Antwort Jak vyprat lyzarske obleceni? Weitere Antworten – Jak vyprat zimní bundu v pračce

Jak vyprat lyzarske obleceni?
Na pračce zvolte šetrné praní bez ždímání a teplotu nastavte maximálně na 40 °C. Čím šetrnější prací program zvolíte, tím větší službu vaší bundě uděláte. Některé pračky mají program určený přímo pro jemné praní, peří nebo outdoorové oblečení.Zkontrolujte doporučenou teplotu a ujistěte se, že výrobce nedoporučuje ruční praní (miska s rukou) nebo nevylučuje sušení v bubnové sušičce (přeškrtnutý čtverec s kolečkem uvnitř). Membrána nemá většinou ráda příliš horkou vodu, takže se nejčastěji doporučuje prát takové věci při 40 ° C a někdy dokonce 30 ° C.Oblečení můžete prát ručně nebo v pračkách, vždy na nízké teplotě – většina výrobců doporučuje maximální teplotu vody 30–40 °C. Moderní automatické pračky nabízejí speciální programy pro praní sportovního oblečení – teplota do 30 °C, kratší cyklus a snížený počet otáček (až 800)

V čem prát funkční prádlo : Jak na funkční prádlo

Funkční prádlo perte v pračce maximálně na 40 stupňů ve speciálním pracím prášku, jako je například Toko Functional Sportswear Care. Kromě termoprádla v něm můžete vyprat i druhou zateplovací vrstvu oblečení, tedy například flísové mikiny.

Jak prát oblečení na lyže

Na praní lyžařské bundy stačí běžný prací prostředek, nezáleží na tom, jestli bude tekutý nebo v prášku. Můžete si také pořídit speciální prostředek na praní nepromokavého oblečení. ⚠️ Pozor, aviváž, chlór a odstraňovače skvrn nepromokavé membrány bund, kombinéz, kalhot a dalšího oblečení poškozují.

Jak uchovat zimní bundy : Jestli máte skříň přímo pro zimní oblečení, máte vyhráno. Bundy je nejlepší pověsit na ramínko, zbytek oblečení stačí jen poskládat na police. Jestli máte místa méně, dá se oblečení složit do krabic. Výborně se k tomu dají využít vakuové pytle, které sníží objem, chrání před roztoči, moly i vlhkostí.

Na praní lyžařské bundy stačí běžný prací prostředek, nezáleží na tom, jestli bude tekutý nebo v prášku. Můžete si také pořídit speciální prostředek na praní nepromokavého oblečení. ⚠️ Pozor, aviváž, chlór a odstraňovače skvrn nepromokavé membrány bund, kombinéz, kalhot a dalšího oblečení poškozují.

Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni do 30°C.

Používejte jemné prací prostředky určené na vlnu jak pro praní v ruce, tak i v pračce. Pro sušení merino vlny nikdy nepoužívejte sušičku!

Čím provonět prádlo

Pro intenzivnější vůni můžete použít i aviváž, nebo třeba vonné perličky. Kuličky se dávají přímo do bubnu, kde se z nich během praní uvolňuje vůně.Ve 2 litrech teplé vody rozmíchejte 6 lžic octa, a nechte prádlo v roztoku naložené min. 3 hodiny. Poté jej vyperte v pračce v běžném pracím cyklu a uvidíte, že skvrny zmizí. Ocet prádlo změkčí a zároveň dezinfikuje!Osobně se mi nejvíce osvědčily koše, do kterých můžu prádlo rovnou třídit a navíc je pak snadno přenesu přímo k pračce. Skvělé jsou také jednoduché látkové koše s uchy. Hodí se nejen na špinavé prádlo, ale můžete je použít třeba na ukládání plyšáků v dětském pokoji nebo na deky.

Doporučujeme 3 až 4 vrstvy, podle počasí a toho, jak aktivně chceme lyžovat:

  1. vrstva – merino triko (nebo nějaká kombinace s merinem) s dlouhým rukávem.
  2. vrstva – lehký funkční lyžařský rolák nebo mikina, když je větší zima.
  3. vrstva – páteřák integrovaný do vesty.
  4. vrstva – zateplená bunda.

Jak prát Merino oblečení : Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni do 30°C.

Při máchání postupně snižujte teplotu lázně, aby nedošlo k vysrážení nebo deformaci. Používejte jemné prací prostředky určené na vlnu jak pro praní v ruce, tak i v pračce. Pro sušení merino vlny nikdy nepoužívejte sušičku!

Jak uchovávat oblečení : Vlněným věcem bude lépe ve skříni a ne na věšáku. Nemačkavé materiály můžete umístit do vakuových pytlů. Jemné oblečení, jako třeba halenky, skladujte zvlášť a nejlépe ve vaku či obalu na oblečení. Ideální teplota pro uložení oblečení je od 18 do 23 stupňů, vyšší vlhkost i teplota by mohly naopak oblečení poničit.

Jak impregnovat zimní bundu

Pokud chcete impregnaci nanést rovnoměrně, sáhněte po saponátu. Hledáte-li způsob, jak naimpregnovat vybrané místo – zvolte sprej. Stejně důležité je po nanesení impregnace bundu usušit. Můžete to udělat sušičkou, případně vyžehlit bundu přes hadřík nebo ručník pomocí jemného programu.

Doporučujeme prát naruby, jemné praní a 40°C, nízké otáčky ždímání a větrat na vzduchu. U kvalitnějších lnů je možné prát i na 60°C, ale tato informace je vždy uvedena u jednotlivých výrobků. Po určitou dobu se mohou v rozích povlečení hromadit vlákna. Tento efekt se po několika praních bude snižovat.perte v pračce naruby, šetrným programem na vlnu nebo ruční praní. není nutné prát po každém použití, postačuje větrání. Výhodou oblečení z vlny merino je, že po denním nošení stačí "přes noc" vyvěsit a dá se nosit dále, proto je tak oblíbené zejména pro několikadenní a týdenní outdoorové aktivity a cestování.

Jak obnovit merino : Jednou za čas udělej oblečení z merino vlny lanolinovou lázeň. Díky tomu se oblečení zjemní a obnoví jeho přirozené vlastnosti. Lanolin je tuk, který vlna přirozeně obsahuje a který se zpracováním a praním z vlny částečně odstraňuje.