Antwort Jak zasklít zimní zahradu? Weitere Antworten – Co dát do zimní zahrady

Jak zasklít zimní zahradu?
Mezi typické zástupce rostlin v zimních zahradách patří banánovníky, crotony, dračinky, fikusy, anturie, kolumnea, parožnatka, kapradiny, strelicie. Rostliny můžete umístit do zděného záhonu, do květináčů nebo umístěné na policích. Vysázet lze rostliny do štěrkové drti i do kvalitní zeminy.Jako nejúčinnější vnitřní stínění pro zimní zahrady se osvědčilo použití plisé žaluzií se zdvojenou látkou. Vhodnou prostupností světla skrze látku, je možné zajistit dostatek denního světla. Pro vyšší účinnost můžete zvolit zatemňovací látku, která dokáže ještě více ztlumit prostup tepla skrze prosklenou střechu.Vyhřívání zimní zahrady můžete mít zabudované i přímo ve sklech. Jedná se o speciální tepelně izolační skla s topnými dráty, ze kterých sálá infračervené záření. Fungují jako skleněný radiátor a můžete jimi vytopit celý prostor.

Jak zateplit zimní zahradu : Pro zateplení zimních zahrad se nejlépe hodí stříkané izolační pěny s uzavřenou strukturou buněk. Vedle speciálních vícevrstvých skel byste proto měli dbát také na správnou izolaci podlah, stropů a stěn, kterými z místnosti uniká další drahocenné teplo. Podle výzkumů se jedná až o 30-40 %.

Co je potřeba udělat na zahradě před zimou

Během podzimu na vás čeká práce v zahradě.

  1. Skliďte a uložte úrodu.
  2. Zrušte záhony.
  3. Zbavte se spadaného listí
  4. Připravte si sekačku a vertikutátor.
  5. Nezapomeňte na trvalky a bylinky.
  6. Zazimujte rostliny v nádobách.
  7. Začněte s podzimní výsadbou.
  8. Vytvořte si doma podzimní ráj.

Jak si postavit zimní zahradu : Pro zimní zahradu je potřeba připravit betonový základ široký cca 40 cm, hluboký dle lokality min 80-90 cm („nezámrzná“ hloubka). Dále by měla být hotová "hrubá" základová deska, která je o cca 15-20 cm pod úrovní budoucí podlahy v zimní zahradě.

Když slunce pálí až moc: 6 způsobů, jak snadno zastínit zahradu

  1. Stromy. Staré dobré stromy jsou tou nejpřirozenější ochranou před sluncem.
  2. Stínící plachty. Stínící plachty ze silného plátna jsou moderním doplňkem zahrady, pod kterým si budete připadat jako na plachetnici.
  3. Markýzy.
  4. Slunečníky.
  5. Altány.
  6. Pergoly.


U střešního zasklívání zimních zahrad je nutné použít sklo s bezpečnostním charakterem. Buď zvolíte sklo od síly 5 mm, které je opatřené bezpečnostní fólií (aby vám při rozbití nespadlo na hlavu), nebo si rovnou pořídíte sklo zvané conex, které je zhotoveno ze dvou tabulí skla, slepených bezpečnostní fólií.

Jak připravit zahradu na podzim

Třináct rad, co byste měli udělat na podzim na zahradě

  1. Naposledy posekejte trávník.
  2. Pravidelně shrabujte listí.
  3. Zryjte všechny záhony po sklizni zeleniny a zaryjte i drobné zbytky rostlin.
  4. Na zimu zahradu dokonale odplevelte.
  5. Zahradu často zalévejte.
  6. Podzim je čas na sázení ovocných stromků, bobulovin a růží.

Vytvořte pevnější ohraničení, bez něj by byl plot ve svahu náchylný k poničení. Pro ucelenost můžete po okrajích zahrady vysázet záhony keřů a květin. Stromy se silnými kořeny pomohou udržet půdu na svém místě a předcházet tak jejímu narušení větrem a deštěm. Vhodnou volbou do svažité zahrady je jedle a borovice.Trvalky obecně zazimování nepotřebují, výjimku tvoří např. ty se zdužnatělými kořeny, jako jsou boubelka, šáter a dvojostice. Ochranu před mrazy potřebuje i makovník a některé pryšce. Tyto trvalky chráníme vrstvou listí a chvoje.

Pod zemí zimu přežívá křen, chřest a topinambur, dále dvouleté zeleniny jako třeba petržel, černý kořen a pastinák. Mrazuvzdorné jsou též mnohé cibuloviny, konkrétně vytrvalé a dvouleté druhy. U špenátu a zimního salátu je zajímavé, že snesou teploty pod bodem mrazu pouze v určitém úseku svého vegetačního období.

Co si mohu postavit na zahradě : Na zahradě lze postavit prakticky vše, od malé kůlny, přes bazén, až po další rodinný domek. Důležité však je dodržet zákonné podmínky, které se na jednotlivé stavby vztahují. Je nutno počítat s tím, že ne všechny stavby lze postavit bez jakéhokoli souhlasu stavebního úřadu. Ani na vlastním pozemku není dovoleno vše.

Co dát na plot aby nebylo vidět : Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Čím oddělit zahradu

Jak oddělit zahradu od sousedů

  • Orientace domu. Zajistit soukromí na zahradě vám dokáže zejména dobře promyšlená orientace domu.
  • Zahradní plot. Vhodné oplocení pozemku mezi sousedy je bezpochyby základem.
  • Dřevěná zástěna.
  • Stínící tkaniny, rohože, rolety, markýzy a venkovní závěsy.
  • Drobné stavby.
  • Živý plot.


Vrstvené sklo (VSG) se skládá ze dvou či více tabulí skla a jedné či více polyvinylbutyralových mezivrstev (PVB fólií), které se vyznačují mimořádnou pevností, pružností a přilnavostí. Tyto vlastnosti zaručí, že v případě rozbití skla zůstanou střepy přichyceny k fólii a nerozletí se samovolně do okolí.Tvrzené neboli kalené sklo, které je známé pod zkratkou ESG, je sklo s vysokou mechanickou a termickou odolností. Tuto jedinečnou vlastnost dosáhneme zahřátím již finálně opracovaného skla pod kamna a následným ochlazením.

Které keře stříhat na podzim : Hlavní řez ovocných stromů se provádí na jaře (jabloně, hrušky, švestky). Během podzimu (nebo i na konci léta po plození) můžete ostříhat třešně a višně. Řez na podzim nejlépe snášejí ořechy (ořech, líska). I některé keře vyžadují podzimní řezy, a to zejména rybíz, angrešt a josty.