Antwort Jak vzniká digitální stopa? Weitere Antworten – Jak vznika digitální stopa

Jak vzniká digitální stopa?
Každý jeden krok, každý průchod e-mailovým klientem či internetovým obchodem, ale hlavně aktivita na sociálních sítích – to všechno vytváří jeho digitální stopu. Mezinárodní iniciativa Internet Society definuje digitální stopu stručně jako záznam o všem, co jsme kdy na internetu udělali.Smazání digitálních stop v dnešní době je prakticky nemožné. Závisí proto na samotném uživateli, jak své aktivní stopy bude kontrolovat. Následky aktivních digitálních stop se dají minimalizovat například tím, že budeme používat více přihlašovacích jmen a e-mailových adres.Digitální stopy můžeme rozdělit na aktivní a pasivní. Mezi ty aktivní patří například profily na sociálních sítích, fotky a videa, e-mailové adresy nebo informace zadané do registračních formulářů. Všechny tyto aktivní otisky na internet pouštíme vědomě.

Jak na internet digitální stopa : Odhalení digitální stopy lze znesnadnit především správným nastavením soukromí. U Facebooku by mělo být základem drtivé většiny příspěvků jejich zobrazení jen pro přátele. Také nepřidávejte k příspěvkům polohu. Ta se přidává především při používání aplikace na mobilním telefonu.

Kdy se Česká republika připojila k internetu

Česká republika

ČVUT Praha bylo k Internetu připojeno dne 13. února 1992, kdy byla na ČVUT v Praze předvedena funkční zahraniční linka o rychlosti 9,6 kbit/s z města Linec. V listopadu 2008 mělo připojení k internetu 32 % domácností a na jaře 2009 mělo přes 90 % domácích počítačů v ČR možnost připojit se k internetu.

Kde a jak vznikl internet : „Síť, která spojuje svět“, vytvořil britský informatik Tim Berners-Lee. Ten v letech 1989 až 1991 – v rámci působení v Evropské organizaci pro jaderný výzkum CERN – stvořil hypertextovou síť, která pomocí odkazů umožnila propojit informace uložené na různých počítačích či v různých souborech.

Česká republika

Stalo se tak z Ústavu výpočetní techniky MU (ÚVT), do sítě EARN. ČVUT Praha bylo k Internetu připojeno dne 13. února 1992, kdy byla na ČVUT v Praze předvedena funkční zahraniční linka o rychlosti 9,6 kbit/s z města Linec.

Ačkoli první pokusy s internetem se v Československu odehrávaly již od podzimu 1991, je toto datum považováno za počátek internetu v Česku. Slavnostní akt proběhl v posluchárně číslo 256 Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze-Dejvicích (FEL ČVUT). Historicky první připojení mělo rychlost 19,2 kilobitu za sekundu.

Kdo spustil Internet

Autorem Webu je Tim Berners-Lee, který jej vytvořil při svém působení v CERNu. Navrhl jazyk HTML a protokol HTTP, napsal první webový prohlížeč WorldWideWeb a koncem roku 1990 spustil první webový server na světě info.cern.ch. V říjnu roku 1994 založil World Wide Web Consortium (W3C), které dohlíží na další vývoj Webu.Kde začal internet

Předchůdce dnešního internetu vznikl už v roce 1969 pod názvem ARPANet (Advanced Research Project Agency Network) a navrhli ho američtí informatici Vint Cerf a Robert Kahn.Američané si díky tomu uvědomili technologický náskok svého rivala a roku 1958 založilo tamní ministerstvo obrany agenturu ARPA. Z ní vzešel ARPANET – počítačová síť spuštěná 29. října 1969, která se stala zárodkem toho, co dnes chápeme jako internet.

Dne 29. října 1969 byla zprovozněna síť ARPANET se 4 uzly, které představovaly univerzitní počítače v různých částech USA.

Jak se vynalezl internet : „Síť, která spojuje svět“, vytvořil britský informatik Tim Berners-Lee. Ten v letech 1989 až 1991 – v rámci působení v Evropské organizaci pro jaderný výzkum CERN – stvořil hypertextovou síť, která pomocí odkazů umožnila propojit informace uložené na různých počítačích či v různých souborech.

Kdo je předchůdce internetu : O síti Arpanet, která je považována za předchůdce internetu, se dnes již příliš nemluví. Bylo tomu nicméně přesně před pěti dekádami, 2. září 1969, kdy si dva počítače na Kalifornské univerzitě v USA prostřednictvím této sítě poprvé vyměnily informace.

Čím je tvořen internet

Internet je celosvětový systém navzájem propojených počítačových sítí („síť sítí“), ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP. Společným cílem všech lidí využívajících Internet je bezproblémová komunikace (výměna dat).

„Síť, která spojuje svět“, vytvořil britský informatik Tim Berners-Lee. Ten v letech 1989 až 1991 – v rámci působení v Evropské organizaci pro jaderný výzkum CERN – stvořil hypertextovou síť, která pomocí odkazů umožnila propojit informace uložené na různých počítačích či v různých souborech.Dne 29. října 1969 byla zprovozněna síť ARPANET se 4 uzly, které představovaly univerzitní počítače v různých částech USA.

Jak je tvorena síť internet : je celosvětová počítačová síť typu klient server tvořená obrovským množstvím serverů a klientských počítačů. Základ síťě tvoří velmi rychlé páteřní linky spojující jednotlivé uzly, z nichž se rozvětvuje velké množství linek k uzlům jednotlivých připojovatelů.