Antwort Jak vyčistit žiletku? Weitere Antworten – Jak často měnit žiletky

Jak vyčistit žiletku?
Používejte nové žiletky

Opotřebovaná žiletka není dostatečně ostrá, často má ostří poškozené a navíc by na ní mohly být škodlivé bakterie. Tyto faktory podstatně zvyšují podráždění pleti, proto se vyplatí měnit žiletku alespoň 1x za týden nebo po 5 použitích.Doporučujeme se vždy holit zásadně ve směru růstu vousů – jednou rukou držte kůži obličeje napnutou a druhou rukou držte holicí strojek nebo břitvu a klouzavými pohyby holte tvář a nezapomeňte i na oblast krku. Během holení neustále udržujte holicí strojek či břitvu čistou opakovaným oplachováním vodou.Nejlepšího manuálního vyčištění dosáhnete s čisticím sprejem. Čisticí sprej pomáhá důkladně vyčistit holicí strojek tím, že z něj odstraňuje všechny zbytky kožního mazu a nečistot. Aplikujte jednou týdně na všechny části holicí hlavy. Nechejte sprej působit cca 5-10 minut.

Jak dlouho používat Ziletku : Tupé holítko může způsobit podráždění pokožky, což je signál pro výměnu. Obecně platí, že byste měli vyměňovat holítka po přibližně osmi použití. Pokud máte velmi citlivou pokožku nebo husté ochlupení, je lepší vyměnit holítka častěji, klidně po jednom oholení.

Kdy vyměnit žiletku

Jednorázové holítko byste měla vyměnit minimálně po každém čtvrtém holení, někteří dokonce tvrDže po každém holení! Tupé holítko může způsobit nejen podráždění pokožky a zarůstající chloupky, ale ani se s ním nedostanete tak blízko k pokožce, jak byste si pravděpodobně přála.

V kolika letech se začít holit : K prvnímu holení dochází mezi 15-16 rokem, kdy vousy začínají houstnout a jsou tvrdší. S tím se pojí nejen koupě žiletek, ale i správné péče o pleť během holení.

Holte po směru růstu chloupků. Holení proti směru růstu může vést k podráždění, vyrážce a zarůstajícím chloupkům. Nešetřete na péči po holení. Důležitá je důkladná hydratace – používejte však pouze neparfémované přípravky určené na intimní partie.

Než začnete. Pokud se pravidelně holíte, nechte chloupky narůst minimálně 5mm. Někdy je pokožka na nohou příliš suchá, v takovém případě je dobré 2 dny před depilací provést peeling či masáž lufou a vyživit pokožku tělovým mlékem.

Co můžu pouzit místo dezinfekce

Ruce si lze omýt jakýmkoli konzumním alkoholem, který má alespoň 45 % alkoholu. Meruňkovice, broskvovice, vínovice nebo jiná pálenka stačí. Někdy máte doma i vysokoprocentní líh, ten je dobrý naředit destilovanou vodou. Místo destilované vody můžete použít kondenzovanou voda ze sušičky na prádlo.kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.Holit intimní partie by si každá žena měla tak často, jak ona sama uzná za vhodné. Chloupky v oblasti klína tedy lze nechat růst tak dlouho, dokud to vám samotným bude příjemné a budete se cítit dobře. To, jak často se budete muset holit závisí na tom: jak rychle konkrétně vám chloupky rostou.

Naše doporučení je holit se každé dva až tři dny, pokud toužíte po hladké pokožce. Tři až pět dní je ideální interval pro všechny ženy, které preferují pohodlí před dokonalostí nebo mají radši zastřihovače. Rychlost růstu chloupků se také řídí tím, jakou část těla zrovna holíte.

Jak se holit tam dole : Holte se po směru růstu chloupků – je to zdlouhavější, ale mnohem šetrnější. Na holítko příliš netlačte a pravidelně jej oplachujte. Mějte napnutou pokožku, abyste snížili riziko pořezání na minimum. Pro rychlejší regeneraci intimní partie na závěr opláchněte studenou vodou.

Jak se holit na zadku : Vmasírujte do pokožky hydratační olej na holení nebo gel na holení intimních partií. Napněte pokožku a holte. Holení po směru růstu chloupků je jemnější, ale s dobrou a ostrou žiletkou je možno se oholit i proti směru, v tomto případě se dostanete mnohem blíž ke kůži a oholení bude preciznější.

Jak nejlépe depilovat intimní partie

Práci usnadní gel nebo pěna na holení.

Tyto přípravky chloupky změkčují a připravují je na holení. Díky vytvořenému filmu navíc čepel lépe klouže po pokožce. Důležitá rada je, že vždy holíme ve směru růstu chloupků. To zabraňuje podráždění pokožky a předchází zarudnutí či pupínkům při holení.

Pokud se však problému chcete zbavit jednou pro vždy, způsob existuje pouze jeden – laserová epilace. Ta jako jediná zničí folikul chloupku. Stávající chloupek vypadne a nový již nebude mít z čeho narůst.Nemáte V klidu. Postačí i obyčejná voda nebo voda s mýdlem. Je však důležité odstranit z rány všechny nečistoty.

Čím dezinfikovat : Pro dezinfekci kuchyňských povrchů se často doporučuje použít dezinfekční prostředek na bázi alkoholu či stabilních kysličníků, který rychle odpařuje a nezanechává zbytky. Pro dezinfekci koupelny jsou vhodné prostředky, které obsahují chlór. Ty jsou účinné proti plísním a bakteriím.