Antwort Jak vydělit číslo? Weitere Antworten – Jak se dělí pod sebe

Jak vydělit číslo?
Při písemném dělení píšeme číslo, které dělíme (nazývá se dělenec), vedle něj znaménko :, za ně číslo, kterým dělíme (nazývá se dělitel) a nakonec =. Vše tedy vedle sebe. Dobře si prohlédni animaci a dávej pozor, které číslo zatrhneme a dělíme dělitelem a také kam zapisujeme výsledek.Při dělení desetinných čísel se můžeme desetinné části snadno zbavit tak, že dělence i dělitele vynásobíme dostatečně velkou mocninou desítky. Následně pak čísla dělíme stejně jako přirozená čísla. Příklady: 8 : 0 , 2 = 80 : 2 = 40 8:0{,}2 = 80:2 = 40 8:0,2=80:2=40.Dělení beze zbytku

  1. Zatrhni tolik číslic, aby vzniklé číslo bylo větší než dělitel.
  2. Zatržené číslo vyděl a napiš výsledek za rovnítko.
  3. Dopočítej zbytek k číslu postupným násobením a zbytek zapiš pod zatržené číslo na další řádek – 11.
  4. Zatrhni další číslici a přepiš ji na řádek vedle zbytku 117.

Jak poznat že je číslo dělitelné 3 : 3. Číslo je dělitelné třemi, je-li jeho ciferný součet dělitelný třemi. 4. Číslo je dělitelné čtyřmi, je-li jeho poslední dvojčíslí dělitelno 4.

Jak se dělí Desetinym číslem

Desetinné číslo dělíme přirozeným číslem tak, jako by to bylo přirozené číslo. V podílu oddělíme tolik desetinných míst, kolik je v dělenci. Nejdříve obě desetinná čísla vynásobíme 10, 100 nebo 1 000 (podle toho, kolik desetinných míst má dělitel). Tak se dělitel změní na přirozené číslo a pokračujeme v dělení.

Co to je dělení : Dělení je v aritmetice binární operace mezi dvěma čísly daného číselného oboru, která je opačná (někdy se také používá termín inverzní) k operaci násobení. Vztah dělení k násobení je tedy analogický, jako vztah odčítání ke sčítání. označujeme jako podíl.

Pravidla dělitelnosti

  1. Číslo je dělitelné dvěmi, jestliže je sudé.
  2. Číslo je dělitelné třemi, jestliže ciferný součet je dělitelný třemi.
  3. Číslo je dělitelné čtyřmi, jestliže je poslední dvojčíslí dělitelné čtyřmi.
  4. Číslo je dělitelné pěti, jestliže končí nulou nebo pětkou.


Zatrhni tolik číslic, aby vzniklé číslo bylo větší než dělitel. Zatrhni 89>39, protože 8<39. Zatržené číslo vyděl a napiš výsledek za rovnítko. (odhadnout výsledek dělení ti půjde lépe, když dělená čísla zaokrouhlíš na desítky 90 : 40 = 2).

Kolik je 0 děleno 0

Nula dělená nulou je nula.Proč nemůžeme dělit nulou 6:0 ⇒ hledáme číslo, které se po vynásobení nulou bude rovnat šest ⇒ určitě neuspějeme, protože každé číslo se po vynásobení nulou rovná nule.Číslo je dělitelné devíti, právě když je jeho ciferný součet dělitelný devíti. Číslo jsme rozdělili na dvě části: • zelenou, která je dělitelná devíti bez ohledu na to, jaké cifry číslo obsahuje, červenou (ciferný součet), která nemusí být dělitelná devíti, ale když dělitelná devíti je, je devíti dělitelné celé číslo.

Sudá čísla jsou celá čísla, která jsou beze zbytku dělitelná dvěma. Sudá čísla končí cifrou 0, 2, 4, 6 nebo 8. Příklady sudých čísel jsou 138, 12, 0, 9356, -34, 6. Lichá čísla jsou celá čísla, která po dělení dvěma dávají zbytek jedna.

Jak spravne cist Desetinna cisla : Při sčítání a odčítání desetinných čísel postupujeme stejně jako při běžném sčítání a odčítání, pouze musíme mít čísla „zarovnaná“ podle desetinné čárky. Jako vhodná pomůcka (zejména při sčítání a odčítání pod sebou) může být doplnit si nuly zprava, aby obě čísla měla stejný počet cifer za desetinnou čárkou.

Jak vydělit desetinné číslo : Desetinné číslo dělíme přirozeným číslem tak, jako by to bylo přirozené číslo. V podílu oddělíme tolik desetinných míst, kolik je v dělenci. Nejdříve obě desetinná čísla vynásobíme 10, 100 nebo 1 000 (podle toho, kolik desetinných míst má dělitel). Tak se dělitel změní na přirozené číslo a pokračujeme v dělení.

Kolik je 4 děleno 0

Číslo zůstává nezměněno, když je děleno nulou.

Co je to dělitel

Máme-li přirozené číslo p, pak číslo q je dělitelem čísla p, platí-li že ho dělí beze zbytku. Čili existuje přirozené číslo k takové, že k*q=p. Číslo p se jmenuje také dělenec, q je dělitel ak k je podíl.Číslo a je dělitelné nenulovým celým číslem b právě tehdy, když a je celočíselným násobkem b, tj. a = k ⋅ b a = k\cdot b a=k⋅b. Jinými slovy: číslo a dává po dělení číslem b zbytek 0.

Jak nejrychleji zjistit prvočíslo : Prvočíslo je přirozené číslo větší než 1, které je beze zbytku dělitelné jen dvěma děliteli: jedničkou a samo sebou. Jednička není prvočíslo, neboť nemá dva různé dělitele.