Antwort Jak vybrat nejlepší nafukovací vířivku? Weitere Antworten – Jaká je nejlepší vířivka

Jak vybrat nejlepší nafukovací vířivku?
Vířivky pro 6 a více osob

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 92,3 % Vítěz srovnání Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon Přečíst recenzi 27 000 Kč
Top 2 85,7 % Nejlepší cena/výkon Bestway 60023 Lay-Z-Spa St. Moritz Přečíst recenzi 15 000 Kč
Top 3 73,8 % Pro nenáročné Belatrix Luxury 155 Přečíst recenzi 10 200 Kč

27. 3. 2024Většina běžných vířivek má příkon ohřevu 2000 W, ty větší mohou mít až 5000 W. To znamená, že za každou hodinu ohřevu, spotřebuje 2 – 5 kW elektrické energie. Za 8 hodin ohřevu, který je běžně potřebný pro zahřátí vody z 20°C na teplotu 37 – 39 °C, zaplatíte při běžném tarifu 5 Kč za kW, to je 80 – 200 Kč denně!Životnost je jen několik let: i přes zdokonalení použitých materiálů mají nafukovací vířivky pořád omezenou životnost a v průměru vydrží pět až sedm let.

Jaký podklad pod nafukovací vířivku : Vířivka potřebuje jednotný, odolný a vodorovný povrch, který bude dostatečně pevný, aby unesl váhu napuštěné vířivky včetně koupajících se osob. Jedná se o váhu až 630 kg/m2. Podklad může být z betonové desky, ze zámkové dlažby, zahuštěného štěrku, pražců nebo dřevěné podlahy.

Jak dlouho má běžet filtrace ve vířivce

Všechny trysky, vodopády, fontány i jiné otvory musí být během procesu filtrování otevřené, aby se z nich odfiltrovala stojící voda, která se kazí nejrychleji. Při použití filtrace v nafukovacích vířivkách ji doporučujeme nechat puštěnou alespoň 12 hodin denně.

Jak často chodit do vířivky : 2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.

Spotřeba elektřiny při používání vířivky denně

Měsíčně tak je potřeba 140 hodin ohřevu, což při příkonu 2,2 kW a ceně 6 Kč za KWh vychází zhruba na 1800 Kč při denním používání za jeden měsíc. Za rok bude potřeba 1680 hodin ohřevu a cena kolem 21 000 Kč.

Nejvíce času vám zabere vyčistit filtr do vířivky, pokud je však budete provádět důkladně a pravidelně, bohatě vám na ně postačí 15 minut jednou za 7 až 14 dní. Samozřejmě v případě kvalitních vířivek s kvalitním filtračním systémem.

Co když ve vířivce je pH nižší

S pH souvisí také alkalita vody, která je v našich končinách většinou poměrně vysoká. Alkalitu nelze snižovat běžnými prostředky pro úpravu vody ve vířivce, lze ji pouze zvyšovat. Snižování se provádí odfiltrováním minerálních látek a dalších složek z vody, jejichž obsah se liší místo od místa.Co říkají na výměnu vody ve vířivce obecná doporučení

  1. Podle doporučení byste vodu ve vaší soukromé vířivce měli měnit přibližně jednou za 3 až 6 měsíců.
  2. Kromě správné péče je důležitým faktorem také četnost užívání vířivky.

Pěna na povrchu vodní hladiny vzniká pohybem vody, pokud voda ve vířivce obsahuje látky, které mění její povrchové napětí.

Pokud máte vířivku napuštěnou celoročně, nejméně 3× za rok doporučujeme kompletně vyměnit vodu a vnitřek vířivky vyčistit. Pokud ji nepoužíváte příliš často, je lepší po každém koupání vířivku vypustit a dle potřeby znovu napustit.

Jak dlouho může být ve vířivce : 20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.

Kolik stojí vyhřívání vířivky : Spotřeba elektřiny při používání vířivky denně

Měsíčně tak je potřeba 140 hodin ohřevu, což při příkonu 2,2 kW a ceně 6 Kč za KWh vychází zhruba na 1800 Kč při denním používání za jeden měsíc. Za rok bude potřeba 1680 hodin ohřevu a cena kolem 21 000 Kč.

Kolik stojí vířivka mesicne

Celkové měsíční provozní náklady na vířivky

Od tohoto zjištění se potom dále odvíjejí i celkové provozní náklady každé vířivky, které můžou být od 500 Kč měsíčně. Pokud si nebudete při výběru dávat pozor, mohou se celkové provozní náklady vířivky pohybovat klidně i kolem 5 000 Kč za měsíc a více.

Hodnota pH by se měla pohybovat mezi 7,2–7,8.

Vyšší hodnoty zase způsobují usazování vodního kamene, snižují účinnost chlorové dezinfekce a poškozují filtry. Alkalita by se měla pohybovat v rozmezí 80–120 ppm a doporučená tvrdost vody ve vířivce je 100–300 ppm.Do vířivky by neměli chodit lidé s křečovými žilami, kožními problémy, mokvavými skvrnami, vážným onemocněním srdce a s horečkou a dále ti, kterým hrozí možný kolaps, tedy například epileptici. Příliš se nedoporučuje ani během těhotenství, především pak v prvním trimestru, kdy by se těhotné měly vyhnout horké vodě.

Co dát do vody aby se nekazila : Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.