Antwort Jak vypnout sušičku? Weitere Antworten – Jak restartovat sušičku

Jak vypnout sušičku?
Prvním krokem před tím, než uděláte cokoli jiného, je odpojit sušičku a počkat nejméně 30 sekund, než ji znovu připojíte. Někdy to pomůže resetovat základní desku sušičky a začít správně fungovat. Provoz sušičky s otevřenými dvířky. -Zavřete dveře a začněte znovu.Prádlo sušené v sušičce je nejlepší vyndat, když je ještě teplé. Pak jej není třeba žehlit, ale stačí ho jen protřepat a uložit do skříně.Zapněte spotřebič a zvolte jeden z programů, potom nechte spotřebič přibližně půl minuty běžet. To vyčerpá zbývající vodu a zabrání v poškození sušičky během přepravy. Jestliže spotřebič nebyl přepravován v souladu s pokyny, musí být před opětovným připojením k napájecí síti ponechán alespoň dvě hodiny v klidu.

Proč se mi srazí prádlo v sušičce : Vlákna se při vyšší teplotě poškozují a prádlo se může srazit nebo ztratit svůj tvar a pružnost. Je známo, že sušička sráží oblečení z vlny, hedvábí či krajky, a ani vysoká teplota těmto materiálům nesvědčí.

Jak restartovat sušičku Whirlpool

Vypněte sušičku a odpojte ji od elektrického napájení. Ihned otevřete dvířka a vyložte prádlo, aby se rozptýlilo teplo. Počkejte přibližně 15 minut. Připojte sušičku opět k elektrické síti, naložte prádlo a znovu spusťte cyklus sušení.

Jak restartovat sušičku AEG : Resetujte spotřebič

Vytáhněte zástrčku ze zásuvky, vyčkejte 30 sekund a poté ji zapojte zpět (Stejných výsledků lze dosáhnout použitím bezpečnostního spínače).

Při každém sušení prádla v sušičce se z oblečení i ostatních textilií uvolňuje nejen prach, ale i textilní vlákna, vlasy, zvířecí chlupy či zbytky pracích prostředků. Toto vše se v sušičce usazuje, a pokud nedochází k pravidelnému čištění, ztrácíte výkon sušení a prádlo může být vlhké.

Nejvíce nečistot zachytí přední a spodní filtr – v případě, že se zanesou textilními vlákny a zbytky pracích prostředků, bývají nejčastějším důvodem, proč prádlo ze sušičky nevoní. Nečistoty v sobě navíc často drží vlhkost, a vytváří tak ideální prostředí pro vznik plísní.

Na co si dát pozor u sušičky

Do sušičky se rozhodně nehodí kusy s gumovými částmi, vyhnout byste se proto měli sušení bot s lepenou podrážkou. Působením horkého vzduchu se boty snadno rozpadnou. Také si dávejte pozor na sušení textilií se skleněnými vlákny, která obsahují některé záclony.Při každém sušení prádla v sušičce se z oblečení i ostatních textilií uvolňuje nejen prach, ale i textilní vlákna, vlasy, zvířecí chlupy či zbytky pracích prostředků. Toto vše se v sušičce usazuje, a pokud nedochází k pravidelnému čištění, ztrácíte výkon sušení a prádlo může být vlhké.To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Dobrý den pane Nováčku, k resetování Vašeho spotřebiče zmáčkněte dlouze tlačítko (resetovací tlačítko), které se nachází nad tlačítkem start.

Jak restartovat pračku AEG : Reset je pračky jednoduchý: Současně stisknete a držíte na ovládacím panelu dvě levá tlačítka (jsou umístěna pod sebou) Otočíte volič programů na první pozici (zhruba na 1 hodině, program 95 st. C)

Jak odemknout sušičku AEG : Dobrý den, tato sušička má osvětlení bubnu i dětskou pojistku, tu aktivujete současným stisknutí Proti pomačkání+Tichý mód, vše je popsané v návodu.

Co dělat s vodou že sušičky

Tady je několik tipů, kde zbylou vodu použít ještě jednou:

  1. Splachování WC. Slít vodu z kondenzačního zásobníku sušičky do kbelíku a využít ji na spláchnutí WC nebo vymytí dětského nočníku je asi nejsnazší nabízené řešení.
  2. Vytírání podlahy.
  3. Odmáčení a předpírka.
  4. Mytí bot.
  5. Napařovací žehličky.
  6. Zalévání květin.


Filtry sušičky je třeba čistit pravidelně, ideálně po každém sušení. Jinak se sušička zanáší textilními vlákny, prachem, popřípadě zbytky pracích prostředků, drží v sobě vlhkost a může začít i zapáchat. Filtry zpravidla stačí setřít vlhkou rukou nebo propláchnout tekoucí vodou.Míčky do sušičky obecně

Úkolem balónků nebo míčků či kuliček je obecně zkrátit čas sušení, ušetřit energie a trochu pracovat s prádlem. Údajně dokáží prádlo od sebe oddělovat a tím usnadnit sušení a prostup horkého vzduchu. Kromě toho mají masírovat a tím změkčovat látku, načechrávat ji.

Co nedávat do sušičky : Do sušičky prádla naopak nepatří:

  • jemné prádlo,
  • hedvábí,
  • krajkové oblečení,
  • sportovní prádlo,
  • oblečení s flitry a korálky,
  • trička s potiskem,
  • svetry,
  • kašmírové kousky,