Antwort Jak zařídit domácí posilovnu? Weitere Antworten – Jak si doma udělat posilovnu

Jak zařídit domácí posilovnu?
Efektivní způsob, jak doma posilovat je využití vlastní váhy. Pomůcky, které k tomu budete potřebovat jsou skladné, lehké a obvykle multifunkční. Vezměte si třeba takový multitrainer, který zavěsíte na strop nebo na dveře – existuje nespočet cviků, které se s ním dají provádět, a to prakticky pro celé tělo.Vybavení domácí posilovny: Které pomůcky a příslušenství nesmí chybět

  • Podložky na cvičení
  • Posilovací gumy a expandéry.
  • Závěsný posilovací systém.
  • Zátěže a závaží
  • Ostatní pomůcky pro vybavení cvičebního koutku.

Tréninkový režim

Pokud jste začátečníci, doporučujeme začít klidně 1 až 2 tréninky týdně. Když tuto frekvenci udržíte po dobu alespoň 5 týdnů, můžete počet tréninků zvednout na 2-3 tréninky a za několik týdnů zase přidat. Pokud jste již zkušenější cvičenci můžete zvolit například 3-4 nebo 4-5 tréninků týdně.

Kolik stojí domácí posilovna : DOMÁCÍ POSILOVNA DO 10 000 KČ

Podstatně vám rozšíří zásobník cviků nejen s činkami. Některé lavice vám také mohou díky negativnímu sklonu ztížit některé cviky s vlastní váhou (například sedy-lehy). Posilovací klec – Toto vybavení je už trochu více náročné na místo, ale kombinuje v sobě více nářadí (například hrazdu).

Co nesmí chybět v posilovně

Zavřeli ti fitko a nevíš co teď Mrkni na 10 produktů, které by rozhodně neměli chybět v tvé domací posilovně.

  • Podlaha. Co je základem fitka
  • Posilovací lavice. Bez lavičky se jako správný fitness nadšenec těžko obejdeš.
  • Stojany.
  • Osa.
  • Kotouče na osu.
  • Nakládací jednoručky.
  • Hrazda.
  • Bradla.

Jak nabrat svalovou hmotu bez posilovny : Pro růst svalů je zcela nezbytné zvýšit příjem bílkovin. Mezi bohaté zdroje bílkovin patří ryby, tvaroh, hovězí maso, krůtí maso či vaječné bílky. Málo kdo, ale dokáže spořádat tolik bílkovin ve stravě, proto není od věci pomoci s proteiny, které jsou ve většině případů dokonce pro tělo lépe stravitelné a využitelné.

Co s sebou Do tašky zabalte pohodlné tréninkové oblečení, kvalitní pevné boty, pití, dva ručníky (jeden do posilovny a jeden do sprchy), sprchový gel, deodorant, ponožky, sepsaný trénink a nějaké ty drobné na vstup (nebo větší drobné a rovnou kupte permanentku, ať vás to nutí chodit cvičit pravidelně).

Pravidelný pohyb není skvělý jen z hlediska budování vysněné postavy a zlepšování kondice. Dodá ti energii, podpoří krevní oběh a celkově se díky němu budeš cítit lépe. Rozhodnutí cvičit každý den alespoň chvíli je lepší než jednou týdně dvě hodiny.

Proč cvičit v mikině

Dobře zvolená mikina vám pomůže udržet svaly horní části těla w ideální teplotě a díky kvalitnímu rychleschnoucímu materiálu perfektně odvede případnou vlhkost z povrchu.Malou posilovnu do 10 stanovišť (strojů) vybavíte za 100 až 400 tisíc korun. Středně velké fitko do 20 stanovišť zvládnete vybavit od 400 tisíc do 1 milionu korun. Velké fitness centrum s více než 25 stanovišti vás bude stát od 1 milionu korun výše.Vybavte se pro své sportovní i outdoorové aktivity funkčním rychleschnoucím fitness ručníkem z mikrovlákna . Sportovní ručníky z mikrovlákna získávají na oblibě, protože jsou na rozdíl od klasických ručníků velmi lehké , skladné, rychleschnoucí a savé.

Obecně je možné říci, že byste před cvičením měli zvolit snadno stravitelné jídlo, které je bohaté zejména na bílkoviny a sacharidy. Jako vhodný zdroj bílkovin můžeme zmínit například kuřecí a krůtí maso, cottage sýr nebo jogurt. Vhodným zdrojem sacharidů jsou zase například brambory, ovoce, rýže nebo vločky.

Po čem nejvíce rostou svaly : Bílkoviny jsou základní živinou pro svalový růst, pokud nemáme ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, nemůžeme budovat svalovou hmotu. Z jiných živin svaly nepostavíme. Přijímejme každý den 1,4–2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, to se jeví jako optimální množství proteinů nejen pro svalový růst.

Po čem rychle rostou svaly : Získat svaly a ubrat tuk vám pomohou proteiny, sacharidy i "zdravé tuky". Proteiny přispějí nejen k vybudování a udržení si svalové hmoty, ale jsou užitečné i při hubnutí, protože výborně zasytí, jsou energeticky výhodné a zrychlují metabolismus.

Co nedělat v posilovně

8 věcí, které byste nikdy neměli dělat ve fitku

  • Nikdy si nesedejte během tréninku nohou.
  • Nikdy slepě nekopírujte cvik, který dělá někdo jiný
  • Nikdy si nic nedokazujte před ostatními.
  • Nikdy nehledejte způsoby jak utajit, že netrénujete nohy.
  • Neztrácejte čas s mobilem v rukách mezi sériemi.


Výsledky se obvykle dostaví zhruba po šesti týdnech pravidelného cvičení. Po této době se tělo naučí správně zapojovat jednotlivé svaly, člověk se narovná, začne se cítit lépe, ale váhové úbytky závisí také na úpravě stravy, která jde ruku v ruce s pohybovou aktivitou.Doporučuji cvičit alespoň 30 minut v závislosti na tom, kolikrát týdně si tréninky nastavíte. Je lepší cvičit vícekrát a kratší čas, než jednou týdně zničit tělo dvouhodinovým tréninkem. Pokud chcete cvičit 3x týdně, nastavte si 40 – 60 minutové cvičení. Pokud chcete cvičit 4 – 5x, 30 – 40 minut bude stačit.

Co si vzít poprvé do posilovny : Co s sebou Do tašky zabalte pohodlné tréninkové oblečení, kvalitní pevné boty, pití, dva ručníky (jeden do posilovny a jeden do sprchy), sprchový gel, deodorant, ponožky, sepsaný trénink a nějaké ty drobné na vstup (nebo větší drobné a rovnou kupte permanentku, ať vás to nutí chodit cvičit pravidelně).