Antwort Jak vybrat krém na opalování? Weitere Antworten – Jaký je rozdíl mezi SPF 30 a 50

Jak vybrat krém na opalování?
Uvádí se, že SPF 30 blokuje 97,4 % UVB záření, zatímco SPF 50 blokuje 98 %. Rozdíl v účinnosti je malý, zato vyšší faktor obsahuje více aktivních částic, které mohou být nebezpečné, obzvlášť v krémech na chemické bázi.Na letní měsíce vždy zvolte SPF 30 nebo SPF 50. Podle ročního období: V zimě se sice nespálíte, ale UVA záření působí celoročně. Zatímco v létě je pro vás nejdůležitější SPF, zbytek roku hledejte širokospektrální krémy s vysokou UVA ochranou.Číslo na opalovacích krémech označované jako ochranný UV faktor, je ve skutečnosti SPF faktor (Sun Protect Factor). Udává, jaká část slunečního záření se při použití dostane do kůže a prodlouží tím dobu pobytu na slunci bez poškození kůže.

Jak dlouho vydrzi opalovací krém 50 : UVB záření nelze nikdy zcela odfiltrovat, proto je důležité opětovně nanášet ochranu SPF alespoň každé 2 hodiny.

Jaké je nejlepší SPF

Ideální je pleťový krém s SPF alespoň 30, mnohem lepší je ale SPF 50. Nezapomínejte ani na základní pravidla. Krému potřebujete množství nanesené na dva prsty (opravdu ani o kapku míň, i když vám to připadá hodně). A mažte se, i když slunce zrovna nesvítí.

Jaké SPF vybrat :

UV index kožní fototyp
I – velmi světlý II – světlý
1–3 SPF 15 SPF 10
4–6 SPF 25 SPF 20
7–9 SPF 40 SPF 30

Doporučené

  • GS Betakaroten Gold 15 mg 30 kapslí GS Betakaroten gold je doplněk stravy ve formě kapslí.
  • Akce.
  • GS Betakaroten Gold 6 mg 30 kapslí
  • Akce.
  • Walmark Beta karoten 6 mg 90 tobolek.
  • Walmark Vitamin A Max 32 tobolek.
  • Ladival Beta Karoten 15 mg 60 tobolek.
  • Bioaktivní Karoten rodinné balení 90+30 kapslí


Přípravek s faktorem 10 ochrání před UVB zářením z 90 %, s faktorem 30 odfiltruje 97 % záření a přípravek s faktorem 50 celých 98 % záření UVB. Zohledněte proto při výběru vhodného přípravku potřeby svojí pleti. Například pro pleť s výraznou pigmentací je bezpečnější používat SPF 50.

Co znamená pa++++

PA je japonská stupnice ochrany proti slunci uváděná jako PA+, PA++ nebo PA+++. Více "+" symbolizuje větší UVA ochranu. Star rating systém měří stupeň absorbance UVA/UVB pro výrobek ochrany proti slunci a určuje příslušnou UVA star kategorii. Poskytuje ochranu proti UVA na 2-4 hodiny.Každý opalovací krém má symbol malé otevřené nádoby s trvanlivostí vytištěnou na zadní straně. Například je uvedeno "12M", což znamená, že sluneční ochrana má trvanlivost nejméně dvanáct měsíců po otevření. Často má však opalovací krém delší trvanlivost, takže jej můžete zcela vyčerpat.Doporučené množství opalovacího přípravku činí 2 mg / cm2 kůže. V praxi to při použití na celé tělo (dospělého člověka) znamená přibližně 36 g krému, což představuje asi 6 čajových lžiček, tedy přibližně pětinu 200 ml balení.

Pokud cítíte pnutí nebo svědění pokožky, máte pleť suchou. V případě, že se začíná objevovat mírný lesk na čele, bradě a nosu neboli T-zóně jedná se o pleť smíšenou. Jestliže je pleť lesklá jak v T-zóně, tak na tvářích, jde o mastný typ. Normální typ pleti nevykazuje žádné výraznější změny.

Jaký UV index opaluje : Ochranu opalovacím přípravkem vyžaduje UV index vyšší než 3. Při UV indexu 11 a výš se nedoporučuje vycházet na slunce. Aktuální UV index můžete zjistit zde. Chraňte sebe a svou kůži i z druhé strany.

Kdy začít užívat beta karoten : Jak dlouho užívat beta karoten, abychom při opalování z jeho prospěšnosti vytěžili maximum Doporučuje se začít měsíc před opalováním, poté brát beta karoten i během opalování a pro zachování hezkého opálení jej užívat ještě měsíc nato. Obvyklé dávkování je jedna kapsle slabšího beta karotenu denně.

Jak na rychlé opálení

Vůbec nejlepší taktika, jak rychle zhnědnout, je trávit na slunci méně času, ale zato denně nebo obden. Já to dělám tak, že napoprvé na slunci strávím 15 minut a každý další den čas slunění o něco navyšuju, až dosáhnu svého maxima 30 minut.

SPF faktor se vypočítá vydělením dávky slunečního záření potřebné k vyvolání zčervenání kůže dávkou potřebnou k vyvolání zčervenání bez opalovacího krému. Tento výpočet vychází z aplikace 2 miligramů (mg) opalovacího krému na každý čtvereční centimetr (cm) povrchu kůže.Zkratka SPF znamená Sun protection factor, tedy „ochranný faktor“. Laicky řečeno, je to měřítko, které upozorňuje na dobu, po kterou se můžete bezpečně vystavit slunce. Pokud víte, že se spálíte za 10 minut bez krému se SPF, vynásobte toto číslo číslem ochranného faktoru na produktu.

Jaký UV faktor : SPF 30 a vyšší

SPF neboli ochranný faktor nám prozradí, kolik % UVB záření dokáže krém odfiltrovat. Např. Proč je potřeba SPF 30 a vyšší Většina dermatologů doporučuje opalovací krémy SPF 30 a vyšší SPF 50+.