Antwort Jak vypadá Lasice Kolčava? Weitere Antworten – Jak poznat kunu od lasice

Jak vypadá Lasice Kolčava?
Lasičky mají obvykle krátký a tlustý ocas, který je často kratší než jejich tělo. Kuny mají obvykle dlouhý a tenký ocas, který je často delší než jejich tělo. Výskyt: lasičky jsou obecně menší a pohyblivější než kuny. Žijí v různých typech prostředí, včetně lesů, polí a zahrad.Jedná se o drobné šelmy s nápadně krátkými končetinami, často specializované na lov drobných hlodavců v podzemních norách nebo v zimě pod sněhem. Některé větší druhy, označované jako norci, se však přizpůsobili polovodnímu způsobu života a živí se převážně vodními obratlovci a většími bezobratlými.V první řadě, kuna je o poznání větší než lasička, klidně i jednou taková. Dalším rozlišujícím znakem je zbarvení – lasice má hnědou srst s velkou bílou náprsenkou a bíle zbarveným bříškem, zatímco kuna je často více tmavě zbarvená a bílá náprsenka je o poznání menší.

Jak vyhnat Lasicku : Jak vyhnat lasici Jednoduchým řešením je například odchytová past na lasičky TRAP ZL, set elektrického ohradníku proti lasicím s lankem nebo sadu pachového + elektrického ohradníku proti lasicím.

Jak poznat kunu v domě

Je cítit nepříjemný zápach mršin a shnilého jídla, které kuna hromadí. V noci je v domě slyšet silný dusot, kuny často běhají také po střeše. Na místech nacházíte trus a je cítit moč (šelmy si tak značí své teritorium). Můžete narazit na rozkousanou izolaci domu, poškozenou kabeláž a podobně.

Jak otrávit kuny : Jak zabít kunu legálně V praxi se osvědčují jedovaté sáčky Vigonez Mars, primárně určené k hubení hlodavců. V Polsku je výrobek registrován také na hubení kun, a zákazníci si jej velmi chválí. Kuna necítí bolest a odchází uhynout ven, protože při otravě pociťuje nedostatek kyslíku.

Lasice kolčavy vyhledávají sušší místa ve volné krajině – pole a louky s mezemi, méně v okolí lidských obydlí. Úkryty si vyhledávají v různých štěrbinách, hromadách dříví, stromových dutinách i myších norách.

Dorůstám délky 21 až 30 cm (délka ocasu okolo 5–12 cm) a vážím 150 až 350 g. Samci jsou až o třetinu větší než samice. V létě mám hnědé zbarvení (od světle až po tmavě hnědou barvu) s bílým břichem a v zimě mám čistě bílý hustý kožich. Typická je pro mě černá špička ocasu, která zůstává u letní i zimní srsti.

Jak poznám že je kuna

Jak poznat kunu na půdě

  1. Hluk – kuna je noční tvor a tak především v noci uslyšíte na půdě hluk.
  2. Trus – kuna skalní si ráda značkuje svůj revír a trus často nechává stále na stejném místě.
  3. Zápach – kuna za sebou kromě trusu zanechává také výměšky pachových žláz, kterými si značkuje své teritorium.

Stopa kuny lesní je až 4 cm dlouhá a asi 3,7 cm široká. Kuna skalní má stopu dlouhou přibližně 3,5 cm a širokou 3,2 cm. Kromě prstů a dlaňových polštářků je na otisku přední tlapky patrný i patní (zápěstní) polštářek.Nezpůsobují však jen protivný hluk, ale mohou napáchat i mnoho škod. Znečišťují svými výkaly půdní prostory, ničí tepelnou izolaci, kabely a zkrátka vše, co se dá překousnout. Přes všechen nepořádek, který kuna může způsobit, je velmi plachá a zřídka se vám podaří ji zpozorovat.

Přítomnost kuny můžete poznat podle těchto typických znaků: Hluk: Běhání, škrábání nebo jiné zvuky na půdě či ve stěnách, zejména v noci. Výkaly: Malé, tmavé a protáhlé, s viditelnými částicemi (zbytky kostí, chlupů nebo semínek).

Co nesnáší kuny : Kuna skalní nesnáší silné zápachy, hluk a predátory.

Použít pasti, které ji chytí, jako například klece, smyčky nebo elektrické ohrady.

Co mají rádi kuny : Nejraději si pochutnává na hmyzu, larvách, zralém ovoci, ořechách, mršině, myších, krysách, odpadcích z kuchyně atd. Dále mají kuny slabost pro vajíčka a různé ptáky. Na zahradách mimo obydlí, které slouží pouze pro pěstování ovoce či zeleniny, však kuny neodhánějte.

Čím se živí Lasice Kolčava

Lasice kolčava neboli lasice obecná

Jako její soukmenovci se i lasice kolčava živí různými hlodavci, ptáky, ale dokáže ulovit i savce velikosti zajíce. Vrh mláďat bývá, jako i u jiných lasicovitých šelem, velmi početný a pohybuje se kolem 4 až 10 mláďat v jednom vrhu.

Severně žijící populace na zimu přebarvují doběla, jižněji žijící obvykle ne. V České republice na zimu lasice většinou nepřebarvuje, jen zesvětlá.Dorůstám délky 21 až 30 cm (délka ocasu okolo 5–12 cm) a vážím 150 až 350 g. Samci jsou až o třetinu větší než samice. V létě mám hnědé zbarvení (od světle až po tmavě hnědou barvu) s bílým břichem a v zimě mám čistě bílý hustý kožich. Typická je pro mě černá špička ocasu, která zůstává u letní i zimní srsti.

Jak se anglicky řekne lasička : lasička

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
lasička weasel