Antwort Jak Zalevat kokedamy? Weitere Antworten – Jak se Zalevaji kokedamy

Jak Zalevat kokedamy?
Kokedamu zaléváme cca jednou až dvakrát týdně. Tento interval je ale pouze orientační. Frekvence zálivky se liší podle druhu rostliny, velikosti balu a dále podle podmínek prostředí, ve kterých je kokedama pěstována. V létě bývá například zálivka častější.Vlhkomilné kokedamy stačí zalévat zpravidla jednou týdně, kokedamy nenáročné na zálivku postačí zalít i jednou za 10 – 14 dní. Pokud jsou tropická vedra nebo se v místnosti hodně topí, je třeba kokedamy častěji kontrolovat.Hnojení kokedamy

Mech hnojení ke svému růstu nepotřebuje, rostlina uvnitř kokedamy ale ano. Hnojivo jí dodá živiny potřebné pro vývoj kořenů, listů a květů. Rostliny by se měly hnojit během hlavního období růstu – tedy na jaře a na podzim.

Jak pověsit Kokedamu : Pokud chcete zavěsit kokedamu na stěnu, použijte skobu, nebo věšáček, který dostatečně vyčnívá ze stěny. Díky tomu se kokedamy nebudou dotýkat zdi a nebude hrozit, že by ji poškodily. Při umístění respektujte nároky rostliny v kokedamě, podrobně se tomuto tématu věnujeme v článku na blogu.

Jak zalévat Ficus Microcarpa

Ficus nevyžaduje tak častou zálivku jako ostatní druhy fíkusů. Díky tvrdým, dužnatým listům mají schopnost zadržovat vodu a snesou tak více sucha. Zalévat bychom měli odstátou vodu, která není studená. V opačném případě zažívá rostlina šok, na který reaguje opadem listů.

Co je to kokedama : Název kokedama je odvozen od japonského slova Koke = mech a Tama = koule. Rostlinu totiž místo v květináči pěstujeme v kulatém balu zeminy, který je ještě obalen mechem a zajištěn provázkem. Kokedama je vlastně taková varianta bonsaje. Tento způsob pěstování rostlin je velmi estetický a vlastně i úsporný.

Povrchová aplikace pro plodovou zeleninu a trávníky

Posypte kolem rostlin nebo přímo na trávníky širokým rozhozem. Poté důkladně zalijte vodou. Doporučujeme polévkovou lžíci hnojiva na jednu rostlinu. Vrstvu hnojiva rozpraště rovnoměrně kolem rostliny.

Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Jak udělat mechovou koulí

Namočte rašeliník a nechte ho nasáknout. Následně z něj vymačkejte přebytečnou vodu. Vezměte si připravenou rostlinu a její kořeny do vlhkého rašeliníku opatrně zabalte tak, aby se kolem nich vytvořila malá koulička. Pokud by se vám rašeliník rozpadal a nechtěl držet, pomozte si nití, kterou kouli ovážete.Nejpravděpodobnější příčinou opadávání listů je přelití, nízká zimní teplota, přehnojení, chladný průvan, nedostatek světla nebo náhlá změna prostředí. Pokud listy žloutnou, jedná se nejspíš o následek podvýživy, proto je nutné rostlinu přihnojit nejlépe organickým hnojivem (kravský hnůj apod.).Pokud je rostlina vystavena studenému vzduchu, může docházet ke žloutnutí listů a opadání. Hnojíme zejména v období růstu jednou za 14 dní. Prach z listů je třeba sprchovat vlažnou vodou.

Naše nejstarší kokedamy mají i 10 let. Pokud se o kokedamu naší výroby dobře staráte, nenecháváte bal příliš dlouho ve vodě rozmočit a doplňujete občas rostlině živiny přidáním hnojiva do zálivky, pak vám kokedama vydrží roky.

Kde koupit Kokedamu : V prodejnách Knihkupectví LUXOR

Naše kokedamy zakoupíte také ve vybraných prodejnách Knihkupectví LUXOR po celé ČR. Kokedamy Luxor nabízí především ve variantě na zavěšení. Na výběr je hned z několika druhů kokedam: fíkus Ginseng, asparágusy, anturie, haworcie, sloní noha (Nolina) nebo chamaedora.

Jak pouzit tekute hnojivo : Hnojivo ředíme v poměru 35 ml /naplněné víčko /v 8 litrech vody. Tímto roztokem pak provádíme zálivku přímo na trávník, nejlépe 1x za týden po celou dobu vegetace (březen – září).

Kdy se Přihnojuje

Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Perfektním jarním hnojením je kompost. Živiny se z něj postupně uvolňují po celý rok, a udržuje tak půdu výživnou a kyprou. Pokud nemáme přístup k čerstvým hnojivům, můžeme koupit granulované hnoje (kravský, slepičí či koňský) a přidat je i přímo k rostlinám.Mnoho plevelů (pampeliška, jetel, hluchavky) je medonosných a prospívají včelám, čmelákům i jinému hmyzu v době, kdy odkvétají kulturní plodiny. Hustě vysázené rostliny obvykle skoro žádný plevel nepropustí. Vhodné jsou rostliny, které krásně kvetou a přitom ozdravují půdu – aksamitník, měsíček, lichořeřišnice.

Jak si vyrobit Mechárium : Jak mechária fungují Aby tyto malé ekosystémy mohly dobře prospívat a být soběstačné, je nutné dodržet základní principy – zvolit správný postup založení, vhodné materiály a rostliny, dodat správné množství kvalitní vody a po uzavření umístit na světlé místo bez přímého slunečního svitu, ideálně s pokojovou teplotou.