Antwort Jak vypada sépie? Weitere Antworten – Jaký je rozdíl mezi olihní a sépií

Jak vypada sépie?
Olihně disponují deseti rameny, dvě z nich jsou delší než ostatní. Na rozdíl od kulatějších a těžkopádněji působících sépií mají štíhlý torpédovitý tvar ukončený kosočtverečnou ocasní ploutví, díky čemuž jsou mnohem pohyblivější. Hladká kůže se zbarvuje od světle okrového odstínu po hnědý nebo načervenalý.Popis produktu. Tenké kroužky sépie (kalamáry) chutí a konzistencí připomínající uzený sýr. Vynikající pochoutka k pivu a vínu, vysoký obsah bílkovin, nízký podíl tuků.Sépie vějířovitá (Sepia apama) je hlavonožec z čeledi sépiovitých představující největšího zástupce z přibližně 100 známých druhů sépií. V dospělosti dorůstá délky až 1,5 metru i s chapadly a váží až 10,5 kg (jiné zdroje uvádějí hmotnost pouze mezi 5 až 6,5 kilogramy), samotná délka pláště je 520 milimetrů.

Jak dýchá sépie : Suchozemští plži dýchají plicním vakem. Do něj se dostává vzduch s kyslíkem z vnějšího prostředí. Kyslík prostupuje přes slabé stěny vaku rovnou do cév a odtud je přes srdce rozváděn do celého těla. Většina vodních plžů dýchá žábrami.

Jak udělat sépie

Sépie nakrájíme na kostičky a obalíme v hladké mouce. Na pánvi rozpálíme olivový olej, opečeme sépie dozlatova, osolíme, opepříme, vmícháme česnek s petrželkou, zakápneme citronovou šťávou a podáváme.

Kolik nohou má sépie : Jednotlivé skupiny hlavonožců mají nestejný počet ramen či chapadel. Chobotnice jich mají osm, olihně a sépie deset.

Sépiové škvarečky jsou skvělým tipem na předkrm. Petrželku a česnek nasekáme nadrobno. Sépie nakrájíme na kostičky a obalíme v hladké mouce. Na pánvi rozpálíme olivový olej, opečeme sépie dozlatova, osolíme, opepříme, vmícháme česnek s petrželkou, zakápneme citronovou šťávou a podáváme.

Z marinované sépie setřeseme přebytečnou marinádu. Sépii poté krátce grilujeme na prudkém žáru, pouze asi 3 až 5 minut z obou stran. Pokud bychom maso grilovali příliš dlouho, bylo by pak tuhé. Plátky citronu grilujeme, dokud nám citron na povrchu nezkaramelizuje.

Jak se brání sépie

Sépie obecná (Sepia officinalis)

Vyskytuje se hojně ve Středozemním moři a při jižnějších březích Atlantského oceánu až Severního moře. Dovede měnit barvu, má sépiovou kost a je to noční živočich. Živí se převážně korýši. Při napadení se brání vypuštěním barviva.Většinu života stráví na mořském dně, kde se dokáže zahrabat do písku a jeho pomocí se zamaskovat. V ohrožení vypouští hustou inkoustovou barvu, za jejíž clonou útočníkovi unikne. Hlavonožci (Cephalopoda) se v zoologickém kmeni měkkýšů (Mollusca) řadí na nejvyšší příčku vyspělosti.Sépie omyjeme pod tekoucí studenou vodou a po stranách těla odkrojíme tuhé průsvitné okraje. V hlavové části najdeme a vykrojíme tuhou část ve středu chapadel, hlavu ale od těla neoddělujeme.

Doba rozmnožování je na jaře. Samec předvádí zajímavý pářící tanec, při kterém rychle střídá svoje tělesné zbarvení. Samotné páření proběhne tak, že samec vloží do plášťové dutiny samice spermatofor jedním ze svých lapacích ramen. Samice upevňuje vajíčka tmavé barvy a tvaru citronu na mořské rostliny.