Antwort Jak vybavit penál? Weitere Antworten – Co do penálu pro prvňáčky

Jak vybavit penál?
Do penálu kupte základní psací potřeby jako pero, tužky, pastelky, gumu a ořezávátko. Dále se určitě budou hodit kulaté nůžky a kratší pravítko. Další důležitou položkou jsou samozřejmě sešity a případně box či desky (A4), ve kterých budou prvňáčkovy sešity v bezpečí. Do desek můžete uložit i abecedu.Co všechno by mělo v penálu pro prvňáčka být

  1. Trojhranné tužky různé tvrdosti.
  2. Psací pero – někdy jej učitelé nechtějí hned od začátku.
  3. Pastelky – ideálně trojhranné a s tuhami, které se nelámou.
  4. Ořezávátko.
  5. Guma.
  6. Pravítko o délce 20 cm.
  7. Nůžky s kulatou špičkou.

Do penálu prvňáčka patří základní potřeb pro psaní a kreslení, tedy psací pero, tužky, pastelky, guma, ořezávátko a nůžky s kulatou špičkou. Jiné věci pro start školní docházky nejsou potřeba. Na pastelkách se vyplatí nešetřit, a vsadit na tradiční a osvědčené značky, protože rozdíl může být zásadní.

Co je potřeba do první třídy : Do první třídy je potřeba aktovka, bačkory, sáček na tělocvik a na bačkory (pro začátek jeden stačí a potom uvidíte, jestli je potřeba ještě jeden), kapsář na výtvarné potřeby, desky na abecedu (desky na písmenka), láhev na pití a krabičku na svačinu, penál.

Co má být v penále

Penál by měl být předně pro děti přehledný. Tedy do první třídy určitě nedoporučujeme tzv. hrabák, tedy pouzdro, kde leží psací potřeby volně. Důležité je totiž dostatečné množství poutek nejen pro tužky, pastelky a pera, ale také pro gumu, ořezávátko a krátké pravítko.

Jak vybrat první aktovku : Desatero při výběru aktovky do první třídy

  1. Správná velikost.
  2. Anatomicky provedená zádová část.
  3. Polstrované a nastavitelné ramenní popruhy.
  4. Váha maximálně 1,2 kg.
  5. Stabilita i po otevření klopy.
  6. Nezbytné reflexní prvky.
  7. Pevné a ideálně voděodolné dno.
  8. Omyvatelný a vodoodpudivý povrch (případně doplnit pláštěnkou)

Předškolák by měl :

  • Vyslovovat všechny hlásky.
  • Správně držet tužku mezi palcem a ukazováčkem.
  • Pracovat samostatně v kolektivu ostatních dětí.
  • U zadaného úkolu vydržet aspoň čtvrt hodiny a být schopen práci dokončit.
  • Mít číselnou představu do pěti.
  • Pojmenovat základní barvy.
  • Pojmenovat základní geometrické tvary.


První třída. Je opravdu pro děti náročná, objevují svět počítání, učí se písmenka, slabiky, tvoření slov. Učí se psát, zvykat si na školní režim, poslouchat paní učitelku, vydržet v klidu v lavici, dělat si úkoly, na známkování…. Přicházejí zdary i nezdary.

Co se dítě naučí v první třídě

Hlavními předměty v první třídě jsou český jazyk, matematika a kreslení forem. V českém jazyce se děti učí poznávat a psát velká tiskací písmena. Postupují přitom tak jako kdysi naši předkové – od obrázku k písmenu.Vybírejte tašky s výškou okolo 34 – 36 cm, případně využijte nabídku s výškově nastavitelnými ramenními popruhy. Batohy pro tuto výšku dětí bohužel nejsou na trhu. Často se setkáváme s příliš širokými ramenními popruhy, měly by být na hraně 3 cm.Co má dítě zvládat při nástupu do školy

samoobslužné,“ říká Miroslava Soldátová, „budoucí prvňáček by se měl umět rychle obouvat, zouvat, zašněrovat a zavázat si boty, oblékat, svlékat a skládat věci spořádaně na hromádku, umět rozepínat a zapínat knoflíky a zipy u bundiček, umýt si ruce, obsloužit se na WC apod.

Čím bude prvňáček psát V první třídě začínají děti psát tužkou číslo 2 (tvrdost HB). Určitě využije pastelky. Jelikož se děti teprve učí správně držet psací potřeby, doporučujeme koupit ergonomické tužky a pastelky.

Jakou aktovku do školy : Správně zvolená školní aktovka odpovídá svou výškou délce zad dítěte, konkrétně vzdálenosti mezi křížovou kostí a rameny. Pro dítě vysoké 116 centimetrů a méně je ideální výška aktovky mezi 34 a 36 centimetry. Pokud váš prvňáček měří 116 až 125 centimetrů, zvolte pro něj aktovku s výškou od 36 do 38 centimetrů.

Jak vybírat aktovku : Aktovky musí vážit méně než 1,2 kilogramu. Ale pediatři doporučují, aby děti nosily na zádech pouze 10 – 12 % své váhy. Pokud tedy máte drobnější dítko, zaměřte se hlavně na váhu školní tašky. U nás seženete už aktovky a batohy kolem 700 až 800 gramů, což může mít velký význam.

Na co se ptají u zápisu

Co by mělo dítě k zápisu umět I tady záleží na škole. Nicméně platí, že nejčastěji se dítěte budou ptát na jméno a příjmení, kolik je mu let, kde bydlí, jak se jmenuje maminka, tatínek, sourozenci, jaké povolaní rodiče vykonávají.

V běžných mateřských školách se zpravidla vyžaduje, aby dítě umělo a znalo: své jméno a příjmení, vědět a poznat svou značku ve školce. samo si dojít na toaletu (pleny či pravidelné pomočování je nepřípustné. Samozřejmě občas se může stát, že se dítě zabere do hry či nestihne doběhnout na WC a počůrá se)Předškolák by měl mít osvojeny základní pohybové dovednosti jako např. překonat určitou vzdálenost, překážku přeskokem, výskokem, skokem (přes lavičku, polštář apod.), udržet rovnováhu, skákat po jedné noze, chytat a házet míč, skákat přes švihadlo, zvládnout jednoduchý rytmický pohyb.

Co má dítě umet v prvni tride : Mělo by umět stříhat nůžkami a lepit věci k sobě. Nakreslit postavu se všemi jejími částmi (např. uši, krk, prsty apod.) Sebeobsluha – dítě se musí umět samo oblékat a svlékat, zavázat si tkaničky, zapínat zipy i knoflíky nebo používat příbor.