Antwort Jak zalévat fíkus Benjamín? Weitere Antworten – Jak často zalévat fíkus Benjamín

Jak zalévat fíkus Benjamín?
Jak často fíkus zalévat

Zalévejte vlažnou vodou ve chvíli, kdy je vrchní vrstva zeminy úplně suchá. Tip: Fíkusu prospívá rosení, občasné sprchování a otírání listů od prachu vlhkým hadrem.Ficus benjamina vyžaduje mírně vlhko, světlo, žádný průvan a teploty: letní maximum je 24 ° C, v zimě by neměla klesnout pod 15 ° C. Voda by měla být odstátá a mít pokojovou teplotu, v létě zaléváme mírně, v zimě zálivku ještě omezíme. Listy žloutnou a opadávají, pokud rostlinu opakované přelijeme.Benjamínek nesnáší přemokření půdy ani vysychání. Takže potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí stát ve vodě. Zjistěte, zda je přemokřený nebo suchý. Zalívat by se měl teď v zimě mírně, ale ne zase málo.

Co potřebuje fíkus : Vlhkost vzduchu: Fíkus preferuje vyšší vzdušnou vlhkost. Můžete umístit rostlinu na podnos s vodou nebo použít zvlhčovač vzduchu, zejména v zimě, kdy je vytápěním vzduch suchý. Hnojení: Během období aktivního růstu (jaro a léto) hnojte fíkus každé 2-4 týdny hnojivem pro pokojové rostliny.

Jak tvarovat fíkus Benjamín

STŘÍHÁNÍ: chceme-li u fíkusu udržet velikost koruny, stříháme ho o 3 listy hlouběji, než je konečný obrys koruny. Aby tento zásah nebyl viditelný, stříháme častěji a menší počet větví. Nechceme-li přijít o rašení, necháme za posledním listem kousek větve. Vytékání mléčné šťávy zamezíme mlžením studenou vodou.

Co dělat když opadává fíkus : Příčinou padajícího listí může být naopak přebytek vody!

Nejlepší je rostlinu vytáhnout z květináče, uhnilé kořínky odstříhat a přesadit. Poté je třeba zaměřit se na správnou intenzitu zálivky, aby se problém neopakoval. Zaměřte se nejen na to, jak často rostliny zaléváte, ale také na kvalitu a teplotu vody.

plnými hnojivy v intervalu 2 až 3 týdny. Vhodné je kapalné hnojivo Hortus Pokojové rostliny – List, které sým složením plně vyhovuje potřebám fíkusů i jiným nekvetoucím rostlinám. Řez a zaštipování: Aby se nám fíkus do bytu nebo kanceláře vešel, musíme jeho růst pravidelně redukovat.

Ficus benjamina je odolný vůči suchu, především díky svým kožovitým listům. Ideální je světlé stanoviště, avšak pozor na přímé slunce. V létě zaléváme mírně, v zimě zálivku omezíme ještě více. Při opakovaném přelévání budou listy žloutnout a opadávat.

Jak upravit fíkus Benjamín

Řez provádíme tak, že si odpočítáme shora 2 až 3 listy a mezi kolínky na kmínku rostlinu „hladce“ řízneme. Jelikož fíkusy roní v místech řezu lepkavé mléko (latex), je třeba pracovat v gumových rukavicích. Je též třeba si dát pozor na možné potřísnění oděvu. U citlivých lidí může tento latex vyvolat i alergické reakce.Pokud vašemu fíkusu opadávají listy, pravděpodobně ho trápí jeden z výše popsaných problémů. Hlavními důvody ale většinou bývá přesun a chladné stanoviště. Hnědé a žluté fleky na listech může způsobit přelití a oschlé okraje listů zase přesychání substrátu a nízká vzdušná vlhkost.Hluboký řez se zpravidla provádí v zimním období, kdy rostliny již shodily listy a jsou v klidovém režimu. Fíkovníkům ale nevadí ani drastičtější zásah v průběhu vegetační doby, v takové chvíli se však spíše provádějí pouze drobnější korekce jako vylamování přebytečných zelených výhonů, zaštipování vrcholků a podobně.

Roztok se připravuje smícháním 15 ml hnojiva (po okraj naplněné víčko) s 3 l vody. Při použití postřikovače (aplikace na list) smícháme 15 ml hnojiva (po okraj naplněné víčko) s 6 l vody. Rostliny hnojíme 1 – 2x týdně v době vegetace (březen až říjen). V době vegetačního klidu (listopad až únor) pouze 1 – 2x za měsíc.

Čím hnojit Fík : Během jara a léta fíkovník 1x týdně přihnojte, vhodné je organické hnojivo pro drobné ovoce, nebo domácí hnojiva – z počátku kopřivový výluh, později kvašený drůbeží trus, ovšem vždy dostatečně naředěné. Zvláště stromky v nádobách je třeba hnojit důsledně, jinak nemají z čeho nabrat sílu.

Proč opadávají listy Fíkusu : Pokud vašemu fíkusu opadávají listy, pravděpodobně ho trápí jeden z výše popsaných problémů. Hlavními důvody ale většinou bývá přesun a chladné stanoviště. Hnědé a žluté fleky na listech může způsobit přelití a oschlé okraje listů zase přesychání substrátu a nízká vzdušná vlhkost.

Jak správně pečovat o fíkus

Zaléváme vlažnou vodou, protože fíkus má rád „nohy v teple“. Množství potřebné vody závisí na světlosti místa, velikosti rostliny a vlhkosti vzduchu. Miluje rosení a otírání prachu vlhkým hadříkem. Fíkus je velmi citlivý na studený průvan a nesnáší přílišné teplotní výkyvy.

Řez provádíme tak, že si odpočítáme shora 2 až 3 listy a mezi kolínky na kmínku rostlinu „hladce“ řízneme. Jelikož fíkusy roní v místech řezu lepkavé mléko (latex), je třeba pracovat v gumových rukavicích. Je též třeba si dát pozor na možné potřísnění oděvu. U citlivých lidí může tento latex vyvolat i alergické reakce.Fíkovník potřebuje teplé, slunné místo, které je ale zároveň chráněné před větrem a mrazy. Pokud ho máte v květináči, v zimě ho nechte přezimovat v chladné místnosti, kde mu bude lépe než venku. Na zeminu náročný není, ale preferuje jílovitou a písčitou lehčí půdu.

Čím se Přihnojuje : Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.