požadován bude i váš úředně potvrzený podpis, který si můžete nechat potvrdit na pobočce České pošty.

Jak zjistit zda je člověk v exekucí : Údaje z centrální evidence exekucí je možné kromě vybraných přepážek České pošty získat ještě dvojím způsobem:

  1. elektronicky v podobě elektronického údaje na webu www.ceecr.cz (s registrací, či bez registrace)
  2. osobně v podobě ověřeného výpisu v sídle Komory v Praze nebo Brně

Jak zjistit všechny své dluhy zdarma

Spolehlivý zdroj informací a zároveň nejsnazší způsob, jak zjistit dluhy, nabízí registr exekucí, do něhož lze nahlédnout na Exekuceinfo.cz. Výpis s informacemi o dluzích, které jsou vymáhány v podobě exekuce, je k dispozici ihned, online a bez registrace. Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška.

Jak vyhledat dlužníky : Jak používat Centrální registr dlužníků

Stačí navštívit webovou stránku https://www.centralniregistrdluzniku.cz a zaregistrovat se jako uživatel. Po úspěšné registraci získáte přístup k rozhraní, kde můžete vyhledávat dlužníky, zobrazovat jejich detailní informace a vytvářet vlastní seznamy dlužníků.

První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku.

Registr dlužníků SOLUS vede záznamy po dobu 3 let od splacení pohledávky. V případě pohledávek telekomunikačních společností či distributorů energie pak 1 rok. Pokud k uzavření smlouvy s některým členem sdružení SOLUS vůbec nedojde, ale klient o službu dříve požádal, eviduje sdružení záznam maximálně po dobu 3 měsíců.

Kde hledat dlužníky

Pokud tedy má subjekt nějaký dluh, obvykle bývá veden minimálně u jedné z následujících institucí, nebo registrů.

  • Exekuční registr.
  • Solus.
  • Bankovní registr klientských informací
  • Nebankovní registr klientských informací
  • Sociální pojišťovna.
  • Zdravotní pojišťovna.
  • Finanční úřad.

Kde a jak službu řešit

Elektronické údaje z Centrální evidence exekucí získáte na webových stránkách https://www.ceecr.cz/. Jde o jediný a autentický zdroj o pravomocných exekucích vedených podle exekučního řádu.V Exekučním rejstříku maže exekutor záznamy o dlužnících do 15 dní ode dne ukončení exekučního řízení. Insolvenční rejstřík je povinen vést evidenci o dlužnících a jejich insolvenčních řízeních doživotně. Pro veřejnost jsou však údaje znepřístupněny po 5 letech od ukončení insolvence.

Jedná se o databáze, která obsahuje údaje o platební morálce osob a firem. V registrech dlužníků je možné najít neplatiče, ale i klienty, kteří svoje závazky řádně plní. Úvěrové registry vznikly jako nástroj pro řízení úvěrových rizik.

Jak nahlédnout do registru dlužníků : Stačí vstoupit na webovou stránku registrdluznikuknahlednutizdarma.cz a zadat požadované údaje, jako je vaše jméno a rodné číslo. Poté systém vyhledá a zobrazí informace o vašich dlužných závazcích, které jsou dostupné ve veřejných rejstřících a úřadech.

Jak se dostat do registru dlužníků : Do negativního registru Solus se dostanete, když dlužíte minimálně 500 korun a jste déle jak 30 dnů po splatnosti. Údaje v něm zůstávají nejenom po dobu prodlení, ale i určitou dobu po zaplacení dluhu: u úvěrů jsou to tři roky, u mobilních operátorů a dodavatelů energií jeden rok.

Jak najít informace o osobě

Poskytnutí výpisu údajů z registru osob obecním úřadem obce s rozšířenou působností, krajským úřadem nebo Ministerstvem vnitra je zpoplatněno následovně: zaplatíte za každou i započatou stránku 50 Kč. Výpis je generován zpravidla v rozsahu jedné resp. dvou stránek formátu A4.

Digital. Společně vytvořili informační a edukativní web Nedluzimstatu.cz, díky kterému snadno zjistíme, zda dlužíme za nezaplacený odpad, pokuty za parkování, MHD či pojištění. Stránku navštívilo už více než 150 tisíc lidí, z toho více než 25 tisíc lidí vyplnilo dotazník, aby zjistilo, kde dluží.TIP: Jestli si nejste jistí, zdali máte záznam v registru SOLUS, můžete poslat žádost o výpis z registru. Služba je zpoplatněna. Výpis prostřednictvím SMS zprávy stojí 99 Kč, poštou na dobírku zaplatíte 320 Kč.

Jak dlouho trva vymaz že solusu : Vaše osobní údaje, včetně informace o úhradě dlužné částky po splatnosti, kvůli které jste byl/a do Registru FO či Registru IČ zařazen/a, jsou v těchto registrech uchovávány po dobu tří let od data úhrady dlužné částky po splatnosti. Po uplynutí této lhůty je záznam o Vás z uvedených registrů automaticky vymazán.