Antwort Jak vrstvit miminko v zimě? Weitere Antworten – Kdy jít s novorozencem ven v zimě

Jak vrstvit miminko v zimě?
S miminkem můžete chodit ven ihned po návratu z porodnice, pokud není teplota nižší než –5 °C.Nejspolehlivěji však funguje sáhnutí na zátylek miminka. Zátylek by měl být suchý a teplý. Pokud je miminko zpocené, víte, že máte ubrat vrstvu. Pokud je zátylek naopak studený, miminku je zima a je potřeba ho přiobléct.V zimě je oblékání vcelku jednoduché, dítěti body, tepláčky, ponožky, mikinu a hrubou čepici. Šátek, zimní nosící bunda, popř. nosící vsadka nebo zateplovací kapsa a můžeme vyrazit! Pokud máme pod bundu ještě nosící mikinu, vynecháme mikinu u dítěte.

Jak obléci miminko do mrazu : Pokud si nejsme jistí, zda je dítěti teplo nebo zima, odborníci považují za nejvhodnější přiložit ruku na krk – zátylek. Pokud je studený, je mu zima a je třeba přidat ještě jednu vrstvu oblečení nebo přikrýt dekou. Jestliže je vlhký, zpocený, je třeba mu jednu vrstvu svléknout.

V čem má spát miminko v zimě

Během podzimu, zimy a jara je doporučováno používat zimní nebo celoroční spací pytel. Ten vlastně nahrazuje přikrývku, takže je pod něj nutné děťátku obléknout buď vnitřní spací pytel, nebo body. Podle pokojové teploty pak zvolíte, jestli body s krátkým, anebo dlouhým rukávem.

Jak dlouho můžu být s miminkem venku : Zdravé dítě po šestinedělí může trávit venku na čerstvém vzduchu až 5 hodin denně. V zimních měsících je třeba délku pobytu venku přizpůsobit aktuálnímu počasí a venkovní teplotě. Rozhodně stojí za to snažit se každý den jednou i dvakrát vyrazit s děťátkem na procházku a dopřát mu pobyt na čerstvém vzduchu.

Spodní vrstva může být přiléhavá – doporučujeme punčocháče nebo legíny a body. Navrch si přidej další vrstvu kalhot a svetřík s dlouhým rukávem. Vše dokonči bundou nebo kombinézou, čepicí nebo kuklou pro miminko, palčáky a teplými ,,botičkami”. Vybírej si vždy prodyšné látky.

Stačí body s dlouhým rukávem, dupačky a nebo tričko, punčocháče a lehké ponožky. Takto oblečené miminko dáte do kombinézy (praktické jsou ty, které mají uzavřené rukávy i nožičky) a vy pak nemusíte přidávat ještě rukavice a botičky. Nezapomeňte také na teplou zimní čepičku, protože od hlavy uniká teplo nejvíce.

Co je potřeba pro zimní miminko

Výbava pro zimní miminka

  • body s dlouhým rukávem.
  • dupačky a polodupačky.
  • overaly na doma.
  • svetry, mikiny (ve větším množství, než potřebují letní miminka)
  • ponožky (i teplé)
  • teplá kombinéza.
  • tenká čepička do interiéru, zimní čepice na ven.
  • fleecové capáčky.

Občasná zácpa je poměrně normální jev, nicméně pokud stav trvá dva týdny nebo déle, může jít o chronickou zácpu a v tom případě, je třeba navštívit lékaře.I zde platí, že teplota v pokoji by se v noci měla pohybovat kolem 20°C, přičemž se rozhodně nedoporučuje ji překračovat. Dle některých je dokonce i toto číslo příliš vysoké a ideální teplota v ložnici by se měla pohybovat kolem 16 °C až 18 °C.

Na cestu z porodnice novorozenci připravíme bavlněné body s dlouhým rukávem, bavlněné dupačky, overálek a čepičku. V zimě miminko můžete zabalit do zavinovačky. Při vysokých letních teplotách miminku oblečte taky bavlněné body, dupačky, čepičku a v autě miminko přikryjte lehší dekou.

Jak poznam že miminko má zácpu : Protože každé dítě je jiné, nelze zácpu diagnostikovat podle frekvence stolice dítěte, ale spíše podle její velikosti a konzistence. Pokud vaše dítě trpí zácpou, bude jeho stolice suchá a tuhá nebo také nezvykle malá či velká. Průchod takové stolice může způsobovat namáhání nebo bolest.

Jak pomoci miminku se Vyprazdnit : Pokud by prdíky i přes probiotika přetrvávali, zkuste použít taky třeba Espumisan, nebo Entikon (zredukují prdíky). V případě, že by zácpa pokračovala, můžete použít Laktulozu sirup. Je vhodá od nejmenších dětí, změkčí stolici, podpoří peristaltiku, a lze ji podávat i preventivně.

V kolika stupnich se koupe miminko

Voda by měla mít stejnou teplotu jako lidské tělo, což je 37 °C. Pro otestování vody můžete použít loket, ideálně však svěřte tuto činnost teploměru do vody. Nezapomínejte také na teplotu okolního vzduchu. Měla by být kolem 24–25 °C.

Kde zajistit nižší pokojovou teplotu

Místnost Ideální pokojová teplota
Obývací pokoj 20–21 °C
Kuchyně 18 °C
Ložnice 16–18 °C
Chodba a schodiště 10–15 °C

Spodní vrstva může být přiléhavá – doporučujeme punčocháče nebo legíny a body. Navrch si přidej další vrstvu kalhot a svetřík s dlouhým rukávem. Vše dokonči bundou nebo kombinézou, čepicí nebo kuklou pro miminko, palčáky a teplými ,,botičkami”. Vybírej si vždy prodyšné látky.

Co dát miminku aby se Vykakal : Houpavý pohyb, lidské teplo a pocit bezpečí, to vše může přinést úlevu. Pokud miminko krmíte kojeneckým mlékem, nezapomeňte na přísun tekutin. Můžete mu dát napít po lžičce převařené a vychladnuté kojenecké vody. Tekutiny by měl drobeček dostat mezi krmením.