Antwort Jak vratit pouzite zboží? Weitere Antworten – Jak vrátit zboží zakoupené v kamenném obchodě

Jak vratit pouzite zboží?
Zboží zakoupené na kamenné prodejně lze vrátit do 365 dnů ode dne zakoupení na kterékoliv prodejně na území České republiky. Aby bylo možné vrátit zboží, musí být s výrobkem předložen i originální doklad o nákupu (např. účtenka, faktura ).Patří mezi ně zboží upravené podle přání kupujícího, zboží podléhající rychlé zkáze (potraviny a podobně) nebo zboží, které bylo vyňato z obalu a není možné jej z hygienických důvodů vrátit (rozbalené hygienické potřeby). Nelze vrátit ani rozbalená CD či DVD, noviny nebo časopisy.Možnost vrácení zboží v prodejně je k dispozici jak pro nákupy online, tak i pro nákupy, které jste uskutečnili v kamenné prodejně. Stačí předložit zboží, které chcete vrátit, a váš Zara QR kód nebo stvrzenku. Použijte náš vyhledávač prodejen a najděte nejbližší prodejnu Zara.

V kterém případě můžete zakoupené zboží vrátit do 14 dnů bez udání důvodu : V případě, že k uzavření kupní smlouvy dojde pomocí prostředků komunikace na dálku, tedy například pomocí internetového obchodu, má kupující dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku právo odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu a to do 14 kalendářních dnů od převzetí zboží.

Jak postupovat při vrácení zboží

V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.

Kdo nese náklady na vrácení zboží : Náklady spojené s odstoupením nese kupující – poštovné při vracení zboží platíte vy a prodejce nemá povinnost vám ho jakkoliv proplácet, ledaže by vás o povinnosti nést tyto náklady nevyrozuměl před uzavřením smlouvy.

Vrácení použitého zboží (výňatek z obchodních podmínek)

Zboží musí vrátit kupující prodávajícímu nejlépe nepoškozené, neopotřebené a neznečištěné a je-li to možné, v původním obalu.

V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.

Jak vratit zasilku

Zpětná zásilka

  1. Zákazník vhodně zabalí vracené zboží a do zásilky případně přidá vratkový formulář dodaný e-shopem.
  2. Zásilku odnese na jakékoliv podací místo Zásilkovny.
  3. Obsluze nahlásí 8místný vratkový kód jedinečný pro daný e-shop (tzv.
  4. Obsluha na základě kódu vygeneruje štítek a ten nalepí na zásilku.

Jak mám vrátit zboží z e-shopu Vracíte zásilku odesílateli Řiďte se prosím pokyny uvnitř zásilky. Zásilku opatřete vratnou etiketou nebo SmartPINem (součástí QR kódu), které jsou součástí doručené zásilky a následně ji přineste na jakýkoli PPL Parcelshop nebo PPL Parcelbox.Pokud se jakákoliv vada zboží projeví v průběhu záruční doby, má zákazník ze zákona právo jej reklamovat. Reklamace zboží je možná ve lhůtě do dvou let od nákupu v obchodě nebo od převzetí v případě nákupu na internetu. Záruka se ovšem vztahuje jen na problémy, které jsou způsobeny výrobcem.

přes aplikaci “Sledovat zásilku“ na webu České pošty, s.p. se po vyplnění podacího čísla zásilky objeví možnost reklamovat (tlačítko „Reklamovat zásilku“) přes mobilní aplikace Pošta Online, kde v detailu zásilky v záložce "Možnosti" zvolíte možnost "Reklamace"

Kdy má zákazník nárok na vrácení peněz : Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, musí mu prodejce vrátit veškeré peněžní prostředky, včetně nákladů na dodání zboží (typicky poštovné), které od něho na základě smlouvy obdržel. Nejzazší lhůta je 14 dnů po odstoupení. Zákon dokonce určuje způsob vracení.

Jak vrátit zboží zakoupené přes internet : V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.

Co se děje s vráceným zbožím

Co se posléze děje s vráceným zbožím Na 40 % všech vratek se dostane znovu do prodeje, ale tentokrát ve slevě s označením “zboží rozbaleno”. Dalších 10 % se dostane do prodeje jako zcela nové, týká se především zboží po revizi. Dalších 20 % se použije při reklamaci.

Na zásilku nalepí štítek. Ten mu buď pošlete společně se zásilkou, anebo si jej vytiskne a nalepí pomocí průhledné pásky. Zásilku opatřenou štítkem odnese na jakékoliv podací místo Zásilkovny. Obsluha štítek naskenuje a zásilku tak vloží do systému.Zásilku opatřete vratnou etiketou nebo SmartPINem (součástí QR kódu), které jsou součástí doručené zásilky a následně ji přineste na jakýkoli PPL Parcelshop nebo PPL Parcelbox. V případě, že vracíte zboží z více zásilek, vždy použijte pouze jednu vratnou etiketu.

Jak vrátit zboží přes Balíkovnu : Stačí štítek jen nalepit na balík a nalézt nejbližší sběrné místo konkrétního dopravce, kam balíček odnesete. Najděte si sběrné místo na naší mapě partnerů Balíkovna, DPD, GLS a PPL. Jak na to můžete zjistit na našem blogu. Pokud jste v balíku štítek nenalezli, pak je potřeba přepravu objednat vlastními silami.