Antwort Jak zamrazit sírovec? Weitere Antworten – Jak uchovat Sirovec

Jak zamrazit sírovec?
Očistíte je, nakrájíte, naplníte do mikrotenových sáčků nebo do krabiček, strčíte do mrazáku a pak už je z něj jen vytahujete podle potřeby.Sírovec roste dosti hojně od května do října na kmenech živých listnatých stromů, často na akátech a ovocných stromech v alejích, sadech a zahradách, ale i na dubech a jiných listnáčích v lesích. Jedná se o nebezpečného parazita, vyvolávajícího tzv. hnědou hnilobu dřeva.Postup přípravy: Sírovec si očistíme, nakrájíme ho, aby se nám vešel do hrnce a vaříme ho v osolené vodě cca 15 min. Poté ho necháme okapat a nakrájíme ho na nudličky.

Jak dlouho roste Sirovec : Roste od konce dubna až do podzimu, zpočátku vypadá jako sírově žlutá skvrnka, připomínající montážní pěnu, velmi rychle však stárne, takže je třeba mít ho pod kontrolou, abyste neprošvihli optimální stádium ke sběru.

Jak zavařit Sírovec

ZAVAŘOVÁNÍ: Houby důkladně očistíme, menší necháme celé nebo rozpůlíme, větší pokrájíme. Vaříme je 15 až 20 minut v mírně osolené vodě. Sklenice ponoříme do vody o teplotě 100 °C alespoň na půl hodiny, čímž je zbavíme bakteriálních zárodků. Poté houby scedíme a propláchneme teplou vodou.

Jak dlouho vydrží zavařené houby : Nálev se připravuje podobně jako na okurky: použít můžete koření jako je například bobkový list, tymián, kuličky pepře nebo hořčičné semínko. Takto zavařené houby vydrží rok. Po zchladnutí vždy zkontrolujte, zda se „dobře chytila víčka”, jak se po česku říká.

Sírovec můžete v našich lesích vídat a sbírat od dubna až do podzimu. Patří do čeledi troudnatcovitých a bývá nazýván také jako chorošovec sírový. Na závěr je však nutné poznamenat i to, že strom, na kterém se sírovec objeví, je jistojistě odsouzen k zániku.

Houbu ale můžeme najít i na jiných dřevinách, například na vrbě. „V lesích ale třeba i v parcích nacházíme také penízovku sametonohou,“ přibližuje Pošmura. Ta roste na vrbě, bříze, topolu, jilmu, lípě a není vzácná ani na ovocných stromech. Poznáme ji podle tmavého sametově vybarveného třeně.

Jak vařit sírovec

Sírovec žlutooranžový se musí vždy 15 minut povařit v osolené vodě, v mléce nebo ve vývaru. Pokud najdete sírovce na neovocném stromě (př. dubu, buku, kaštanu apod.) je lepší ještě před vařením namočit sírovce na několik hodin do mléka.ZAVAŘOVÁNÍ: Houby důkladně očistíme, menší necháme celé nebo rozpůlíme, větší pokrájíme. Vaříme je 15 až 20 minut v mírně osolené vodě. Sklenice ponoříme do vody o teplotě 100 °C alespoň na půl hodiny, čímž je zbavíme bakteriálních zárodků. Poté houby scedíme a propláchneme teplou vodou.Jak dlouho zavařovat

Obecně platí, že ovoce a zelenina se zavařují asi 10-20 minut v zavařovacím hrnci s teplotou vody kolem 85-100 °C. Maso a jiné potraviny s vysokým obsahem bílkovin obvykle vyžadují delší zavařování, a to 60-100 minut při teplotě 100-120 °C. Vždy je dobré se řídit receptem a pokyny výrobce.

Zdravé plodnice nakrájejte na kousky, nechte zavadnout na slunci a promíchejte se solí – na kilogram hub je potřeba asi 100 g soli. Napěchujte je do sklenice a navrch nasypte ještě lžíci soli. Skladujte v temnu. Před použitím je můžete zlehka otřít od přebytečné soli, aby výsledné jídlo nebylo příliš slané.

Jak dlouho je možné skladovat houby v mrazáku : Zamrazené houby spotřebujte ideálně do 3 až 6 měsíců, poté ztrácejí chuť. Zkrátka platí, čím dříve je zpracujete, tím chutnější budou. Maximálně je skladujte po dobu 12 měsíců a během další sezóny si raději nasbírejte nové. V případě hub zmrazených již za syrova jejich zpracování neodkládejte déle jak 2 měsíce.

Jak dlouho lze skladovat houby : Podle vyhlášky § 22 vyhlášky č. 157/2003 Sb., do které spadají i houby, se za čerstvé houby považují jen houby, které volně rostou a jsou po sběru uchovávány v ledničce ne více jak 3 dny.

Jak připravit Sírovec

Mladé plodnice sírovca umyjeme, povaríme cca 3 minúty, necháme osušiť. Osolíme, obaľujeme v múke, vajci, strúhanke. Zvolna smažíme na oleji. TIP Jaké houby sbírat, co o nich musíme vědět a proč do lesa s mobilním telefonem

Z počátku vypadají jako citrónově žlutě zbarvené bochánky, následně se postupně formují do lupenitých, bokem přirostlých plodnic. Okraj plně vyvinutých plodnic je zvlněný, barva je nápadně žlutá až žlutooranžová. Dužnina je bílé barvy, u mladých plodnic výrazně šťavnatá Rourky jsou okrouhlé až labyrintické.Choroš šupinatý je jedlá houba, ale prakticky se používají pouze nejmladší plodnice, například jako přídavek do polévek. Mladé choroše se dají snadno restovat i dusit a následně přidávat k masu podobně jako jiné houby.

Jaké houby rostou v zimě : Zimní houby

V zimě roste jen několik druhů jedlých hub. Patří mezi dřevokazné houby a nalezneme je nejčastěji na pařezech, padlých, ale i živých kmenech stromů. Nejoblíbenějšími zimními houbami jsou hlíva ústřičná a penízovka sametonohá. Dalšími jedlými houbami, kterým zima nevadí jsou pařezník pozdní a jidášovo ucho.