Antwort Jak vybrat předzesilovač? Weitere Antworten – Jak vybrat spravny zesilovač

Jak vybrat předzesilovač?
V případě volby zesilovače na reproduktory by měl výkon zesilovače být v rozmezí 60-80% zatížitelnosti reproduktorů. V případě volby zesilovače na subwoofer, je princip právě opačný. Jeho výkon by měl být cca o 20% vyšší, než je zatížitelnost subwooferu.Použijte jedinou správně konstruovanou zásuvkovou lištu a v případě, že váš gramofonový předzesilovač disponuje také vypínačem zemnění, vypněte ho. způsobovat elektromagnetické rušení z běžně používaných moderních zařízení spotřební techniky.Jinak předzesilovač vylepšuje "kvalitu" signálu, kdežto zesilovač "sílu" signálu (např. při následném rozbočování na více přijímacích míst).

Jak funguje předzesilovač : Předzesilovač je elektronický zesilovač, který mění slabý elektrický signál na takový, jehož síla ještě není moc poznamenaná šumem ale síla je dostatečná pro pozdější použití. Bez toho by byl konečný signál příliš ovlivněn šumem a byl by zkreslený.

Co znamená zesilovač třídy D

třída D – převod signálu na pulzně šířkovou modulaci PWM na výstupu, velmi vysoká účinnost 80 – 90%, velké výkony, průměrné zkreslení, pro profesionální použití i průmysl, horší elektromagnetická kompatibilita.

Jak zjistit výkon zesilovače : hodnoty napětí z osciloskopu, že výkon dává hodnota efektivní, takže výkon vypočtete: max. hodnota napětí nadruhou, děleno 2, děleno odporem zátěže. Příklad: Jedna půlvlna sinusovky špička-špička 40V, zátěž 4Ohmy. Výkon je: 40 na druhou, čili 1600, děleno 2 je 800, děleno 4Ohm dává 200W sinusového výkonu.

O předzesilovači

Každý gramofon hraje správně jen za pomocí předzesilovače. Úloha předzesilovače je velmi důležitá, protože upravuje hudbu zachycenou přenoskou na vinylu pro vstup do zesilovače. Jedná se hlavně o úpravu nízkých a vysokých tónů. Bez úpravy zvuku by přehrávaná deska nezněla vůbec dobře.

Gramofonové předzesilovače pro ty gramofony a zesilovače, které jím nedisponují. Umožňují měnit MM a MC přenos, některé mají i USB k zálohování nahrávky.

Co je to integrovaný zesilovač

Integrovaný zesilovač je nejobyklejší provedení zesilovače. Jednoduše k němu připojíte zdroj zvuku a reprosoustavy a audio sestava je hotová. Integrovaný zesilovač v sobě kombinuje dvě základní funkce – předzesilovač a koncový zesilovač.Zesílení zesilovače je proto vždy definováno poměrem změny výstupního napětí nebo proudu ke změně napětí nebo proudu na vstupu. Jde-li o střídavý signál, považujeme střídavé napětí (proud) za periodické změny a zesílení je analogicky dáno poměrem velikosti výstupního k velikosti vstupního střídavého signálu.Věnujme se však nyní analogovým zesilovačům třídy AB a "digitálním" zesilovačům třídy D. Tedy zesilovačům, které jsou v současnosti nejčastěji zastoupené jak v automobilech, tak domácnostech. Hned na úvod je potřeba zmínit, že zesilovače třídy D nejsou digitální zařízení.

Podle druhu a frekvence vstupního signálu

zesilovače nízkofrekvenční (20Hz – 20kHz), zesilovače vysokofrekvenční (nad 20kHz), impulsové zesilovače (přenos dat apod.), stejnosměrné zesilovače.

Kolik OHMU repro : Pokud se ptáš přímo na reproduktor, profesionální reproduktory mají obvykle nominální impedanci 8 ohmů, reprosoustavy pak obvykle 8 nebo 4 jmenovitě, málokteré mají 2 ohmy.

Jak změřit zesilovač : Pro měření použijeme generátor, na kterém pomocí EV1 nastavíme výstupní napětí takové velikosti, aby nedocházelo ke zkreslení výstupního signálu zesilovače. Nejlepší je nastavit velikost vstupního signálu na kmitočtu 1kHz. Na voltmetru EV2 odečteme hodnoty napětí U2 pro různé kmitočty.

Co je výkonový zesilovač

Výkonové koncové zesilovače jsou zařízení, která zesilují elektrické signály, které byly nastaveny na odpovídající hlasitost a tón a vyslané z mixu na úroveň, kterou lze převést na akustický zvuk pomocí reproduktorů.

třída D – převod signálu na pulzně šířkovou modulaci PWM na výstupu, velmi vysoká účinnost 80 – 90%, velké výkony, průměrné zkreslení, pro profesionální použití i průmysl, horší elektromagnetická kompatibilita.Aktivní reproduktor má v těle vestavěný zesilovač. Pasivní naopak vyžaduje ještě externí zesilovač nebo receiver.

Co určuje pracovní bod zesilovače : V podstatě jde o to, do jaké míry bude tranzistor v klidovém stavu (bez buzení) otevřen, případně uzavřen. Pracovní bod se týká převodní charakteristiky tranzistoru, po které se pracovní bod s časem pohybuje v závislosti na okamžité úrovni a polaritě vstupního signálu.