Antwort Jak Vytvrdit hmotu FIMO? Weitere Antworten – Jak změkčit FIMO hmotu

Jak Vytvrdit hmotu FIMO?
Moudří fimo-mudrcové ještě radí kápnout na hmotu kapičkou (třeba vlasového) oleje, která také pomůže k snadnějšímu promnutí. A pokud vás Fimo hodně naštvalo, nastrouhejte ho na obyčejném kuchyňském struhadle, tím porušíte jeho strukturu a můžete se vrátit zpátky k hnětení. Nakonec se každé Fimo nechá přemluvit.Změna barvy hmoty

Stačí vám trocha akrylové barvy, kterou přimícháte do bílé hmoty. Trochu barvy vytlačte z tuby přímo na hmotu a pak ji v rukách zapracovávejte tak dlouho, dokud barva není jednotná.Po vytvarování se Fimo hmota peče v obyčejné troubě po dobu cca 30 minut na 110°C, aby ztvrdla. Po upečení ji lze krájet, vrtat, malovat, pískovat a řezat na plátky.

Jak vypalit FIMO hmotu : Obecně všechny polymerové modelovací hmoty se vytvrzují buď teplem, tedy zapékáním v troubě, nebo vysycháním na vzduchu. Fimo vždy zapékáte. Výrobce fima firma Staedtler radí péct v troubě při teplotě 110 °C cca 20-30 minut. Počítejte s tím, že vytvrzování je dokončeno až jeho úplným vychladnutím.

Jak Vytvrdit FIMO

FIMO vytvrdíte v troubě při 110 °C, maximální teplota nesmí překročit 130 °C (výjimku tvoří FIMO Leather, které je nutné vytvrdit po dobu 30 minut při 130 °C). Hotové výrobky můžete vypéct znovu. Tuto možnost využijete hlavně v případě speciálních technik, kde to bez opakovaného vytvrzování nejde.

Čím malovat na FIMO hmotu : K razítkování polymerové hmoty se dobře hodí inkousty Archivala a StazOn. Jde o inkousty na olejové bázi, které o chvíli déle schnou, ale po uschnutí jsou voděodolné a po upečení se nerozpíjí.

Otevřenou polymerovou hmotu a hotové válečky skladujte nejlépe v plechových dózách s dobře těsnícím víčkem.

Jedná se o neskutečně variabilní hmotu, díky které můžete snadno a rychle vyrobit různé dekorace, vázičky, svícínky, zápichy do květináčů, šperky a nebo třeba postavičky a zvířátka pro děti. Nutno podotknout, že práce s FIMO bude moc bavit i děti, protože připomíná modelínu.

Jak malovat aby nebyly fleky

Dvouvrstvý přístup. Namalujte povrch dvěma vrstvami. První vrstva, zvaná také podkladová vrstva, zajistí lepší přilnavost barvy k povrchu a minimalizuje vznik fleků. Po dokončení první vrstvy nechte povrch úplně vyschnout, než aplikujete druhou vrstvu.Zipové sáčky fimo časem rozežere. Načaté hmoty mám někdy i třeba dýl jak rok. Někdy je tvrdá hned a jindy vydrží dlouho. Asi záleží jak brzo od výroby se dostane hmota k zákazníkovi.„Nátěr se aplikuje zpravidla ve dvou vrstvách, na podklady podobného odstínu může postačovat i jeden nátěr. Další vrstvu nanášíme po zaschnutí nátěru, tj. po 2 – 8 hodinách, což je individuální dle druhů nátěrových hmot,“ říká odborník z Domu barev.

Obyčejné malířské barvy se po navlhčení ( vodou, Sanalem, novou barvou) ""rozmáčejí"" a odlupují se s novým nátěrem. Potřebné bylo starý nátěr po navlhčení vodou seškrábat, Sanal aplikovat na omítku, následně penetrovat a vymalovat. Jediné co můžete zkusit (bez záruky výsledku !)

Jak pracovat se Samotvrdnouci hmotou : Práce se samotvrdnoucí hmotou

Samotvrdnoucí hmotu lze zpracovat jako těsto, lepší je mít zprvu navlhčené ruce. Lze ji vyválet, mačkat, vykrajovat, natlačit do formy… Postupem času jen musíte vychytat, s jak velkou masou pracovat. Pokud je moc tenká, může při schnutí prasknout.

Kolik vrstev malby na nový štuk : jsou potřeba 2–4 vrstvy, dlouho schne.

Jak odstranit zaschlou barvu po malování

Stačí vědět, že zaschlý akryl rozpustíte například alkoholem, klidně i lakem na vlasy. Skvrnu od akrylových barev zakapejte alkoholem, nechte proschnout a pak vyperte v ruce pod tekoucí vodou a posléze ještě v pračce.

Osvědčeným způsobem, jak odstranit starou barvu ze zdi, je špachtle. Jedná se však opravdu o pracný a zdlouhavý způsob odstranění barvy. Manuální odstranění barvy ze stěny si můžete trochu usnadnit, pokud ji vyměníte za speciální škrabku na omítku, kterou běžně koupíte ve stavebninách a podobných prodejnách.Výrobek ze samotvrdnoucí hmoty schne 24-72 hodin. Záleží na tloušťce hmoty, kterou jste pro výrobu použili.

Jak urychlit schnutí Samotvrdnouci hmoty : Samotvrdnoucí hmoty jsou hmoty, které nevyžadují po zpracování vypékat v troubě nebo nějak dál zpracovávat tepelně. V tomto případě máme samotvrdnoucí hlíny, modelovací hmoty, sádru a beton. Pro urychlení schnutí doporučujeme po vymodelování umístit předmět ke zdroji tepla, např. k topení, kamnům nebo na vzduch.