Antwort Jak zalozit dítěti spořicí účet? Weitere Antworten – Co je potřeba k založení účtu pro dítě

Jak zalozit dítěti spořicí účet?
Pro otevření dětského účtu potřebujete svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. A když vezmete dítě rovnou s sebou i s jeho občankou nebo cestovním pasem, zjednodušíte mu přístup k některým vychytávkám účtu. Pro dítě starší 15 let je návštěva pobočky povinná.Za spořicí účet pro děti nic neplatíte. Založení i vedení účtu je zdarma. Za pravidelné spoření vaše dítě odměníme, pokud si bude spořit alespoň 50 Kč měsíčně. Na spořicí účet si ale může peníze ukládat i jednorázově, třeba finanční dar od babičky nebo peníze z letní brigády.Stavební spoření se řadí k nejoblíbenějším spořením pro děti. Je to dáno výhodným zhodnocením i příspěvkem od státu. Pokud se rozhodnete pro stavební spoření, můžete získat průměrné roční zhodnocení vložených financí ve výši 6,0 %, včetně ročního příspěvku od státu ve výši až 1 000 Kč.

Který dětský účet je nejlepší : Výhody a nevýhody dětských spořících účtů

Pořadí Název Hodnocení
1. Česká spořitelna Spořicí účet pro děti 9.5/10
2. KB Spořicí účet Junior 9/10
3. Creditas Spoření Junior 8.8/10
4. Buřinka Stavební spoření pro děti 6.3/10

Jak zřídit dětský účet

Pro založení dětského účtu online budete potřebovat také rodný list dítěte, ve kterém jste uvedeni jako zákonný zástupce, a platný identifikační doklad dítěte – do 14 let cestovní pas nebo občanský průkaz a od 15 let pouze občanský průkaz. Při sjednání na pobočce s sebou vezměte jak tyto doklady, tak Vaše dítě.

Co potrebuji k založení účtu : K založení bankovního účtu v ČR je obvykle potřeba mít jeden nebo dva platné doklady totožnosti, jako je občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas. Některé banky mohou vyžadovat další dokumenty, jako je pracovní smlouva nebo potvrzení o studiu. Obzvláště pokud nejste občanem ČR.

Výše částky, kterou budete měsíčně odkládat, závisí na tom, na co a kolik chcete dítěti naspořit i jakou kombinaci produktů nebo investic si zvolíte. Když budete spořit částku 2 500 Kč měsíčně po dobu 18 let a průměrném zhodnocení 6 % ročně, dostanete se na 1 000 000 Kč.

Co se sazeb na spořicích účtech týče, nejlépe z našeho srovnání vychází na prvním místě Trinity Bank s 6,08 % ročně, Max banka s 5,70 % ročně a bronzová je banka CREDITAS s 5,60 % ročně.

Kam ulozit peníze pro děti

Konečně se dostáváme k tomu, jaké investiční možnosti rodiče mají a jak je efektivně využívat:

  1. Investiční životní pojištění
  2. Dětský/studentský účet či spořicí účet.
  3. Doplňkové penzijní spoření pro děti.
  4. Stavební spoření
  5. Podílové fondy.
  6. Investice do ETF (Exchange traded funds) spoření

TOP 10 nejlepších běžných bankovních účtů v ČR:

  1. Equa bank – Běžný účet. Vedení účtu: zdarma.
  2. mBank – Osobní účet mKonto. Vedení účtu: zdarma.
  3. Air Bank – Běžný účet Malý tarif.
  4. Banka CREDITAS – Běžný účet.
  5. Poštovní spořitelna – Poštovní účet.
  6. ČSOB – ČSOB Plus Konto.
  7. Raiffeisenbank – eKonto SMART.
  8. UniCredit Bank – U konto.

do 15 let stačit platný doklad totožnosti, třeba občanka a rodný list dítěte, od 15 let je navíc zapotřebí i občanský průkaz dítěte, od 18 let si účet založí student sám.

K založení bankovního účtu v ČR je obvykle potřeba mít jeden nebo dva platné doklady totožnosti, jako je občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas. Některé banky mohou vyžadovat další dokumenty, jako je pracovní smlouva nebo potvrzení o studiu. Obzvláště pokud nejste občanem ČR.

Co potřebuje cizinec k založení účtu : Bankovní účet pro cizince: Potřebné dokumenty

Zatímco občanovi ČR stačí pouze občanský průkaz, cizinec by si měl připravit dokumenty minimálně dva. A to jednak: Občanský průkaz, pokud se jedná o občana EU, cestovní pas.

Kolik stojí založení účtu : Založení účtu dnes všechny banky prezentují jako „zdarma“, tedy že za samotné založení účtu nic platit nebudete. To je pravda, podle sazebníků bank tento úkon zpoplatněn není. Při zakládání běžných účtů ale někdy musíte dát peníze bance jako základní vklad.

Jak funguje úrok na spořicím účtu

To znamená, že v průběhu spoření se připisují úroky a ty se společně s vkladem také úročí. Pojďme si to ukázat na velmi zjednodušeném příkladu: Na spořicí účet se zhodnocením ve výši 1 % p. a. vložíme 10 000 Kč na 2 roky. Ve druhém roce se již nebude úročit částka 10 000 Kč, ale 10 100 Kč.

NA CO SI DÁT POZOR U SPOŘICÍCH ÚČTŮ

  • Dejte pozor na nabídku vysokého úroku. Nejzásadnější chybou je výběr podle výše úrokové sazby.
  • Pozor na tzv. pásmové úročení a nutnost zřízení dalších produktů.
  • Čtěte bedlivě podmínky spořicích účtů nebo se poraďte s nezávislým odborníkem.

Při výpočtu záleží i na tom, jak často se úroky připisují. Nejčastěji to je měsíčně, ale můžeme se setkat i s připisováním úroků na denní, čtvrtletní nebo roční bázi. Obecně platí, že čím častěji se úroky připisují, tím pro střadatele lépe, protože tím je efekt složeného úročení výraznější.

Který spořící účet je nejlepší : Aktuální úroky pro spořicí účty u jednotlivých bank

Banka, produkt Vklad do 150 000 Kč Vklad do 300 000 Kč
Trinity Bank, Výhoda+ 2,58 % 2,58 %
Trinity Bank, Úrok+ 1,78 % 1,78 %
Banka CREDITAS, Spořicí účet+ 5,60 % 5,20 %
Air Bank, Spořicí účet 4,00 % 4,18 %