Antwort Jak vysvětlit dětem co jsou emoce? Weitere Antworten – Jak dětem vysvětlit emoce

Jak vysvětlit dětem co jsou emoce?
Pět kroků, jak prohlubovat porozumění emocí u dětí

  1. Uvědomte si emoce dítěte. Abychom rozeznali emoce druhých, potřebujeme si být nejdříve vědomi svých vlastních.
  2. Vnímejte emoci jako příležitost.
  3. Empaticky naslouchejte a uznávejte emoce.
  4. Pomozte dítěti emoci pojmenovat.
  5. Pomozte mu hledat řešení a nastavte hranice.

Pochází z latinského slova – movere (hýbati se, pohybovati se), exmovere (vyjadřování vnitřního prožitku navenek). Emoce je prožívání subjektivního stavu a vztahu k působícímu podnětům. Znakem tohoto prožívání je příjemnost nebo nepříjemnost, přitahování nebo odpuzování působících podnětů.Jak si začít zvyšovat emoční inteligenci

  1. Dejte každé emoci nálepku – správně ji pojmenujte.
  2. Buďte si vědomi toho, jak vaše emoce ovlivňují váš racionální úsudek.
  3. Uvědomte si, jestli jsou vaše pocity vašimi přáteli, nebo nepřáteli.
  4. Přijměte zodpovědnost za své vlastní emoce.
  5. Buďte vnímaví k pocitům ostatních.

Jak se projevuje emoční inteligence : Emoční inteligence se projevuje schopností porozumět vlastním pocitům a odhadnout jejich příčiny i následky. Obvykle zahrnuje i schopnost svoje emoce ovládat. Člověk, který to dokáže, bývá obvykle zároveň schopen odhadnout i pocity jiných lidí a na základě toho s nimi i lépe vycházet.

Jak pomoci dětem zvládat emoce

Projevte pochopení pro reakce svých dětí, pokuste se jim vysvětlit příčinu jejich aktuálního rozpoložení. Nikdy je za jejich emoce netrestejte a ani jejich pocity nezlehčujte. Jen tak si získáte jejich důvěru a pomůžete vychovat jedince, který bude své pocity umět nejen popsat, ale i ovládat.

Jak ovládat své emoce : A tady je malý návod, jak se ve vlastních emocích vyznat a jak s nimi pracovat:

  1. Veďte si myšlenkový deník.
  2. Eliminujte negativní emoce.
  3. Přijměte své emoce a naučte se je pojmenovat.
  4. Neprožívejte negativní věci příliš
  5. Neobviňujte druhé
  6. SOS v krizi.
  7. Otázky, se kterými zvládnete každou emoci.
  8. Druné neuklidňujte, ani jim neraďte.

Psychologie emocí popisuje sedm základních emocí. Jsou jimi strach, smutek, radost, hněv, znechucení, překvapení a důvěra. Tyto emoce lze podle dosavadních výzkumů u lidí spatřit nezávisle na kultuře jedince a bývají snadno rozpoznatelné podle výrazu ve tváři.

Slovník spisovného jazyka českého definuje výraz emoce jako „duševní pohnutí, citový vzruch; dojetí, vzrušení“. Akademický slovník cizích slov uvádí, že jde o „silný cit, stav vzrušení projevující se zvláštním chováním doprovázeným až fyziologickými změnami organizmu“.

Jak se naučit zvládat emoce

A tady je malý návod, jak se ve vlastních emocích vyznat a jak s nimi pracovat:

  1. Veďte si myšlenkový deník.
  2. Eliminujte negativní emoce.
  3. Přijměte své emoce a naučte se je pojmenovat.
  4. Neprožívejte negativní věci příliš
  5. Neobviňujte druhé
  6. SOS v krizi.
  7. Otázky, se kterými zvládnete každou emoci.
  8. Druné neuklidňujte, ani jim neraďte.

Přírodní neboli ekosystémová inteligence – Touto inteligencí jsou obdařeni biologové, zoologové, botanici, ekologové i obyčejní milovníci přírody, rostlin a živočichů. Výše této inteligence souvisí se schopností vnímat celek i detaily složitého fungování ekosystémů, jejichž součástí je i lidská společnost.Bývají to velmi dobré verbální schopnosti, přesvědčivá nebo netradiční argumentace, rychlé osobní tempo nebo neúnavná koncentrace na řešení problémů. Často disponují výraznými analytickými nebo technickými kompetencemi, rychle chápou souvislosti a přicházejí s inovacemi.

Mentální retardace, neboli mentální postižení, je trvalé snížení inteligence v důsledku organického poškození mozku. Retardaci tedy nelze léčit, protože nejde o nemoc, ale trvalý fyziologický stav (zaostalý vývoj rozumových schopností, odlišný vývoj některých psychických vlastností, poruchy ve schopnosti adaptace).

Jak naučit dítě zvládat stres : Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak podpořit duševní zdraví dětí, je vytvořit prostor pro otevřenou komunikaci. Učte své děti, že mohou mluvit o svých pocitech a myšlenkách, a že budete vždy poslouchat. Nechte je vědět, že není nic špatného na pocitech smutku, strachu nebo stresu a že mají vaši podporu.

Jak vypnout své emoce : Pomoci nám mohou následující kroky:

  1. Vědomé rozhodnutí zůstat v klidu a chvíli raději nereagovat.
  2. Teprve pak začneme komunikovat.
  3. Pokud jsou naše emoce silné natolik, že by mohlo dojít k pořádně temperamentní hádce, je lepší v danou chvíli odejít.

Co nám říkají emoce

Emoce jsou vnitřní pocity, které fungují jako signály. Říkají nám něco o nás nebo o situaci, ve které jsme. Existuje spousta různých emocí, některé z nich jsou příjemné, jiné méně a některých bychom se někdy chtěli úplně zbavit.

Pokud se váš vnitřní hlas brání a nechce odpovědět, vyhledejte pomoc odborníka, psychoterapeuta. Ten určitě osloví váš vnitřní hlas jednoduchými, ale účinnými otázkami. Příčina vašeho hněvu bude nakonec vaším pomocníkem při jeho ovládání.Nebudeme vás dlouho napínat: jako nejsilnější emoce se projevilo ponížení. Jde o první empirický důkaz o tom, jakou sílu má tato nepříliš často zmiňovaná emoce. Vědci se tomuto tématu věnovali ve dvou studiích: v první srovnávali ponížení se silou jiných emoci – konkrétně s hněvem a štěstím.

Proč vznikají emoce : Odpověď zní, že vnitřní mozková aktivita je původcem snů, fantazírování, představivosti, toulání myšlenek a snění za bílého dne. A konečně vytváří i všechny vjemy, které prožíváme, a to i vjemy vnitřní, z nichž se rodí naše nejzákladnější libé a nelibé pocity."