Antwort Jak vypada Stitenka? Weitere Antworten – Jak vypadají puklice

Jak vypada Stitenka?
Puklice poznáte tak, že vypadají jako hnědé hrudky na listech a stoncích rostlin. Pokud jste si jich všimli, namočte vatový tampon technickým lihem a potřete každou puklici.Třásněnky jsou drobný 1–2 mm velký hmyz, tělo úzké, dlouze protáhlé tělo, křídla na okrajích silně porostlá třásněmi, v klidu složená na zadečku. Ústní ústrojí bodavě savé. Zbarvení je různé od světle žluté až po černou.Dospělé bezkřídlé samičky jsou chráněny okrouhlým voskovým štítkem (2,0–2,5 mm) béžovošedavé barvy. Mladé samičky jsou pod štítkem oranžovožluté, hruškovitého tvaru, kladoucí samičky mají tvar kruhovitý. Štítky samců jsou menší, úzké, s rovnoběžnými podélnými rýhami – bílé s oranžovou skvrnou na jednom konci.

Jak se zbavit Stitenky : Puklice a štítenky často napadají palmy nebo orchideje. Jaký přípravek použít Pro hubení puklic, šítenek na okrasných rostlinách doporučujeme novinku roku 2020, a to přípravek INPORO PS Proti mšicím a sviluškám. Jak je z názvu patrné, přípavek účinkuje také proti mšicím a sviluškám.

Jak vypadají svilušky

Měří pouhých 0,5 až 0,7 mm, pod lupou vypadají jako malinkatí pavoučci. Schovávají se na spodní straně listů, při silné infestaci jsou svilušky rozlezlé po celé rostlině, kterou opřádají jemnou pavučinkou (viz foto níže). Odtud jejich anglický název spider mites.

Jak se zbavit Svilušek v bytě : Mezi ty neúčinnější patří cibulový nebo heřmánkový odvar. Heřmánkový vyrobíte tak, že 5 až 6 lžic květů zalijte litrem vroucí vody a necháte louhovat. Výluh přeceďte přes sítko nebo punčochu. Hotový roztok řeďte v poměru 1:5 a stříkejte na rostliny každé 3 až 4 dny po dobu tří týdnů.

Často využívaným pomocníkem je aksamitník neboli afrikán. Ten má opravdu široké pole působnosti – kromě molic odpuzuje i třásněnky a je opravdu nenahraditelný v boji proti háďátkům.

Dlouhodobou ochranu před třásněnkami zajistí jednorázová aplikace dravého roztoče T. pyri, který požírá larvy třásněnek. Proti dospělým třásněnkám nasaďte na rostliny modré lepové desky, které třásněnky přitahují.

Co jsou to červci

Spolu s mšicemi a molicemi jsou červci řazeni mezi mšicosavé patřící do řádu polokřídlých. V České republice žije přes 150 druhů červců. Jejich tělo je měkké, obrvené a je typicky pokryto bílou voskovou vrstvičkou (na rostlinách tvoří bílé chomáčky připomínající vatu).Samice kladou během života 20–40, ve výjimečných případech až 100 vajíček. Obvykle žijí okolo 90 dní, samci většinou polovinu této doby.Jak se zbavit třásněnky Třásněnek se nejrychleji zbavíte tak, že listy rostliny postříkáte univerzálním přírodním postřikem jako je NeemAzal nebo Agro Natura Rock Effect. Dlouhodobou ochranu před třásněnkami zajistí jednorázová aplikace dravého roztoče T. pyri, který požírá larvy třásněnek.

Kupte si insekticidy proti savému hmyzu nebo zdravotně nezávadné přípravky na bázi řepkového oleje a lecitinu. Přípravky neaplikujte pouze na rostliny, ale prolejte jimi i substrát. Na dospělé červce by měl působit domácí postřik z 12 ml oleje, 1 litru vody a několika kapek tekutého mýdla.

Co odpuzuje svilušky : Do boje proti sviluškám lze nasadit také postřiky na přírodní bázi, např. bylinková směs na svilušky NATURA, koncentrát proti sviluškám Inporo PS, přípravek Neudosan nebo Natura Rock Effect. Skvěle účinkuje také exotický Neem Azal. Žluté lepové pásy proti škodlivému hmyzu fungují i proti sviluškám.

Co zabira na svilušky : Pro postřik proti sviluškám a dalším škůdcům se doporučuje přípravek PROTI sviluškám a vrtalkám (Vertimec 1,8 SC). Přípravek funguje kontaktně a translaminárně. Kontaktně znamená, že účinná látka funguje jen v místě dopadu účinné látky na list.

Jak vypadá kousnutí od svilušky

Pupínky se dají snadno zaměnit za štípnutí od komára či lehkou kožní kopřivku. Ale většinou trvá mnohem déle, než to odezní. U citlivé kůže klidně i týdny! Larvy se zavrtávají do kůže nejenom člověka, ale i psů a vytvářejí pupínky, které šíleně svědí.

Samice kladou během života 20–40, ve výjimečných případech až 100 vajíček. Obvykle žijí okolo 90 dní, samci většinou polovinu této doby.Vzhled: "Praví" červci jsou snadno rozeznatelní, vypadají jako bílé pohyblivé ploštice. Tělo mají pokryté voskovým povlakem, takže běžné přípravky na ně nefungují. Stejně obtížné je vypořádat se s puklicemi, které nad sebou vytvářejí ochranný voskový kruhový štít šedohnědé barvy. Ten vypadá jako poklička.

Jak se zbavit Červcu : Kupte si insekticidy proti savému hmyzu nebo zdravotně nezávadné přípravky na bázi řepkového oleje a lecitinu. Přípravky neaplikujte pouze na rostliny, ale prolejte jimi i substrát. Na dospělé červce by měl působit domácí postřik z 12 ml oleje, 1 litru vody a několika kapek tekutého mýdla.