Antwort Jak vyresit vodu ve sklepe? Weitere Antworten – Jak odvodnit sklep

Jak vyresit vodu ve sklepe?
Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, infuzními impregnacemi zdiva, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním sklepních …I suché sklepy musíme větrat

Stačí pootevřená sklepní okénka, která bývají v úrovni terénu, do nichž osadíme síťku proti mouchám, hmyzu a myším. Je nutné zajistit mírný průvan; ten je v uvedeném případě sám o sobě schopen udržet sklep suchý, bez zatuchliny a plísní.Chemická injektáž sklepa je nejšetrnější a nejrychlejší řešení, které nabízí dokonalé odstranění vlhkosti po dobu až čtyřicet let a provádí se v objektech jako jsou sklepy, podzemní garáže, podsklepené domy a podsklepené přístavby, kde je provádění tradičních metod odvlhčení nákladné a obtížné.

Jak dostat vzduch do sklepa : Vyberte si ventilátor do sklepa

Stejně tak, jako odvlhčovač je v boji proti vlhkosti důležitým pomocníkem i ventilátor do sklepa. Ventilátor pomáhá udržet vlhkost ve sklepě na nízké úrovni. Ventilátor také pomáhá proudění vzduchu ve sklepě, což nejen pomáhá odstranit vlhkost , ale také zabraňuje růstu plísní.

Jak se zbavit vody ve sklepě

Kolem sklepa můžete vykopat drážku o šířce lopaty, která bude zhruba 80 cm od základů. Nezapomeňte na dostatečné vyspádování. Drenáž bude odvádět vodu z podmáčeného terénu pryč od sklepa. Dno drážky vyplňte většími kameny a zasypte vrstvou štěrku, na kterou položíte drenážní potrubí.

Čím vybílit sklep : Zdi ve sklepě je třeba nejdříve oklepat až na holé cihly, očistit a poté dle potřeby zdivo nabílit vápnem. Vápenatý nátěr je ideální pro dezinfekci. Nanášíme jej nikoliv válečkem, ale štětkou, protože povrch zdí může být nerovný a pomocí štětky se s nátěrem dostaneme do každé prohlubně a dolíku.

Nejlepším řešením je proto výměna vlhkého vzduchu za suchý. Nejlépe se vzduch vysouší v zimě, kdy je venkovní teplota nižší než teplota uvnitř sklepa. Studený vzduch totiž neobsahuje tolik vlhkosti. Nejlépe to funguje, když je venkovní teplota v zimě nižší než v létě, kdy je vzduch teplý.

Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.

Jak odstranit vodu ze sklepa

Kolem sklepa můžete vykopat drážku o šířce lopaty, která bude zhruba 80 cm od základů. Nezapomeňte na dostatečné vyspádování. Drenáž bude odvádět vodu z podmáčeného terénu pryč od sklepa. Dno drážky vyplňte většími kameny a zasypte vrstvou štěrku, na kterou položíte drenážní potrubí.Vnitřní zateplení

Tam nic nevyschne. Také v suchých sklepech byste pro jistotu měli obvodové zdi na jejich vnitřní straně nejdříve izolovat proti vlhkosti, například izolační stěrkou, kterou jednoduše natřete. Jako izolace se hodí vlhkovzdorné desky z tvrdé pěny, například z extrudovaného polystyrénu.Nejčastěji se do sklepa používá betonová dlažba. Tyto dlaždice jsou velmi odolné a odolávají vlhkosti, ale také jsou velmi trvanlivé. Dalším druhem dlažby, který se také používá do sklepa, je keramická dlažba. Díky svým vlastnostem je velmi odolná vůči opotřebení a vlhkosti.

Svíce slouží k síření skladových prostorů pro potravinářské účely – sklepy na víno, lisovny, sklady na brambory, sklady na ovoce. Dezinfikuje tak prostory od plísní a škodlivých mikroorganismů. Použití spočívá v jejich zapálení v určitém prostoru, čímž se vyvíjí oxid siřičitý, který škodlivé mikroorganismy ničí.

Jak izolovat sklep proti vodě : Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Jak izolovat sklep od vody : Sklep můžeme izolovat před nepříznivým působením vody:

  1. elektroosmózou.
  2. injektáže.
  3. speciální izolační vrstvou – hydroizolační soustavou (nejčastější a nejúčinnější způsob)
  4. ochranou vně objektu systémem drenáží po obvodu domu.
  5. izolace podřezáním zdiva nebo vrážením ocelových plechů

Jakou izolaci do sklepa

V případě, že se u podlahy sklepů neřeší akustika je nejvhodnější použít polystyrenové typy izolací. U standardních sklepů se používají výrobky Isover EPS Grey 100 či Isover EPS 100, nad které se následně aplikuje betonová či anhydritová vrstva. Standardní tloušťky se pohybují na úrovni 100 – 140 mm.

Místnosti nad sklepem

Řešením je zateplení podhledu ze strany nevytápěné místnosti. Takové řešení je výhodné z hlediska akumulace tepla v zateplené stropní konstrukci. Zateplení podhledu má také výhodu v tom, že se do něj vejde dostatečná tloušťka izolace.Sklep můžete vybílit vápnem. To také funguje jako dezinfekce a částečně izoluje vlhkost. Rovnou také zkontrolujte, zda do sklepa nevedou nějaké přístupové cesty, pro hmyz a hlodavce. Okna a větrací šachty je dobré zajistit drátěnou sítí proti hmyzu.

Co lze skladovat ve sklepě : Sklep je ideální místo na skladování ovoce, zeleniny a všemožných zavařenin. Ty se tu ale často potkávají ještě se sportovním vybavením, nářadím, zahradní technikou a spoustou krabic odloženého oblečení a nepoužívaného zařízení domácnosti.