Antwort Jak vyčistit filtr u sušičky Electrolux? Weitere Antworten – Jak vyčistit filtr sušičky Electrolux

Jak vyčistit filtr u sušičky Electrolux?
A oba z nich je potřeba pravidelně čistit. Horní filtr (filtr textilních vláken) byste měli prohlédnout po každém sušení a mokrou rukou otřít nečistoty. Pokud na síťce najdete zbytky pracích přípravků, vezměte si na pomoc kartáček a vlažnou vodu s mýdlem. Spodní filtr si zaslouží kontrolu alespoň 1krát za měsíc.Při menším znečištění stačí spodní filtr a molitanovou výplň přesát vysavačem, k vyčištění od odolných nečistot jej propláchněte proudem vlažné vody a poté nechejte důkladně proschnout, než jej vložíte zpět do sušičky.Je to jednoduché. Buben sušičky uvnitř vytřete vlhkým hadříkem a vodou s octem nebo citronem. Ocet nebo citron určitě máte vždy po ruce. Spolehlivě vám pomohou se zápachu během chvilky zbavit.

Kde je filtr v sušičce : Ten se nachází hned u dvířek před bubnem, nebo u některých typů v samotných dvířkách a přístup k němu je tak snadný. Je to filtr, který zachycuje ty největší nečistoty, a proto byste jej měli čistit po každém sušení – většinou stačí hrubé nečistoty vyjmout rukou a vytřít filtr navlhčeným hadříkem či ubrouskem.

Jak vyčistit spodní filtr u sušičky Whirlpool

Čistěte ho ideálně po každém sušení.

  1. Celý filtr vyjměte.
  2. Zmáčknutím paciček jej rozevřete.
  3. Rukou nebo ubrouskem setřete hrubé nečistoty.
  4. Pokud dále vidíte prach, dočistěte ho vysavačem.
  5. Obě strany k sobě zacvakněte zpět a vraťte součástku na místo.

Jak často měnit filtr v sušičce : V závislosti na intenzitě používání sušičky, minimálně však jednou za měsíc byste měli prověřit všechny filtry včetně toho, který je umístěn ve spodní části přístroje.

Jestliže je prádlo ze sušičky stále vlhké, možnou příčinu můžete hledat i v používání pračky. Když nastavíte praní bez odstřeďování nebo s nedostatečným odstředěním, znamená to, že prádlo vkládané do sušičky bude pro jeden cyklus sušení příliš mokré. Spouštění více cyklů sušení by ale mohlo vést k poškození prádla.

Filtry sušičky je třeba čistit pravidelně, ideálně po každém sušení. Jinak se sušička zanáší textilními vlákny, prachem, popřípadě zbytky pracích prostředků, drží v sobě vlhkost a může začít i zapáchat. Filtry zpravidla stačí setřít vlhkou rukou nebo propláchnout tekoucí vodou.

Proč smrdí prádlo že sušičky

Filtry sušičky je třeba čistit pravidelně, ideálně po každém sušení. Jinak se sušička zanáší textilními vlákny, prachem, popřípadě zbytky pracích prostředků, drží v sobě vlhkost a může začít i zapáchat. Filtry zpravidla stačí setřít vlhkou rukou nebo propláchnout tekoucí vodou.Vlákna se při vyšší teplotě poškozují a prádlo se může srazit nebo ztratit svůj tvar a pružnost. Je známo, že sušička sráží oblečení z vlny, hedvábí či krajky, a ani vysoká teplota těmto materiálům nesvědčí.Přístup ke kondenzátoru se může mírně lišit v závislosti na modelu sušičky, viz uživatelská příručka dodaná s vaším spotřebičem.

  1. Otevřete dveře.
  2. Otevřete kryt kondenzátoru.
  3. Otočením páky odemknete víko kondenzátoru.
  4. Sklopte víko kondenzátoru.
  5. Je-li to nutné, odstraňte vlákna z kondenzátoru a jeho prostoru.


Spotřebič přetěžujete

Stále vytahujete prádlo pomačkané Možná sušičku přeplňujete ve snaze ušetřit čas a usušit velký objem prádla najednou. Stále vaše prádlo nevypadá úplně dokonale Někdy se také doporučuje do sušičky vkládat speciální balónky proti mačkání prádla.

Proč prádlo nevoní : To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Jak vyčistit samočisticí kondenzátor : Dobrý večer Veroniko, Prostor pro kondenzátor je u tohoto typu sušičky samočistící a tudíž nerozebíratelný. Čištění je prováděno automaticky pomocí oplachu kondenzátoru vodou, kterou si sušička vezme z vrchního zásobníku na kondenzovanou vodu,proto je tam velice důležitá přítomnost toho modrého sítka v horním šuplíku.

Proč míčky do sušičky

Při sušení v sušičce můžete použít i speciální míčky. V sadě nalezte hned dva – Zelený a modrý změkčující míček, každý s rozdílnou tvrdostí a změkčujícími schopnostmi. Tvar míčků s výstupky po jeho obvodu dokáže během sušení v sušiče prádlo rozdělit, přenést teplo do vláken, a tím urychlit proces sušení.

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.Nejčastější příčinou je kromě příliš dlouhého skladování také nesprávné uchovávání. Skříň musí být dobře větraná, aby v ní mohlo docházet k dostatečné cirkulaci vzduchu. Velkým problémem je také ukládání nedostatečně proschlého oblečení.

Co dělat když smrdí vyprané prádlo : Řešením je občas vyprat například ručníky nebo utěrky na vysokou teplotu, která zničí bakterie i plísně. Nebojte se je téměř vyvařit na 90 °C, stačí jednou za měsíc při běžném využívání pračky. Pokud má pračka vlastní program čištění, pravidelně ho využívejte.