Antwort Jak Zastrihnout ibišek? Weitere Antworten – Jak a kdy stříhat venkovní ibišek

Jak Zastrihnout ibišek?
Pokud má vhodné podmínky kvete celé léto a podzim – od července do října. Tento keř kvete na novém dřevě, proto je dobré jej stříhat na jaře, nejlépe v březnu. Odstraňují se suché, loňské, slabé a dovnitř rostoucí výhonky. Výhonky, které necháte, zkraťte asi o třetinu délky.Ibišky nekvetou, pokud jsou vysazeny ve velkých nádobách. Více se jim daří, pokud mají kořeny natěsno. Zkuste tedy kontejnerovým dřevinám zvolit menší nádoby, případně zkontrolovat stanoviště. Mělo by být opravdu bez průvanu, teplé, slunečné, chráněné.Aby ibišek dobře kvetl, potřebuje spoustu živin. V létě mu tedy dopřejte hnojivo s vysokým obsahem draslíku. Hnojte jednou týdně zředěným tekutým hnojivem nebo jednou měsíčně hnojivem s pomalým uvolňováním živin. Do půdy však také můžete přidat kompost s vysokým obsahem draslíku.

Jak daleko od sebe sázet ibišek : Obyčejně cca 50-60cm od sebe. Zemina: Na mladé Ibišky (sazenice ze semínek) – koupený zahradní (výsadbový) substrát (nejrychlejší řešení).

Jak stříhat domácí ibišek

Ibišky byste měli stříhat v prosinci nebo začátkem ledna tak, že zkrátíte větvičky o polovinu. Rostlinu lze vytvarovat také jako stromek květy pak nasazuje na každé větvičce od června až do podzimu. Zastřižení se provádí pravidelně, každý rok v přibližně stejnou dobu.

Čím pohnojit ibišek : Pravidelné hnojení, opatrné zalévání

Zároveň pravidelně sbíráme opadané, nemocné a uschlé listy. největšího růstu proto hnojíme i jednou týdně. Pokud ibišky ještě nekvetou, stačí Kristalon START a kvetoucím rostlinám poskytneme Kristalon KVĚT. Jsou ale nabízena i jiná vhodná hnojiva.

Přelité ibišky poznáme podle uvadání a svěšení listů, vypadají jakoby potřebavaly zalít. Když zálivku provedem dojde k přemokření, které způdobí hnilobu kořenů, která může vést k úhynu rostliny. Pokud listy žloutnou, opadávají a jsou bledé je to důsledek nedostatku živin. V době největšího růstu hnojíme i jednou týdně.

Padání poupat způsobuje -průvan, chlad ze spodu, časté přemístění, nedostatek světla, nedostatečná zálivka ,přelití,napadení škůdcem-třásněnkou…….

Jak Zaštipovat ibišek

Doporučujeme zaštipovat při výšce okolo 2 metrů, abychom podpořili větší výnos plodů. Ačokča je náročná na živiny, proto je vhodné pravidelné přihnojování (vhodné jsou hnojící přípravky určené pro plodovou zeleninu, například Cererit). Rostlina plodí od srpna až do polovičky října.Jak a kam zasadit ibišek Výsadba ibišku do volné půdy není nijak komplikovaná. Musíme vybrat stanoviště, které je slunečné a kde není v zimě příliš velký průvan od severu. Zeminu vyžaduje ibišek dobře prohnojenou a lehkou.Ibišek může dorůst výšky až 3 m. Tvarování: Mladé rostliny lze vytvarovat seříznutím vrcholových výhonů na začátku léta. Ostatní ibišky je dobré při přesazování nebo na jaře rozvětvit seříznutím hlavních výhonů až na polovinu.

Ibišek si můžeme namnožit výsevem semen, řízkováním, hřížením nebo roubováním. Výsev semínek patří mezi jednoduchou, ale zdlouhavou metodu. Semínka vyséváme do pařeniště, vzešlé rostlinky chráníme před prudkým sluncem. Takto získané malé rostliny ibišku kvetou až dlouhou dobu.

Jak se stříhá ibišek : Ibišky byste měli stříhat v prosinci nebo začátkem ledna tak, že zkrátíte větvičky o polovinu. Rostlinu lze vytvarovat také jako stromek květy pak nasazuje na každé větvičce od června až do podzimu. Zastřižení se provádí pravidelně, každý rok v přibližně stejnou dobu.

Jakou hlínu potřebuje ibišek : Venku lze velmi úspěšně pěstovat ibišek také. Především jde o ibišek syrský a bahenní. „Důležitá je zemina, ibišek nemá rád jílovitou zeminu. Ideální je použít substrát nebo kompost,“ upozorňuje zahradnice s tím, že ibišek nemá rád ani rašelinu.

Jak Nařízkovat ibišek

Řízkujeme v létě, kdy odebíráme řízky z výhonů, které nemají květy. Řízky by měly být dlouhé asi 10 cm, ve spodní části odstraníme listy, v horní části listy zčásti zastřihneme, abychom omezili vypařování vody. Řízky zapícháme do vylehčeného substrátu. Konce můžeme namočit do růstového stimulátoru.

Umístění ibišku:

Nejlepším místem pro ibišek je okenní parapet, kam se po většinu dne opírají sluneční paprsky. Jde o okno na jihovýchod nebo na jihozápad, kde se jim při správné péči daří výborně.Pro řízkování keřů si zakoupíme substrát určený pro řízkování. Řízky do něj zapíchneme, zalijeme a nádobu s řízkem zakryjeme čirým plastovým sáčkem, použít též lze pro více nádob s malými řízky plastové miniskleníčky, využít lze též množírnu či pařeniště, pozor však na přímé slunce.

Kdy řízkovat keře : Právě v půlce srpna je již ideální čas pro množení mnoha druhů keřů právě řízkováním. Zajistíme si tak jejich větší množství (množení – množství), aniž bychom museli za sazenice keřů platit drahé peníze. Další motivací může být zajištění přežití těch keřů, které v zahradě nemusí přežít tužší zimu.