Antwort Jak zakrýt střechu plachtou? Weitere Antworten – Čím zakrýt střechu

Jak zakrýt střechu plachtou?
DELTA®-STŘEŠNÍ PLACHTA je univerzální pro ochranu rozpracované střešní plochy, jako nouzové zakrytí, i jako zakrývací plachta. Po 60 cm jsou navařené výztužné pruhy a po obvodu zesílený navařený okraj s oky, což umožňuje rychlé rozvinutí a montáž ochranné plachty.Krycí či zakrývací plachty udrží v suchu stavební míchačku, naštípané dřevo, ale i krovy a půdu při opravě střechy. Pokud ale nepotřebujete plachtu jen na pár dnů, nešetřete na ní. Nepromokavé zakrývací plachty z tkaného polyetylenu jsou doslova hitem. Jsou lehké, pevné a skladné.Nejvhodnější dobou pro natírání plechové střechy je tak konec léta a podzim, kdy již slunce není tak intenzivní, ale zároveň je poměrně stabilní počasí.

Jak očistit plechovou střechu : Nejprve celou střechu očistěte, buď mechanicky pomocí koštěte a smetáku, nebo nejlépe za použití tlakové vody (tzv. wapky, doporučujeme rotační trysku). Zaměřte se na odstranění prachu, mechů, lišejníků, listí, sazí a podobných nečistot.

Čím natřít plochou střechu

Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.

Čím nejlépe zateplit střechu : Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Při chůzi po plechové střeše používejte obuv s měkkou gumovou podrážkou, která nepoškodí povrch krytiny. Vyvarujte se prudkých došlapů nebo skoků, kterými byste mohli plech promáčknout. Při pohybu po střeše se vyhýbejte viditelně poškozeným místům. Totéž platí pro plochy měkké, které signalizují problém pod krytinou.

Životnost střechy je ovlivněna nejen materiálem, ze kterého je vyrobena, ale také sklonem střechy a dalšími faktory. U plochých střech se obvykle uvádí životnost krytiny 30–40 let, u šikmých střech je životnost zhruba následující: Plechová střecha: 25–40 let. Hliněné střešní tašky: 40–60 let.

Co se dává pod plechovou střechu

Tepelná izolace FOAMGLAS® je pro použití ve střechách s plechovou krytinou mimořádně vhodná. Řada různých systémových řešení zaručuje, že kombinace kompaktní jednoplášťové nevětrané střechy s plechovou krytinou je jedno z nejbezpečnějších a technicky nejdokonalejších řešení.Stejně jako snad všechny jiné povrchy, i plechy je potřeba natírat minimálně dvakrát. Pokud ovšem renovujeme stávající nátěry, nejprve je nutné zlikvidovat případnou původní nesoudržnou nebo sprašující vrstvu. A to mechanicky, ať už broušením, špachtlí, nebo drátěným kartáčem. Účinná bývá i tlaková voda z wapky.Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.

Gumoasfalt SA 12 – Paramo

Hydroizolační asfaltová nátěrová hmota určená k nátěrům povrchů z různých stavebních materiálů – beton, cihla, plech, asfalt, kámen aj., k údržbě asfaltových krytin nebo těsnění střešních detailů.

Jakou zvolit tloušťku izolace do šikmé střechy : Jakou tloušťkou izolace zateplit Tloušťku izolace je nutné zvolit tak, abyste splnili požadavky normy a dosáhli očekávaných úspor. Běžně se zatepluje izolanty o tloušťce 300 mm, ale odborníci doporučují i více, například hodnotu pro pasivní domy – 400 až 460 mm.

Jak správně Oplechovat střechu : Zásady při oplechování střechy

  1. Instalace plechů probíhá vždy od okapu k hřebenu střechy.
  2. Plochu styku desky a zdi vyplňte těsnícím tmelem.
  3. Prvky kotvěte k latím a krovu pomocí speciálních šroubů.
  4. Při utahování si dejte pozor, aby těsnící podložka nepraskla (okraje se nesmí zvedat), nebo aby naopak nebyla příliš volná.

Jak chodit po šikmé střeše

Na šikmé střechy rodinných domů se instalují stoupací plošiny, lávky a nášlapy v kombinaci s bezpečnostními háky. Jsou to kotevní body se zachycovacím postrojem na laně. Připevníme k nim i střešní žebříky zajišťující dočasný pohyb na střeše.

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.Při rozhodování o tvaru střechy hraje samozřejmě roli také finanční hledisko. Cenové rozdíly jsou značné. Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech.

Jak daleko od sebe střešní latě : Správně navržené střešní latě zajistí pevnou oporu pro střešní krytinu a pomohou chránit váš dům před povětrnostními vlivy. Rozhoduje několik faktorů – typ střešní krytiny, rozměr latí a sklon střechy. Obecně platí, že vzdálenost mezi střešními latěmi se pohybuje kolem 30 až 60 cm.