Antwort Jak vydezinfikovat vzduch v bytě? Weitere Antworten – Jak dezinfikovat vzduch v místnosti

Jak vydezinfikovat vzduch v bytě?
Jako dezinfekce vzduchu v místnosti rozhodně stojí za vyzkoušení i éterické oleje jako grapefruit nebo citron (ten je mimochodem úžasný např. spolu s borovicí). Grep i citron se velmi často používají nejen k čištění ran, ale i při výrobě dezinfekční sprejů apod.Čističky vzduchu skvěle zachytávají prach, takže utírání prachu z nábytku a vysávání v místnosti, kde je čistička vzduchu nepřetržitě v provozu, se může provádět dokonce třikrát méně často. Čistička vzduchu by měla být určena na jeden kompaktní prostor. To může být například: Pokoj s kuchyňským koutem.Pořiďte si čističku a zvlhčovač vzduchu

Viry, roztoče, plísně, prach, cigaretový kouř i toxické výpary účinně vyčistí čistička vzduchu. Ta s HEPA filtrem se postará až o 99,97 % nečistot.

Co čistí vzduch : 8 rostlin čistících vzduch

  • Lopatkovec (Spathiphyllum) Lopatkovec si svým krásným a elegantním vzhledem získá každého, navíc i začátečníka potěší, že je zvyklý na nevlídné podmínky.
  • Tchynin jazyk (Sansevieria)
  • Toulitka (Anthurium)
  • Dračinec (Dracaena)
  • Aglaonema.
  • Aloe vera.
  • Fíkus (Ficus)
  • Filodendron (Philodendron)

Co se dá pouzit místo dezinfekce

kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe. Po vyčištění rány doporučuji místo klasických náplastí Akutol sprej.

Co lze pouzit jako dezinfekci : K dezinfekci rukou můžeme použít dezinfekční mýdla, gely nebo ubrousky. Vybírat bychom měli takové, které deklarují účinek na bakterie a viry. Dezinfekční ubrousky a gely jsou většinou na bázi alkoholu s větším či menším obsahem dalších antibakteriálních látek.

Přístroj bude pracovat nejúčinněji, pokud jej umístíte do centrální části místnosti a v malé vzdálenosti k oknům, protože především jimi pronikají nečistoty dovnitř. Pokud chcete přístroj používat v ložnici, je nejlepší umístit čističku vzduchu mezi okno a postel.

Obecně platí, že vyčištění vzduchu trvá dost dlouho, tudíž zapnutí na kratší dobu ničemu nepomůže. Jde o čas pod jednu hodinu. Určitě přístroj zapínejte během přítomnosti lidí.

Jak doma vycistit vzduch

Co můžete udělat pro zdravější vzduch:

  1. Pravidelně větrejte. Nejjednodušší způsob, jak osvěžíte vzduch v bytě, je pravidelné větrání.
  2. Pořiďte si rostliny, které čistí vzduch.
  3. Sledujte vlhkost v bytě
  4. Omezte polštáře a deky.
  5. Zapojte čističku vzduchu.
  6. Nábytek barvěte v dílně nebo na balkóně
  7. Pravidelně uklízejte.

Za suchý vzduch doma může nejčastěji vytápění centrálním topením, ale také topení v kachlových, peletových nebo krbových kamnech. V létě se vzduch vysušuje používáním klimatizace. V zimě můžete vlhkost v bytě snižovat i tím, že větráte.Ideálně kombinujte kytky s velkými listy a rostliny s hustým listovím:

  • Fíkus benjamin (Ficus benjamina)
  • Filodendron (Philodendron)
  • Toulcovka (Spatiphyllum spec.)
  • Šeflera dlanitolistá (Schefflera actinophylla)
  • Palma kentia (Howea forsteriana)
  • Banánovník habešský (Musa nebo Ensete)
  • Monstera.


Nemáte V klidu. Postačí i obyčejná voda nebo voda s mýdlem. Je však důležité odstranit z rány všechny nečistoty.

Co místo peroxidu : kromě zmiňovaného peroxidu vodíku je vhodný Dettol sprej, nebo LIVSANE čistící sprej na rány, který je v menším balení a tedy vhodnější na cestování. Ani jeden nepálí, nebarví a neštípe.

Jak si udělat domácí dezinfekce : Ingredience smíchejte v množství 830ml alkoholu, 42 ml peroxidu vodíku a 15 ml glycerolu.

Jak dlouho má být zapnutá čistička vzduchu

Obvyklá doba, kterou tato čistička potřebuje pro vyčištění jedné místnosti, jsou 3 hodiny. Pokud se v bytě někdo pohybuje, víří kolem sebe neustále prachové a další mikročástice. Proto je vhodné mít čističku puštěnou nepřetržitě. Běžet může 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Zvlhčovače můžete používat celoročně, ale využijete je hlavně od podzimu do jara. Obecně se zvlhčovat vzduch v létě příliš nedoporučuje. Docílíte toho, že si vyřadíte účinný regulační mechanismus = pocení, pot se totiž nebude odpařovat a vy se budete cítit jako ve skleníku.Pokud je relativní vlhkost nižší než 50 až 53 %, mohou pomoci zelené rostliny. Užitečná je však také vnitřní fontána, misky s vodou nebo sušení prádla. Ještě lepší jsou pasivní výparníky, které můžete zavěsit na topení. Pokud jsou hodnoty nižší než 40 %, je lepší použít účinnější zvlhčovače vzduchu.

Jak poznat suchý vzduch v bytě : Při dlouhodobém pobytu v místnosti se suchým vzduchem dochází k vysušování sliznic dýchacích cest a pokožky. Pociťujeme nepříjemné příznaky, jako jsou ucpaný nos, dráždění ke kašli, suchá napjatá pokožka, popraskané rty, pálení očí nebo bolesti hlavy. Také dochází ke zvýšení prašnosti a výskytu statické elektřiny.