Antwort Jak vyprat lyžařské oblečení? Weitere Antworten – Jak prát lyžařské oblečení

Jak vyprat lyžařské oblečení?
► Bundu dejte do pračky, buď samotnou nebo s dalším lyžařským oblečením (buben pračky nepřeplňujte). ► Přidejte prací prostředek, vyberte program na syntetiku a teplotu nastavte na 30°. ► Nastavte dvojí máchání, aby se z oblečení vymyly opravdu veškeré zbytky pracího prostředku.Na pračce zvolte šetrné praní bez ždímání a teplotu nastavte maximálně na 40 °C. Čím šetrnější prací program zvolíte, tím větší službu vaší bundě uděláte. Některé pračky mají program určený přímo pro jemné praní, peří nebo outdoorové oblečení.Vybaveníí můžete prát v ruce nebo pračce v tekutých prášcích bez enzymů, čistém mýdle nebo speciálních přípravcích jako Nikwax Tech Wash při teplotě 30°C. Vyhněte se změkčovadlům a pracím práškům obsahujícím enzymy proti nečistotám.

Na jaký program prát sportovní oblečení : Moderní automatické pračky nabízejí speciální programy pro praní sportovního oblečení – teplota do 30 °C, kratší cyklus a snížený počet otáček (až 800) Pokud vaše pračka nemá fitness program – zvolte program pro praní jemného prádla) Perte oblečení naruby.

Jak se perou zimni bundy

Bundy z funkčních materiálů je vhodné prát při šetrném programu (někdy také značeném jako program na delikátní prádlo) a maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Při praní nikdy nepoužívejte avivážní prostředky. Ty narušují strukturu a pevnost vláken a technické materiály ničí.

Jak vyprat merino svetr : perte v pračce naruby, šetrným programem na vlnu nebo ruční praní. není nutné prát po každém použití, postačuje větrání. Výhodou oblečení z vlny merino je, že po denním nošení stačí "přes noc" vyvěsit a dá se nosit dále, proto je tak oblíbené zejména pro několikadenní a týdenní outdoorové aktivity a cestování.

Jestli máte skříň přímo pro zimní oblečení, máte vyhráno. Bundy je nejlepší pověsit na ramínko, zbytek oblečení stačí jen poskládat na police. Jestli máte místa méně, dá se oblečení složit do krabic. Výborně se k tomu dají využít vakuové pytle, které sníží objem, chrání před roztoči, moly i vlhkostí.

Před praním je také dobré bundu namočit do vlažné vody – tím se sníží množství vzduchu uvnitř a nedojde ke zhutnění peří. Pokud se rozhodnete vyprat péřovou bundu v pračce, zvolte program pro šetrné praní nebo praní vlny při teplotě 30-40 °C. Otáčky by měly být nastaveny na 400-600 otáček za minutu.

Proč prádlo nevoní

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.Bundy s membránou můžete prát v pračce při teplotě nepřesahující 40°C s použitím programu a pracího prostředku pro jemné praní. Doporučujeme odložit stranou klasické prací prášky a použít tekuté prostředky nebo mýdlové plátky určené pro tyto materiály, které můžete zakoupit v každé prodejně s outdoor a sport oblečením.Sportovní legíny, topy a podprsenky můžete prát v ruce nebo v pračce, většinu na 30°C, funkční materiály jsou choulostivé a vyšší teplota by je mohla poškodit.

Rozhodněte nepoužívejte aviváž, nedávejte do sušičky, ani nežehlete. Sportovní a funkční oblečení a prádlo není potřeba prát po každém použití, přichází tím o své vlastnosti. Mikiny a bundy stačí vyprat párkrát za sezónu.

Jak udělat aby prádlo vonělo : Nejúčinnější a zároveň nejlevnější způsob čištění je nalít litr octu do bubnu a zapnout praní na nejvyšší teplotu, obvykle nejvyšší teplota jde nastavit až na 90 stupňů Celsia. Ocet můžete nalít i na prádlo, pokud nechcete prát naprázdno, horká voda zbaví oblečení štiplavého pachu a prádlo bude jemnější na dotek.

V čem vyprat merino : Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni do 30°C.

Poté jemně vyždímat a sušit ve vodorovné poloze, nejlépe na ručníku. Při máchání postupně snižujte teplotu lázně, aby nedošlo k vysrážení nebo deformaci. Používejte jemné prací prostředky určené na vlnu jak pro praní v ruce, tak i v pračce.

Jak obnovit merino

Jednou za čas udělej oblečení z merino vlny lanolinovou lázeň. Díky tomu se oblečení zjemní a obnoví jeho přirozené vlastnosti. Lanolin je tuk, který vlna přirozeně obsahuje a který se zpracováním a praním z vlny částečně odstraňuje.

Jestli potřebujete ušetřit místo, je vhodné použít vakuové pytle. Nejen, že po odsátí vaše oblečení sníží objem až o třetinu, ale také bude chráněno proti roztočům, molům a vlhkosti. Ve vakuových pytlech ale v žádném případě neuskladňujte péřové ani sportovní bundy. Odsátím vzduchu se mohou vlákna nenávratně poškodit.Jako všeobecné pravidlo platí, že vedle speciálního pracího prostředku, je třeba prát peří do maximální teploty 40 stupňů Celsia. Nepoužívejte aviváž, změkčovadla, ani bělidla. A vypněte, případně co nejvíce omezte odstřeďování. Pokud máte bund víc, perte každou samostatně.

Jak vycistit péřovou bundu doma : Vyprázdněte všechny kapsy (nezapomeňte na ty vnitřní) a zapněte zipy, suché zipy či druky. Zvolte šetrný program BEZ ŽDÍMÁNÍ a odstřeďování a teplotu 30 °C. Používejte pouze šetrné prací prostředky bez aviváží, nejlépe přímo určené pro praní oblečení z peří např. Grangers Down Wash nebo Grangers Down Wash Kit.