Antwort Jak zasít kukuřici? Weitere Antworten – Jak pěstovat kukuřici na zahradě

Jak zasít kukuřici?
Kukuřice vyžaduje plně prosluněné a teplé stanoviště. Od května do poloviny června vysejte celý obsah sáčku rovnou na zahradu. Doporučený spon pěstování je 30 x 60–80 cm. Nemáte-li dost místa, vysejte semena v řádku po 10–15 cm a později vyjednoťte na 20–30 cm.Základní kombinace je společné pěstování vyšších plodin s nižšími, kterým poskytují stínění, ochranu před větrem, ale i oporu při růstu. Vhodným příkladem je pěstování kukuřice s popínavými fazolemi, melounem, okurkami nebo hrachem.Vyséváme osivo přímo na připravený záhon během května. Počítáme s tím, že kukuřice je mohutná rostlina a potřebuje dostatek místa, pěstební spon by tedy měl být minimálně 40 x 40 cm. Semínka můžeme vysévat po dvou s tím, že po vyklíčení je podle potřeby vyjednotíme na jednu rostlinu.

Jak hnojit kukuřici : Ke hnojení kukuřice se běžně používají organická hnojiva, zvláště na půdách s nižší úrodností. Běžné dávky chlévského hnoje na ha jsou do 40 t. Většinou je lepší podzimní aplikace, pouze na lehkých půdách lze tolerovat jarní hnojení.

Jak hluboko zasít kukuřici

Vhodný termín setí je na přelomu dubna a května při teplotě půdy 8–10 °C. Na lehkých půdách s pozdějším termínem setí se seje do hloubky 5–7 cm. Na těžších půdách s časnějším termínem setí je hloubka nižší – přibližně 3–4 cm.

V jaké půdě se pěstuje kukuřice : Optimální půda pro pěstování kukuřice je:

Drobtovitá

1V kastrolu přivedeme k varu 3 l vody se solí a cukrem. Vložíme kukuřičné klasy a vaříme je pod pokličkou 30 minut. Klasy během varu občas otočíme. Uvařenou kukuřici necháme důkladně okapat v cedníku.

POSTUP NA KUKUŘICI

1V kastrolu přivedeme k varu 3 l vody se solí a cukrem. Vložíme kukuřičné klasy a vaříme je pod pokličkou 30 minut. Klasy během varu občas otočíme. Uvařenou kukuřici necháme důkladně okapat v cedníku.

Čím přihnojit

Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.Kopřivový výluh prospívá zelenině i okrasným rostlinám – obsahuje spoustu dusíku a vhodný je především v období růstu. Zelenině, zvláště rajčatům a lilkům, prospívá také výluh z kostivalu, který mimo jiné obsahuje dostatek draslíku, nebo z přesličky, který je bohatý i na posilující křemík.Samičí květenství vyrůstají z úžlabí listu. U pěstované kukuřice seté pravé to je ztlustlý klas, někdy nazývaný palice (nejčastěji 2–5, vzácněji až 10 cm silný), který se skládá z mnoha řad obilek, v každém klasu jich je od 60 po více než 1000.

Kukuřici z pole nejprve oloupejte a odstraňte i všechny vlasy – zrnka by měla být světle žlutá. Ve vroucí dobře osolené vodě ji vařte cca 2 hodiny. Mraženým zrnkům kukuřice bude stačit asi 5 minut vaření. Papiňákem zkrátíte dobu vaření cca na čtvrtinu.

Jak nejlépe uvařit kukuřici : Kukuřici zbavte listů a očistěte od případných zbytků hlíny a zbavte ji vlásků. Kukuřici vložte do hrnce s vroucí, osolenou vodou tak, aby byl celý klas ponořený. Na mírném plameni vařte doměkka, trvá to zhruba 20 až 25 minut.

Jak nejrychleji uvařit kukuřici : Délku vaření zkrátíte použitím papiňáku, ve kterém vaříte klasy ponořené do vody jen z jedné třetiny, maximálně z poloviny. Koupená a předvařená kukuřice v něm bude potřebovat přibližně 5 minut varu, mražená 10 minut a kukuřici z pole budete vařit 30-60 minut, podle její zralosti.

Jak si vyrobit domácí hnojivo

Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.

Mnoho plevelů (pampeliška, jetel, hluchavky) je medonosných a prospívají včelám, čmelákům i jinému hmyzu v době, kdy odkvétají kulturní plodiny. Hustě vysázené rostliny obvykle skoro žádný plevel nepropustí. Vhodné jsou rostliny, které krásně kvetou a přitom ozdravují půdu – aksamitník, měsíček, lichořeřišnice.Nechte kvasit celý obsah nádoby přibližně 2 – 3 týdny a každý den jej promíchejte (opět dávejte pozor, abyste nepoužívali kovové nástroje). Zákvas bude hotový, až přestane pěnit. Před použitím jej nařeďte v poměru 1:10 a naneste na kořeny rostlin.

Na co je dobrá Kopřivová Jícha : Jedná se o hnojivo vhodné pro všechny druhy rostlin, které jim doplní všechny potřebné látky. Kopřivová jícha obsahuje vysoké množství železa, draslíku, dusíku, fosforu či zinku a napomáhá tak přirozené obranyschopnosti rostlin. Příprava jíchy není nijak náročná na čas ani materiál.