Antwort Jak vypadá Patizon? Weitere Antworten – Na co je dobrý patizon

Jak vypadá Patizon?
Patizon napomáhá odstraňování škodlivin ze střev a podporuje trávení. Zároveň zvyšuje obranyschopnost organizmu, snižuje hladinu tuku v krvi a má pozitivní účinek na srdce a celý kardiovaskulární systém. Pomáhá také při problémech se slinivkou břišní, působí močopudně a celkově ulevuje při problémech s ledvinami.Patisony můžete nechat klidně i v chladnější chodbě nebo verandě, kde jim také ztvrdne postupně slupka a vyzrají tam. Takto vám vydrží až do prosince.Jak vyzrálý patison oloupat

První způsob: Přednostně začneme tím, že patison omyjeme. Pak jej velkým nožem rozkrojíme napůl. Pamatujte ale na to, že čím je patison starší, tím je jeho slupka tvrdší. Poloviny patisonu pak zbavíme stopky a dole zbytku po květu.

Jakou chuť má patizon : Je to dýně a chutná trochu jako cuketa. Řeč je o patizonu, oblíbené letní zelenině zvláštního tvaru, která právě dozrává.

Jak se připravuje patizon

Kousky osušeného patizonu obalíme v mouce, pak ve vejcích a nakonec v ochucené strouhance. Uložíme je na plech s pečicím papírem, který lehce potřeme olejem. Kousky patizonu na plechu olejem postříkáme nebo pokapeme. Pečeme na 200 °C asi 15 minut dokřupava.

Jak připravit smažený patizon : Plátky patizonu obalte postupně v mouce, vejci a strouhance a osmažte je v rozehřátém oleji dozlatova z obou stran, trvá to zhruba 5 minut na středním stupni.

Patizony mají rádi stálou vlhkost půdy a doporučuje se zalévat raději méně, ale častěji. Zalévejte je pravidelně každý den, ráno nebo na večer, nejlépe odstátou vodou a to přímo ke kořenům, tak aby jste nepokropili listy. Patizony stejně jako okurky trpí na plísně a těm se nejlépe daří ve vlhku.

Patizony pěstujeme buď z přímých výsevů na záhon nebo z předpěstovaných sazenic. Semena vyséváme na přelomu dubna a května do sponu 120 x 60 cm po hnízd po 2 – 3 semenech. S výsevem nespěcháme, počkáme, až se půda dostatečně vyhřeje.

Jak se dělá patizon

Kousky osušeného patizonu obalíme v mouce, pak ve vejcích a nakonec v ochucené strouhance. Uložíme je na plech s pečicím papírem, který lehce potřeme olejem. Kousky patizonu na plechu olejem postříkáme nebo pokapeme. Pečeme na 200 °C asi 15 minut dokřupava.Patizon je kultivar tykve obecné (Cucurbita pepo var. patissoniana) z čeledi tykvovitých a její plod, zelenina tvaru zploštělého bílého či oranžového disku. Patizonů je řada barvou i tvarem odlišných druhů.Plátky patizonu obalte postupně v mouce, vejci a strouhance a osmažte je v rozehřátém oleji dozlatova z obou stran, trvá to zhruba 5 minut na středním stupni.

Takto připravené patizony přikryjte patizonovou pokličkou a položte je do zapékací misky. Podlijte trochou vody a vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů, kde nechte zapéct po dobu asi 35 až 40 minut.

Jak se dělá smažený patizon : Patizon nakrájíme na slabé plátky, oloupeme a osolíme. Položíme na sítko a necháme tzv: "vypotit", aby se z něj dostala přebytečná voda. Takto ho necháme klidně půl hodiny. Poté jednotlivé plátky obalíme v klasickém trojobalu a smažíme na rozpáleném oleji dozlatova.

Jak se jí patizon : Můžete ho péct, vařit i smažit. Vynikající jsou plněné patizony se slaninou anebo patizonová polévka.

Jak dlouho se peče patizon

Takto připravené patizony přikryjte patizonovou pokličkou a položte je do zapékací misky. Podlijte trochou vody a vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů, kde nechte zapéct po dobu asi 35 až 40 minut.

Přímý výsev do volné půdy je vhodný v teplejších a chráněných polohách. Semena vysejte po dvou, do hloubky 23–30 mm, v poslední dekádě dubna do sponu 1,5 až 1 m. Vzdálenost rostlin při výsadbě ze sadby je stejná. Rostliny nenechte zaplevelit a dopřávejte jim vydatnou a pravidelnou zálivku.Patison má krátké vegetační období (zhruba 70 dní) a v ideálním případě můžeme sklízet plody již v červenci. Sklízí se obdobně jako okurky. Při pravidelném sklízení se zvyšuje jeho úrodnost. Plody patisonu sklízíme ještě nezralé.

Jak Zalevat Patizon : Patizony mají rádi stálou vlhkost půdy a doporučuje se zalévat raději méně, ale častěji. Zalévejte je pravidelně každý den, ráno nebo na večer, nejlépe odstátou vodou a to přímo ke kořenům, tak aby jste nepokropili listy. Patizony stejně jako okurky trpí na plísně a těm se nejlépe daří ve vlhku.