Antwort Jak vybělit bílý svetr? Weitere Antworten – Jak obnovit bílé prádlo

Jak vybělit bílý svetr?
Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.Bílé bavlněné prádlo snese teplotu 60 °C, umělé materiály perte raději na 40. V každém případě ale zkontrolujte štítek na oblečení. Pračku plňte maximálně do dvou třetin, v přeplněné se prádlo nevypere. Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky.Bělicí prostředek vrátí prádlu zářivou barvu

Vyskytují se v práškové i tekuté podobě, obvykle je stačí nasypat či nalít do zásobníku a pustit prací program o min. teplotě 60 °C. U velmi zašlého prádla je lepší rozpustit bělidlo ve vodě v daném poměru, nechat prádlo v roztoku přes noc a až poté vyprat v pračce.

Jak vybělit zasle bílé prádlo : Zaprané bílé prádlo rozzáříte díky citronu. Prádlo nechte odmočit ve vodě s několika plátky nakrájeného citronu, případně vytvořte lázeň z vody a citronové šťávy. Budete překvapeni výsledkem. Proti zašednutí skvěle fungují i obyčejné vaječné skořápky.

Jak na Zaprané bílé prádlo

Prášek do pečiva pomůže s vybělením prádla, jedlá soda pak s udržení zářivé bělosti. Oba prášky můžete používat stejným způsobem – můžete je přidat rovnou do bubnu pračky, nebo v roztoku prášku a vody nechat prádlo par hodin před praním namočené. Jedlá soda, která změkčuje vodu, má ale při úklidu mnohem více využití.

Proč žloutne bílé prádlo : V této situaci také hodně záleží na typu tkaniny, ale to není jediná záležitost, která ovlivňuje barvu bílé. Ke žloutnutí bílých oděvů přispívá několik faktorů. Jednak vlhkost vzduchu, kontakt látky s vaším tělem a kontakt s potem. Částice potu se bohužel vsáknou do materiálu a po určité době změní barvu oděvu.

Základem běloskvoucího oblečení je správný způsob praní. Pamatujte si proto, že bílé prádlo by se mělo prát nejméně na 60 °C. Výjimkou jsou syntetické materiály a jemné tkaniny, které vyžadují nižší teplotu (jak prát jednotlivé kousky najdete na jejich rubové straně na etiketě s pracími symboly).

Na tempery a vodovky většinou stačí voda a běžný prací prostředek, který jste doma zvyklí používat. Obě barvy jsou rozpustné ve vodě, a to i poté, co zaschnou. Pokud by přece jen nějaké barvivo zůstalo, použijte odstraňovač skvrn.

Jak vybělit Zaprané bílé tričko

Postačí vám k tomu obyčejný ocet a voda. Smíchejte tři lžíce octa s litrem vody a v této lázni nechte daný kousek oblečení namočený několik hodin. Poté ho stačí vyprat jako obyčejně a je to! A nebojte se, octový zápach na textilu nezůstane.Zatuchlé prádlo dejte do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Nechte působit přes noc, nebo alespoň několik hodin. Až prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně přidejte kypřící prášek nebo ocet, abyste dosáhli silnějšího účinku.To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Jedlá soda

Zamíchejte čtyři lžičky jedlé sody a čtvrt skleničky vody. Směs naneste na žlutou skvrnu starým zubním kartáčkem, rozetřete a nechte hodinu působit. Poté vyperte ve vlažné vodě a osušte (ne však na přímém slunci nebo v sušičce). V případě potřeby ještě několikrát opakujte.

Jak se pere bílé prádlo : Bílé prádlo by se mělo prát minimálně na 60 °C, pokud to výrobce neuvádí na visačce jinak. Navíc, aby se skutečně dobře vypralo, nesmí být buben pračky přeplněný. Pokud pračku ládujete až do okamžiku, kdy už se do ní nevejde ani ponožka, pak je příčina vašeho zapraného prádla právě odhalena.

Jak se zbavit zatuchlého zápachu : Kypřící prášek odstraňuje zatuchlý zápach z prádla a navíc ho osvěží a rozjasní. Soda – dobře pohlcuje pachy také soda. Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin.

Proč prádlo po vyprání smrdí

To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Po praní pračku nenecháváte otevřenou

Pokud prádlo z pračky nevoní, na vině může být také nedostatečné odvětrávání. Po vyprání prádla byste měli nechat zásobník i dvířka bubnu vždy otevřené a to minimálně celou noc. Jen tak se vyhnete plísním, které se mohou v pračce tvořit.Sušení na slunci vyhovuje bílému prádlu i vaší peněžence

Nejvhodnější dobou pro sušení prádla je jaro až babí léto. Prádlo venku díky intenzivním slunečním paprskům a větru rychle schne.

Jak odstranit bláto : Namočte zašpiněné oblečení do octové lázně – 3 lžíce octu na litr vody a nechte pár hodin odmočit. Následně dejte do pračky na standardní prací program. S mastnotou zatočí soda. Skvrny namočte a naneste na ně sodu.