Antwort Jak vypadají červci? Weitere Antworten – Jak se zbavit červců

Jak vypadají červci?
Kupte si insekticidy proti savému hmyzu nebo zdravotně nezávadné přípravky na bázi řepkového oleje a lecitinu. Přípravky neaplikujte pouze na rostliny, ale prolejte jimi i substrát. Na dospělé červce by měl působit domácí postřik z 12 ml oleje, 1 litru vody a několika kapek tekutého mýdla.Jejich larvy mají světlou, nažloutlou barvu, zatímco dospělé třásněnky bývají tmavohnědé až černé. Typický příznak jejich přítomnosti jsou světle-stříbřité flíčky na listech, později hnědnoucí listy, které následně usychají. Další charakteristická stopa jsou černé mikroskopické tečky – to jsou kapky trusu třásněnek.Larvy jsou ploché, elipsovité, 2 mm dlouhé, nejprve zelenožluté, později hnědočervené. Po 2. svlékání si tvoří štítek. Mladé samičky jsou okrově žluté, dospělé samičky červenohnědé, vypouklé, někdy zploštělé, 4-6 mm dlouhé, 3-4,5 mm široké a 1,5-2 mm vysoké, na povrchu pokryté šedavou vrstvou voskových vláken.

Kde se berou červci : Červec má růžovou až rezavou barvu a hlavním rozpoznávacím znakem jsou bílé chomáčky na stonku a listech rostlin. Dobře se jim daří hlavně v místě s teplým a suchým vzduchem, což může být panelový dům, skleník či fóliovník.

Jak se šíří červci

V našich podmínkách škodí na ovocných dřevinách , ve sklenících i v domácnostech na okrasných rostlinách. Ochrana je u celé nadčeledi obtížná. Červec paprsčitý – zbarvení bělavé,škodí ve sklenících. Samičky jsou živorodé, vylu- čují chomáčky voskových vláken,kde se vyvíjí larvy.

Co jsou to červci : Spolu s mšicemi a molicemi jsou červci řazeni mezi mšicosavé patřící do řádu polokřídlých. V České republice žije přes 150 druhů červců. Jejich tělo je měkké, obrvené a je typicky pokryto bílou voskovou vrstvičkou (na rostlinách tvoří bílé chomáčky připomínající vatu).

Ochrana proti molicím není snadná. Ošetření je třeba udělat již při prvním výskytu škůdce. K ošetření je možné použít přípravek Mospilan 20 SP nebo Proti mšicím a molicím (Mospilan). Vzhledem k biologii molic je třeba, aby se jakékoliv ošetření proti molicím opakovalo třikrát po sobě v intervalech pěti až sedmi dnů.

Hnízdo chvostoskoků na nežádoucích místech zlikvidujete použitím insekticidu s účinnou látkou deltamethrin, jako jsou Fast M, Fast K, Atak Deltacaps pro exteriér nebo sprej Bros proti hmyzu pro použití v interiéru. Ostatní insekticidy nemusí zabrat, chemická likvidace chvostoskoků není snadná záležitost.

Co zabira na puklice

Proti puklicím a červcům u pokojových okrasných rostlin použít kontaktní přípravky Fast M a Karate se Zeon technologií 5 CS, s účinnou látkou pyretroidem. Jako systémový insekticid proti puklicím je pak vhodný Mospilan 20 SP s účinnou látkou acetamiprid.Měří pouhých 0,5 až 0,7 mm, pod lupou vypadají jako malinkatí pavoučci. Schovávají se na spodní straně listů, při silné infestaci jsou svilušky rozlezlé po celé rostlině, kterou opřádají jemnou pavučinkou (viz foto níže). Odtud jejich anglický název spider mites.Pro hubení puklic, šítenek na okrasných rostlinách doporučujeme novinku roku 2020, a to přípravek INPORO PS Proti mšicím a sviluškám. Jak je z názvu patrné, přípavek účinkuje také proti mšicím a sviluškám. Přípravek je ve formě rozprašovače 500 ml/R nebo aerosolu 250 ml.

Sviluška, latinsky tetranychus, je rod roztočů, který čítá více než 140 druhů. Průměrně se svilušky dožívají 2 až 4 týdnů a dorůstají zhruba 0,5 – 0,7 mm. Pod lupou vypadají jako pavoučci a stejně jako oni, i svilušky si tvoří na spodních stranách listů pavučiny.

Kde se berou molice : Svilušky nebo molice si však najdou i cestu oknem. Zabydlí se hlavně tam, kde se jim líbí: v suchém, přetopeném prostředí – právě takovém, jaké rostlinám zpravidla vůbec nevyhovuje. Nejmenšími škůdci pokojových rostlin jsou svilušky.

Jak se zbavit molice ve skleníku : Nejznámějšími přípravky jsou Mospilan a Neudosan, ale na molice funguje i Pirimor, což je specialista na mšice a Ninja, který je určen na mšice i molice, na zeleninu i okrasné rostliny. Postřik musíme několikrát opakovat, jelikož zabírá jen na živé jedince, nikoli na vajíčka. A živé molice mají třídenní dobu líhnutí.

Jak vypadá Chvostoskok

Jak chvostoskoci vypadají

Chvostoskoci měří nejčastěji okolo 1,5 mm, některé druhy jsou i větší. Barvu těla mají různorodou, dospělci bývají bělaví, hnědí, šedí nebo černí. Zdá se vám to moc barev Existuje přes 8 tisíc druhů chvostoskoků.

Proti puklicím pomáhá letnění

Pokud tedy vynesete pokojové rostliny napadené škůdci na zahradu, po určité době škůdci jakoby zmizí. Když pak rostliny na podzim vrátíte domů, v pokojových podmínkách, kde se „regulátorům“ nedaří, a které naopak přejí škůdcům, se puklice znovu silně namnoží.Jako nejúčinnější se osvědčuje již předjarní postřik v únoru. A později na podzim ihned po opadání listů druhý postřik. Tou dobou jsou larvy zranitelnější. Doplňkovým řešením je kontaktní postřik v červnu nebo červenci.

Jak vypadá kousnutí od svilušky : Pupínky se dají snadno zaměnit za štípnutí od komára či lehkou kožní kopřivku. Ale většinou trvá mnohem déle, než to odezní. U citlivé kůže klidně i týdny! Larvy se zavrtávají do kůže nejenom člověka, ale i psů a vytvářejí pupínky, které šíleně svědí.