Antwort Jak vydezinfikovat sušičku? Weitere Antworten – Jak dezinfikovat sušičku na prádlo

Jak vydezinfikovat sušičku?
Několikrát otřete vnější povrch přístroje pomocí utěrky SOFT SINGLE-USE namočené v etanolovém roztoku (70%). Vyhněte se dezinfekčním prostředkům na bázi chloru. Používejte pouze v dobře větraných prostředích.Pravděpodobně nejrozšířenější variantou jsou voňavé ubrousky do sušičky. Jeden až dva ubrousky jednoduše vložíte do bubnu s prádlem a po použití vyhodíte. Jejich výhodou je velký výběr, dobrá dostupnost a snadné použití.Je to jednoduché. Buben sušičky uvnitř vytřete vlhkým hadříkem a vodou s octem nebo citronem. Ocet nebo citron určitě máte vždy po ruce. Spolehlivě vám pomohou se zápachu během chvilky zbavit.

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané : Řešení:

  1. Zvolte vhodný sušicí program. Použijte časový program, nesušte prádlo příliš dlouho.
  2. Prádlo ze sušičky vyjměte ihned po ukončení programu.
  3. Nepřekračujte maximální náplň uvedenou v části o programech nebo zobrazenou na displeji.

Jak dezinfikovat prádlo

Dezinfekce je další možnost, jak zbavit prádlo mikroorganismů. K běžnému pracímu prášku přidejte speciální dezinfekční prostředek, který zakoupíte v drogeriích. Ty podle výrobců zahubí až 99 % bacilů i při nízkých teplotách či dokonce při ručním praní.

Jak často čistit filtr u sušičky : A oba z nich je potřeba pravidelně čistit. Horní filtr (filtr textilních vláken) byste měli prohlédnout po každém sušení a mokrou rukou otřít nečistoty. Pokud na síťce najdete zbytky pracích přípravků, vezměte si na pomoc kartáček a vlažnou vodu s mýdlem. Spodní filtr si zaslouží kontrolu alespoň 1krát za měsíc.

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Při každém sušení prádla v sušičce se z oblečení i ostatních textilií uvolňuje nejen prach, ale i textilní vlákna, vlasy, zvířecí chlupy či zbytky pracích prostředků. Toto vše se v sušičce usazuje, a pokud nedochází k pravidelnému čištění, ztrácíte výkon sušení a prádlo může být vlhké.

Proč smrdí prádlo ve skříni

Nejčastější příčinou je kromě příliš dlouhého skladování také nesprávné uchovávání. Skříň musí být dobře větraná, aby v ní mohlo docházet k dostatečné cirkulaci vzduchu. Velkým problémem je také ukládání nedostatečně proschlého oblečení.Při sušení v sušičce můžete použít i speciální míčky. V sadě nalezte hned dva – Zelený a modrý změkčující míček, každý s rozdílnou tvrdostí a změkčujícími schopnostmi. Tvar míčků s výstupky po jeho obvodu dokáže během sušení v sušiče prádlo rozdělit, přenést teplo do vláken, a tím urychlit proces sušení.Dezinfekce pračky: K dezinfekci pračky nalijte 45 ml do otvoru pro aviváž. Nepřidávejte žádný jiný přípravek. Nastavte čisticí cyklus. Použití v ruce: Nalijte 1/2 uzávěru přípravku (20 ml) do 3,5 litrů vody (poslední voda při praní).

Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.

Jak vycistit filtr od sušičky : Řešení

  1. Otevřete dveře.
  2. Stisknutím tlačítka otevřete filtr.
  3. Vlhkou rukou očistěte obě části filtru.
  4. V případě potřeby vyčistěte filtr vysavačem.
  5. V případě potřeby odstraňte vlákna z hrdla filtru a těsnění.
  6. Pokud jsou filtry nadměrně znečištěné nebo mají vodní kámen, je třeba je umýt pod tekoucí vodou nebo odvápnit.

Jak vyčistit spodní filtr u sušičky : Při menším znečištění stačí spodní filtr a molitanovou výplň přesát vysavačem, k vyčištění od odolných nečistot jej propláchněte proudem vlažné vody a poté nechejte důkladně proschnout, než jej vložíte zpět do sušičky.

Proč prádlo po vyprání smrdí

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Vlákna se při vyšší teplotě poškozují a prádlo se může srazit nebo ztratit svůj tvar a pružnost. Je známo, že sušička sráží oblečení z vlny, hedvábí či krajky, a ani vysoká teplota těmto materiálům nesvědčí.Prádlo sušené v sušičce je nejlepší vyndat, když je ještě teplé. Pak jej není třeba žehlit, ale stačí ho jen protřepat a uložit do skříně.

Jak na zapáchající prádlo : Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně do praní přidejte kypřící prášek nebo ocet dle výše zmíněných návodů a můžete dosáhnout silnějšího účinku.