Antwort Jak zasadit jilm? Weitere Antworten – Kdy se sází jilm

Jak zasadit jilm?
Od září až do konce listopadu. Na jaře: Od března do konce června, v případě nepříznivého počasí je změna termínu dodání možná.V případě, že si na svém pozemku chceme vysadit živý plot, měli bychom dodržovat minimální vzdálenost 1,5 m. Pokud plánujete porost větší než 3 m, vzdálenost od plotu bude rovněž 3 m. Nicméně zákon pamatuje i na to, že ve vhodné době může soused šetrným způsobem ošetřit tu část keře, která přesahuje na jeho pozemek.Ihned po výsadbě doporučujeme rostliny zastřihnout na polovinu. (Chápu, je to těžké udělat tak výrazný zásah, pokud vám to nedá, zkuste alespoň odstřihnout 1/3 rostliny. Ale rozhodně stříhejte!). V podstatě tím rostlině pomůžete, kořen bude vyživovat menší nadzemní část a rostlina se lépe ujme.

Jak sázet cypřiše : Vše záleží na tom, jak vysoký plot chcete. Pokud chcete plot vysoký 2 metry a více, vysazujte dřeviny na vzdálenost 0,7-0,8 m až 1 m. Pokud si přejete plot do 1,5 m., vysaďte 2 rostliny na metr. Pokud plot nízký 1 metr, tak 3 rostliny na běžný metr.

Jak rychle roste jilm

Jilmy patří mezi stromy rychle rostoucí, v deseti letech měří 2–5 m, ve třiceti 7–12 m a ve čtyřiceti 10–16 m. Jilmy rostou dobře na většině půd, mimo evropského druhu jilmu, jilmu vazu (Ulmus laevis), který vyžaduje propustné, přiměřeně vlhké půdy.

Jak daleko od plotu zasadit túje : Obvykle se doporučuje vysazovat túje u plotu ve vzdálenost ne menší než 50 cm. Pokud budou kupované exempláře širší, vzdálenost od sousedova plotu by měla být větší. Příliš malá vzdálenost může způsobit poruchy ve vývoji rostlin nebo poškození plotu.

Na jaře tak živý plot sestřihněte asi 10–15 cm nad zemí, v létě zkraťte dlouhé větvičky ještě jednou, minimálně na polovinu, a na podzim opět. Při posledním řezu v závěru podzimu zarovnejte všechny výhony na stejnou výšku. I když se jilm sibiřský později obejde bez většího přísunu vody, tvarování potřebuje pravidelně.

Vhodné období – od kdy by se měl živý plot stříhat Vhodné je jaro a podzim. V těchto ročních obdobích není ani příliš teplo ani příliš chladno, takže zastřižené větvě a výhonky mohou ideálně dorůst. Případně se nabízí tvarování v červnu.

Jak daleko sázet jilm

Dodáváme krásné, silné sazenice v kontejnerech. Jilm sázíme do neutrální půdy (klasický zahradnický substrát), do kterého můžete přimíchat rašelinu nebo půdu obohatit kompostem. Pokud chcete rostlinu sázet do těžkých, hlinitých půd je vhodné přidat do půdy písek. Rostliny sázíme do jámy cca 30-40cm hluboké a široké.Termín výsadby – nejlépe je sázet na podzim, rostliny se nejlépe ujímají. Podzimní a zimní vláha pomohou dřevině snáze zakořenit.Obvykle se doporučuje vysazovat túje u plotu ve vzdálenost ne menší než 50 cm. Pokud budou kupované exempláře širší, vzdálenost od sousedova plotu by měla být větší. Příliš malá vzdálenost může způsobit poruchy ve vývoji rostlin nebo poškození plotu.

Pokojové bonsaje hnojíme v intervalu 2 týdnů. U venkovních bonsají hnojíme od jara do srpna. V září přihnojujeme ještě dusíkem, aby listy před podzimním opadem vyzrály. Bonsaje nikdy nehnojíme v době květu nebo těsně před ním, zrovna tak není vhodné hnojit po přesazení a zastřihávání kořenů.

Co dát na plot aby nebylo vidět : Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Jakou zeminu na túje : KVALITA PŮDY – nikdy nevysazujte thuje do jílu, nebo jinak těžké neprodyšné půdy, nejlepší je kyprá a prodyšná půda, třeba i písčitá půda je vhodná. Pokud v místě výsadby není dostatečně kvalitní půda, lze půdu zkvalitnit přidáním rašelinovéhu substrátu.

Jak se sází živý plot

Živý plot můžete vysazovat do jedné nebo dvou řad. Při výsadbě do jedné řady počítejte s rozestupem alespoň 20 cm (závisí i na druhu použité dřeviny) a při výsadbě do dvou řad počítejte se střídavou výsadbou – v tomto případě budete potřebovat asi 6 – 8 sazenic na metr (opět záleží na konkrétním druhu dřeviny).

Použijeme tedy 4 (výsadba do jedné řady) nebo 6 sazenic (výsadba do trojsponu) buku na běžný metr délky plotu. Rostliny na opačné straně výkopu sázíme s posunem, aby rostliny nebyly v zákrytu a živý plot byl opticky hustší. 4. Dáváme pozor, aby kořeny nebyly přehnuty – přirozeně je před zahrnutím zeminou rozprostřeme.Když sázíte živý plot (tuje, habry, ptačí zob apod.), ideální je vysadit jej cca 1,5 metru od sousedova pozemku. Když sázíte stromy, které budou časem vyšší, pak by měla být vzdálenost od sousedova pozemku cca polovina dospělé velikosti stromu.

Jak rychle roste cypřiš : Cypřišek leylandův (Cupressocyparis leylandii)

Jedná se o rychle rostoucí cypřiš sloupovitého tvaru, který u nás dorůstá 15 – 20 m výšky a 3 – 5 m šířky. Roční přírůstek bývá až 1 m. Vyžaduje kyselé až mírně alkalické půdy s vysokým obsahem živin.